пият ли сокове децата ви

  • 1 740
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 181
здравейте мами,моето косе от две седмици отказва да пие каквито и да е  сокове правя купувам смених шишето пак не иска,притеснявам  се 4е не може да си набави нужните  витамини и особено сега зимата няма много плодове

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Сигурно е някакъв период - ти продължавай да настояваш. А защо да няма много плодове - има ябълки, мандарини, портокали, киви...

# 2
  • Мнения: 3 861
И аз мисля, че е някакъв период, но ти ако се притесняваш за липсата на витамини, защо не и даваш плодовете под друга форма? Настъргани ябълки, с малко канела или настъргани ябълки и круши в кремчето или кисел от плодове, а не от пакетче, има много варианти да му дадеш плодове на детето да яде. Hug

# 3
  • Мнения: 3 367
не,никога не е пила и ако зависи от мен няма и да пие дорде се ожени:) колкото и да са натурални все да наблъскани или с захар или с подладители и имат консерванти..освен това за мен това си е мързел,като можеш да хрупаш портокали- да пиеш порток.сок..пие мляко и вода само,яде всякакви плодове и зеленчуци в суров,жив вид и туи то
Анна

# 4
  • Мнения: 1 032
преди пиеше сокчета и даже много ги обичаше, осбено сокът от круша. сега неще и да чуе за тях, не я насилвам- предпочитам да намачкам малко банан или да настържа крушата и така да я дам

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Пие чат пат Rolling EyesПреди много обичаше ,а сега си пада по плодово мляко(кисело)с вкус на ягода.
Не насилвай бебо,най-вероятно е период.Опитвай от време на време,а ако не ще не го карай на сила

# 6
  • Мнения: 46 477
Не, предлагам само настъргани плодове  Grinning

# 7
  • Мнения: 181
мерси мами ще ръбаме ябълки на корем Shocked

# 8
  • София
  • Мнения: 15 215
Иво не е фен на соковете. Беше още бебе когато реши, че не ги обича, и още е в този "период".  Sad Много рядко успявам да го излъжа с няколко глътки сок. Лошото е, че и не ще да гризе нищо друго, освен банани, а даже и тях отказва понякога. Давам му разни витамини от шишенца, колкото и да няма място за сравнение между тях и истинските плодове.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Всеки ден му правя предимно от цитруси.Обожава всякакви сокове.Последните 2-3 дни пийва по малко и се отказва, защото му расте зъб и явно от допира до венеца го боли.Давам му и за следобедна закуска овесени ядки и настъргани плодове.Също така като си седи в столчето за хранене му давам обелена ябълка и си я яде.

# 10
  • все тук
  • Мнения: 1 716
След време сами ще си искат сокове и ще настояват на своето. Така че не го мислете много. На Денислав бабите не смогват да произвеждат лятото сокове от плодовете в градината. Пие в промишлени количества, дори вода забравя понякога да пие.

# 11
  • Мнения: 140
Може би е период на отричане на сокчетата.Алекс по същия начин от седмица ги отказва. Дори на любимите бута шишето и не иска  да ги пие. Stop Затова давам след всяко ядене за десерт малко пасирани плодове или плодово пюре.Когато е с лъжичка ги похапва без проблем. feeding




# 12
  • Varna
  • Мнения: 333
Моето момче не пие сокове, никога не ги е харесвало. Също така не харесва и пресни плодове под всякаква форма. Предлагам му периодично сокчета, настъргани плодове или направо парченца плод , а той плюе като камилче. Не го насилвам - все някога ще прояде.
Не насилвай детето да пие сок щом не му харесва. Като си ръба парченца пак си набавя нужните витамини. 

# 13
  • Мнения: 4 358
Не, предлагам само настъргани плодове  Grinning
Подкрепям с две ръце  Grinning
Много по-полезно е да изяде целия плод, а не само да изпие сокчето.

# 14
  • Мнения: 1 613
Зори не пие сокчета. Предлагала съм й най-различни, но...
Наблягаме на суровите плодове Wink

Общи условия

Активация на акаунт