Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Имена
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 139 отговора

София

Мили мами, бъдещи и настоящи, дайте съвет за име на момче. Мисля, че изчетох поне 5,6 сайта за имена и не успях да намеря име, което хем да ми харесва, хем да е българско, хем да символизира нещо и естествено да не е смешно.
Цитирай

Abu Dhabi

мдамм, много сериозна задача ни поставяш и много трудна Smile
сега ще получиш в разгънат вариант имената от 5-6 сайта Smile
Моят син се казва Деян, на майор Деянов сме го кръстили  smile3534
Цитирай

София

Ами моят син се казва Стефан.
Не е смешно, символизира \от гр. stefanos\ - "венец"; име на календарен светия - първият мъченик на Христовата вяра, има си имен ден. Вярно че не е чисто българско име, но е международно и това ме кефи. Също така е кръстен на дядо си.  Smile
Цитирай

София

Синът ми се казва Симеон
Симеон означава изслушващ,  изслушване, изпълнение (на молитвата, на желанието).
В християнския календар Симеоновден се чества в памет на св. Симеон Стълпник, известен сред българите като “Симеон орач”. Според житието му той е роден в Мала Азия. На 18 г. постъпва в манастир, но след това се усамотява, като си построява каменна кула ­ затова е наречен “Стълпник”. Бог укрепил душата му сред тежките страдания и го дарил с удивителна мъдрост и чудотворна сила, Симеон Стълпник се молел за болните и те получавали изцеление.

Има 2 дни в годината, на които се празнува - 3-ти февруари - т.нар. зимен Симеоновден и 1-ви септември - летен Симеоновден.
Двата дни, посветени на св. Симеон маркират две срещуположни точки в календара. Зимният Симеоновден обозначава прехода от зима към пролет, а летният — от лято към есен
Цитирай

USA

Сина ми се казва Александър. Името по произход е гръцкои означава "защитник на мъжете".

Ето ти един интересен сайт за българските имена
http://margaritta.dir.bg/05chovek.htm
Цитирай

София

моят се казва Красимир и означава "украса на света' или да "краси света"
Цитирай

Ако аз имах момче,бих го кръстила Момчил,много ми харесва !Ако Калина беше момче,щеше да е Калин естествено !Харесва ми и Боримир,Борян,Ясен и т.н.
Забелязвате ли че си падам по имена на дървета ? smile3503
Цитирай

София

Днес разбрах, че бебко е момче!   newsm68Смятаме да го кръстиме Велизар, защото термина ми е на Великден.
Цитирай

София

Имам познат ,който празнува имен ден на Великден...казва се Велин!
А всъщност е кръстен на баба си Велика!

Велизар е прекрасно име! Love
Цитирай

Варна

Велизар ми харесва Very Happy
А винаги съм харесвала Боян и Калоян. Също и Константин, но последното няма хубаво галено име. Нашето бебе също вероятно щв е момче, но за съжаление няма да носи от мойте любими имена doh. Сигурно ще го кръстим Мартин.
Цитирай

София

Нашият син се казва Филип, така го кръстихме, защото името много ни харесва  Smile
Означава "обича конете", но това нямаше значение, когато го избирахме.
Цитирай

Му Кинд Оф Плаце

Кони ме изпревари.  Mr. Green
Филип се казва Филип, защото означава обичащ коне, а аз искам да обича животните, така да се научи да приема хората.
Цитирай

И аз не можех да реша, а съпругът ми не ми помагаше особено. Мислех Валери, защото терминът ми беша на 4.06., а на 6 или 7.06. празнуват Валерия и Валери. МНОГО исках да е момиче, че Валерия страшно ми харесва. После мислех Петър, на майка ми. И накрая решихме Константин роди се на 27.05 .
Цитирай

Paradise

Моето съкровище се казва Максим, има си и светец с такова име, има си и имен ден, не е смешно - и славянско, и по-"западно" звучене.
Означва най-голям, най-велик (от максимус на латински).
Мноого ми харесва името Peace
Цитирай
Големият ми син се казва Станимир - пожелателно име - "да установи, да въдвори мир". Празнува имен ден със Стефановците Smile
Малкият се казва Емил - от лат. Aemilius - име на стар римски род (от aemulus - "съперник"). Е, това го научих след като избрахме името Wink Но има имен ден на 30.05. - Света Емилия
И двете имена много си ги харесвам Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 139 отговора