ОКТОМВРИЙКИ 2011 очакваме ви!

  • 26 507
  • 743
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 0
 Здравейте, момичета!

За първи път участвам по какъвто и да е начин във форум и малко се вълнувам:). По това, което пишете разбирам, че всички сте много мили Simple Smile. За първи път ми бяха и двата положителни теста за бременност(не повярвах на първия) Simple Smile Направих ги на 02.02.2011. Според калкулатора, който намерих в интернет терминът ми би трябвало да е на 3.10.2011. С приятеля ми не сме правили опити за деца, въпреки че и двамата много искаме дете. Единственото, което ни бавеше беше, че не сме се устроили съвсем и чакахме подходящия момент Simple Smile. Закъснява ми вече около 10 дена Simple Smile. Казвам около, защото цикълът ми не е точен- от 26 до 33 дни. Ще ходя другата седмица на лекар да видим и той какво ще каже:) Странно ми е и все още не мога да повярвам- може би, защото и друг път ми е закъснявало по много, пък и нито имам голям апетит, нито повръщам. Дори нищо не ми се яде, ям по малко и то насила, защото чак ми става малко гадно-някак си храната започна да ме отвращава, а преди си похапвах Simple Smile))особено шоколад, а сега и шоколад не ми се яде. Иначе понякога ми е само малко замаяно, сякаш пулсът ми е ускорен, вече не мога да спя по корем, а само така мога да заспивам. Много е странно.
  Пожелавам на всички бремелинки -октомврийки много настроение, усмивки и лека бременност.

Simple Smile

# 136
  • Мнения: 181
Miraqulous,първо добре дошла! Hug Шър Чек за мен си е най-верния тест...Може да пробваш още един,но ако отидеш на кръвни изследвания-наистина ще си покаже най-точно. Peace
Поли Simple Smile ,добре дошла и на теб! Hug
За храненето,аз имам пък друг проблем.Преяждам от съвсем малко храна,вчера например корема ми се поду само от 2 бисквити и една ябълка,днес на обяд ядох 1 банан и нищо друго не ми се ядеше,чевствах се преяла...Гади ми се от кафе,а по принцип го обожавааам...

# 137
  • Мнения: 0
Явно наистина при всички е различно:). А какво се случва при първия преглед? Само ехограф и кръвни тестове или и още нещо? Трябва ли да ти правят преглед, защото четох, че не бива, тъй като можело да доведе до спонтанен аборт?

# 138
  • Мнения: 181
При първия преглед-лекаря просто те гледа с ехограф и установява дали има бременност,или не,дали нещата се развита нормално и т.н...От там нататък,всеки лекар си процедира различно...Може да ди зададе 1 куп въпроси,да ти каже да пиеш витамини,фолиева киселина...Ти също може да му зададеш въпроси,отговорите на които те интересуват и т.н....

# 139
  • Мнения: 0
А има ли определен период, който трябва задължително да изчакам преди да отида на лекар? Датата, на която планирам да отида на лекар ще е 9.02.- тогава ще съм с 15 дена закъснение на цикъла. Това достатъчно ли е или трябва да изчакам още. Простете за невежеството ми  Embarassed и много благодаря за информацията Simple Smile

# 140
  • Мнения: 181
Напълно достатъчни са 15 дена Peace

# 141
  • Мнения: 22
Здравейте и от мен. Направих си регистрация в сайта преди време когато имах най-различни въпроси и се интересувах от всички опитващи се да забременеят. Сега вече минавам от страната на бъдещите майки  Grinning. Тази седмица бях на лекар и имам установена 100% бременност - имам си даже и снимка на малката точица  Laughing Grinning. Много се вълнувм, но съм и леко притеснена покрай тази грипна епидемия, даже днес реших да си остана в къщи вместо да съм на едно парти. Все пак съм доста в началото и предпочитам да се пазя повечко. Пожелавам на всички бъдещи майки лека и безпроблемна бременност   bouquet

# 142
  • Мнения: 0
Благодаря, Sunny_girl Simple Smile  Hug

# 143
  • Мнения: 0
Здравей, Нина:) Как се чувстваш? След колко време закъснение отиде на лекар?

# 144
  • Мнения: 22
Здрасти Поли, отидох на лекар след 12 дена дакъснение, макар че доста преди това си бях направила тест и знаех положителния резултат, но прецених да изчакам, за да може доктора да види със сигурност. Иначе като цяло се чувствам добре, единствено - нямам никакъв апетит. Днес хапнах към 15:00 ч. и все още не съм гладна и дори и да си помисля за храна нищо не ми се яде, даже напротив. Хапвам доооста грейпфурти (толкова не съм изяла през целия си живот направо) за да мога да се подсилвам с витамини. Пожелавам ти успех на прегледа на 09.02 - всичко ще бъде наред, 15 дена са си едно достатъчно закъснение  Grinning

# 145
  • Мнения: 0
Благодаря:) Дай Боже всекиму всичко да е наред! Относно храната и аз съм така! Нищо не ми се яде, а ям по малко и насила, а направо се побърквам да ям портокали! Мисля, че портокали и грейпфрут е доста добър вариант. Мисля,че може би ще е хубаво да се похапват и кисело, прясно мляко, риба- неща богати на белтъци, калций, но и тези неща не ми се ядат, пък и тези на пазара, я са истински, я не  Laughing имам предвид млякото  Simple Smile

# 146
  • Мнения: 6
Благородно ви завиждам  Laughing аз немога да спра да ям.... чувствам се подута но пак ми се иска да си натъпча устичката с нещо Laughing Laughing Laughing

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 108
 Здравейте и от мен , мили момичета. И аз реших да се включа и да се похваля. Направих си тест на 02.02 и се оказа положителен  Laughing Много се радвам, беше планувано, но от скоро пробвахме и не вярвях,че ще стане бързо. Лека бременност на всички с термин октомври и ще си пишем и занапред.

# 148
  • Мнения: 0
Здравейте, бъдещи и настоящи мамчета Искам да споделя моята новина. На 03.02. вечерта докато си вечеряхме, съпругът ми каза "Ама ти си толкова кисела все едно си бременна". Цяла нощ не можах да спя, сутринта тичам към аптеката - взимам предварителен тест и ето две положителни черти, а трябва да ми дойде цикълът на 06.02. Отидох в друга аптека, купих два други теста - няма грешка, дори преди цикъла и те са положителни. Ще ходя на 09.02. на преглед, но всички признаци са налице. Колкото съм радостна, толкова и притеснена, защото в момента имаме много сериозни финансови проблеми, но си казвам, че не всяко бебе е отглеждано с огромни доходи в семейството. А децата си растат и съдейки по дъщеря ми, колкото са по-задоволени, стават толкова по-глезени. Стискайте ми палци и успех на всички нас!

# 149
  • Мнения: 30
Здравейте мили бъдещи октомврийски майки! Съвсем случайно попаднах на форума и съм много доволна защото живея в чужбина и досега четох само чуждите форуми, които са толкова депресарски!!!... smile3517 Всеки пише само за ужасни проблеми (съгласна съм че форума е мястото където да споделим тревогите и въпросителните си) но някак си е ужасно паниращо и след като ги чета имам чувството че така или иначе няма да ми се размине и на мен да ми се случи някоя от тези безбройни гадории... Както и да, тук всички сте много сладки, позитивни и оптимистични и след като прочетох 10-те страници дискусия реших че обезателно и аз трябва да си споделя радостта.
Аз съм на 30... доста време с мъжа ми не се решавахме на тази така важна крачка изчаквайки "подходящия момент" но накрая решихме че такъв няма да има никога и все нещо ще ни спира. Затова решихме да почнем да пробваме очаквайки че ще си отнеме време предвид възрастта ми но за наша огромна радост то пък стана от първи път! Та така, на 25.01. 2 дена преди очакваната дата на цикъла реших да се изпробвам и 3-те теста казаха само 1 ---> EFP от което разбира се сме много много хепи!  Grinning Сметките отчитат термин 6.10. На 3.02. бях и на първия преглед и с вагиналния ехограф видяхме едно кръгче (простете ме за невежеството, за някакъв сак става дума, но не съм съвсем наясно) и едно мъничко червейче 1.5 мм което живот и здраве ще е нашия бебок!
Как се чувствате вие в този начален стадий на бремеността? Аз съм малко притеснена защото в гореспоменатите форуми всички повръщат, гади им се и изобщо имат страшно много симптоми, а аз си се чувствам много добре засега. Само леко са ми се надули гърдите и са ми чувствителни.
Разказвайте, много ще се радвам да можем да си обменяме опит  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт