Пробиотици?

  • 188 673
  • 223
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 540
Не го препоръчват, заради факта, че все повече деца до 1г. проявяват различни алергии  Rolling Eyes

Тъй като съм дистрибутор и компанията ни е и най-големия производител на пчелни продукти в света, препоръчва се, вземането им да е много внимателно, точно по този проблем.

И нещо много важно, темата е за ПРОБИОТИЦИ!!!!!

# 136
  • Мнения: 9 481

И нещо много важно, темата е за ПРОБИОТИЦИ!!!!!

Абсолютно си права, но тъйкато засегнатата вече тема за пчелните п-ти, конкретно пч. млечице, бе даден съвет да се дава от възраст 0+; това не само според мен е категорично не вярно, и според моите представи за коректност, мисля че бива да се изясни..а и най-вече за да няма подведени майки, които да дадат на бебета си..
Направих тема за създалия се казус, за да не ви разводняваме тази-който иска да заповяда:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=574579.new#new

# 137
  • Мнения: 7
Един от основните е количеството на жизнеспособни клетки в закваската.
  Как точно се набавят такива в закваската. Чувала съм,че се закваската трябва да се сменя и не се ползва продължително .
Жизнеспособнистта на  клетки в закваската се определя първо от технологията на произвеждането и , също така и от съхранението. Съхранявайте закваската в хладилник.Трябва да се сменя, по- точно да се купува нова опаковка,защото обикновенно щамовете в закваската променят съотношението си с течение на времето и качеството на готовото мляко не е същото.

# 138
  • Мнения: 7
Здравейте мамчета,имам един мноооого сериозен проблем с храненето на сина ми, чух на скоро за тези пробиотици, та интересува ме - те помагат ли за подсилване на апетита, и ако е така, бихте ли ми препоръчали кум кои точно да се насоча , БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО  Hug  bouquet
Пробиотиците ще помотнат по-скоро в посока на подобряване дейността но стомашно.чревния тракт. Доколко ще помогнат при проблем с апетита може да се консултираш със специалист. Важно е колко е голямо детето. Пробиотиците по принцип не биха навредили. Ако е бебе пробвай с Биогая, ако е 3г. и по-голямо опитай с Лиолакт. Децата обикновенно не искат да пият капсули така,че можеш да разтваряш 1 капсула в сок или плодово мляко ими в нещо което сина ти обича и да му даваш. Консултирай се все пак с педиатър.

# 139
  • Мнения: 1
Ако има живи бактерии трябва да се закваси млякото. Температурата на прясното мляко е важна, след това трябва също до се осигури сравнително постоянна температура по време на заквасването, поне около 37 градуса. Качеството на прясното мляко също е важно. Има много фактори които влияят върху получаването на кисело мляко. Един от основните е количеството на жизнеспособни клетки в закваската.

Всъщност зависи от пробиотика. Ако пробиотика не съдържа определена комбинация от бактерии в определено съотношение прясното мляко няма да се закваси. Обаче всеки пробиотик би трябвало ако има живи бактерии в него и се сложи в прясно мляко с температура около 37-38 градуса прясното мляко да се вкисне или да "бухне" до няколко часа, но не очаквайте да стане на кисело мляко....

# 140
  • Мнения: 7
 Ето един линк www.lyolact.com

# 141
  • Мнения: 6 155
Аз съм доволна от Пробиен.

# 142
  • Мнения: 7
Здравейте, отново аз. Утре в предаването "На кафе" по Нова телевизия отново ще дискутират тема за пробиотиците.

# 143
  • Мнения: 14
МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ ... СИНА МИ Е НА 2г. И 10м. ЗА СЕГА ЛИЧНАТА МИ ПРЕПОРЪЧА ПИНКОВИТ И БИОГАЯ , НО- ИЗЛЕЗЕ И ДРУГОООО - УЖАСНА АЛЕРГИЯ (предполага се че е към влагата) КОЯТО ИЗБИ В ЗАДУШАВАЩА КАШЛИЦА, ПЕТНА И ПЪПКИ ПО ТЕЛЦЕТО Sad , ПОСЕТИХМЕ ДОКТОР ОБРЕШКОВА (алерголог и дерматолог) И ЗА КАПАК - АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ
КАКВО ДА ВИ КАЖА
ВЕЧЕ НЕ ЗНАМ ОТ КЪДЕ ДА ГО ПОЧНА....
 Cry

# 144
  • София
  • Мнения: 2 958
Има пробиотици, които се използват за алергии. Мъжът ми е с невероятна сенна хрема. Тази година ще пробваме с пробиотици, защото повечето противоалергични вече не му действат. Ох  ooooh! промила съм си мозъка с тези пробиотици  Crazy

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 40 695
МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ ... СИНА МИ Е НА 2г. И 10м. ЗА СЕГА ЛИЧНАТА МИ ПРЕПОРЪЧА ПИНКОВИТ И БИОГАЯ , НО- ИЗЛЕЗЕ И ДРУГОООО - УЖАСНА АЛЕРГИЯ (предполага се че е към влагата) КОЯТО ИЗБИ В ЗАДУШАВАЩА КАШЛИЦА, ПЕТНА И ПЪПКИ ПО ТЕЛЦЕТО Sad , ПОСЕТИХМЕ ДОКТОР ОБРЕШКОВА (алерголог и дерматолог) И ЗА КАПАК - АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ
КАКВО ДА ВИ КАЖА
ВЕЧЕ НЕ ЗНАМ ОТ КЪДЕ ДА ГО ПОЧНА....
 Cry

Веднага си намери Класически хомеопат и действай!Това е единственото и щадящо детето лечение. Peace
Питай в подфорума-има тема!

# 146
  • Мнения: 5
Ето ви един линк и от мен http://revita.bg/category/каталог-продукти/po-tip/probiotitsi/?manufacturer=11

# 147
  • София
  • Мнения: 2 621
Здравейте,
искам да попитам някой дали е ползвал Флоражин или Лактажин ( вагинални глобули), за възстановяване на вагиналната флора? Чудя се кой от двата е по-добър. Много хора хвалят Лактофем, но до колкото разбрах го няма вече на пазара.

# 148
  • Мнения: 1 309
Здравейте! От години страдам от нередовен стомах, постоянно съм със запек, а от скоро се оперирах от анална фисура вследствие от запека. Искам да ви попитам кой вид пробиотици ще са подходящи да приемам за да си регулирам малко стомаха  да предотвратя този запек? Благодаря ви предварително.  Hug

# 149
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.... Искам да ви попитам кой вид пробиотици ще са подходящи да приемам .........

Можем да ти изброим поне 20-тина вида...
Но това е работа на лекар! Консултирай се със специалист.

Общи условия

Активация на акаунт