Моля помогнете ми!Дайте съвет!

  • 1 832
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
В Германия има един сравнително нов закон, според който тормозените жени имат право да останат в дома си, а мъжат-побойник получава хаусфербот. Това е като перспектива, не знам доколко това те устройва в твоя конкретен случай. В горепосочените инстанции със сигурност ще ти кажат подробности, а както са ти писали момичетата - там ще ти се предложи закрила веднага...
Успех и стискам палци!

# 16
  • Мнения: 185
тука при то4но същия слу4ай ние успяхме да помогнем да избяга жената макар 4е успя да полу4и разре(ение за малкото дете от мъжа си той не го признава6е а тя нито то имаха бг паспорти така 4ес тунизийските си отидоха той не и е давал актовете за раждане ние ги извадихме незаконно посолството нямало право да се меси и бяха изумени 4е сме успели и така заминаха но в бг аджокатите са я посъветвали да се върне и да изтърпи побоите и ужасите и да направи каквото може да го убеди 4е се  е приммирила  и остава с него каква театрална школа е минала в бг не знам аз като я видях на малта 4е се връща при терора просто онемях и се разбеснях и я оставих на съдбата й но това е било премерено може никой българин да не я потърси 4е ина4е може и да го отнесе .той това и искаше да я направи затворница и отшелница спрямо нас .но след година тя се върна с двете и като се направи на хрисима  оправи документите и така е направила в външно той сега няма право да влиза на територията на страната бг.
не е съвет просто слу4ай подобен на твоя но трябва много да се изпипат нещата
събирай доказателства и гледай за работа ина4е като 4ужденка може пак да спе4ели той

Тук в Германия едва ли някой адвокат ще и предложи да търпи побои.
Иначе ако zнаеш правата си, а zатова трябва да се информираш и ако Знаеш добре еzика можеш да се zащитиш и да спечелиш делото. Но ако искаш той да няма право да вижда децата, трябва да прецениш, а и съда дали е zаплаха zа zдравето им, тогава да, но иначе според мен не е добре zа тях, те като пораснат ще ти правят упреци zащо са иzрастнали беz баща.
Защо не потърсиш съвет и в рубриката Самотни родители? Там има много майки минали по тоzи път.

# 17
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
тук  също закона е на страната на женататя остава с децата в жилището  итой уж няма право да наближава  и трябва да и плаща алименти до делото и закона ги дава на нея  по принцип но вси4ко е идеален слу4ай.така 4е аз говоря за преживяно и наблюдавано и съпреживяно не е като на филмите да ви кажа само затова и кзах 4е трябвя да се говори с адвокат в бг с международно право по такива слу4аи .както каза адвоката който беше местен първия път никоя страна не си дава децата  дано да успее

# 18
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Направи фирма на мое име,а нямам нищо от нея,само тои движи нещата.
Обърни се наистина към органиzациите, посочени по горе от другите. Те могат да ти помогнат и посъветват.
Фирмата само на твое име ли е? Ти нали се подписваш zа раzличните неща около нея. Информирай се добре.

# 19
  • Мнения: 7 803
ето тук ще ти помогнат имат офиси в цяла германия
http://www.donumvitae.org/public/
дано се справиш с нещата успех Praynig

# 20
  • Мнения: 169
ima nachin da se razvedesh i v BG, daje bez toi da razbere, posyvetvai se s bylgarski advokat i mu dai pylnomoshtno da deistva.  Toi shte razbere chak post factum, kato go legalizirash v Germania.

# 21
  • Мнения: 90
Много добре те разбирам,мила!И аз съм в подобна ситуация, с тази разлика 4е при мен тормоза е само психи4ески и няма как да се докаже.Наистина ситуацията ти е много сложна.Аз ще те посаветвам да изчакаш с действията си до следващият път, в който ти посегне, тъй като за съжаление ти трябват доказателства, а дори и само да се скарате взимаш децата и докъментите си, отиваш директно в полицията и им казваш 4е те е страх от него,разказваш им цялата история.Не си дала много подробности, така 4е незнам дали това ще е наи-доброто решение, ако можеш, кажи повече.Организациите за защита на жени и деца също могат да ти помогнат. Ако искаш пиши ми на ли4ни.Както ти казах ситуацията ми е по4ти същата и дори и да прозвучи цинично - при теб е малко по-добре защото ти поне имаш възможност да докажеш тормоза, докато аз нищо не мога да направа - за пред хората той е добрия и грижовния и не пропуска да каже как с моята дебела българска и глупава глава само го стресирам....Много сила и упоритост ти трябват!Искрено се надявам да намериш правилният изход от ситуацията. И наистина ако можеш да потърпиш - потърпи и събирай доказателства! Трудно е, знам, аз все още търпя и чакам удобния момент....За децата - не се опитвай да ги изведеш без неговото съгласие от страната нито си и помисляй да ги оставиш, дори и за малко с него и ли с баба им. Незнам защо голямата е предимно при баба си, но е най - добре да си я вземеш при теб. Наистина има голяма вероятност при евентуално дело да и присъдят попечителството на нея, още повече че ти си чужденка пук тя си е германка. То4но това ми каза моят мъж вчера при поредния скандал. Той има дъщеря от предишен брак, която живее с баба си и мисля че така е успял да спечели дъщерч си, въпреки всички доказателства за психически и дори физически тормоз които е имала бившата му съприга, която също е чужденка. След като намерих и изчетох всички документи от бракоразводното му дело за себе си взех решението  че съдебната система за нищо не става-не е важно кой е прав- важното е кой е по-добър играч и моя единствен начин е да избягам и да се скрия с детенце така че никога да не ни намери......Тези неща не ти ги казвам за да те плаша или обезверявам а защото нещата наистина са сложни и ти трябват много и стабилни доказателства.Не губи време-проу4и вси4ки организации, за които са писали по-горе и както казват-два пъти мери, един път режи! Много късмет и кураж ти желая!!!!!!Дай Боже всичко да свърши възможно най- добре Praynig Praynig
Пп Бях пускала тема по-рано- същата като твойта- малко е дълга но може да я прегледаш набързо http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=38452.0;all

# 22
Много Ви благодаря за съветите и пожеланията!
Не знам какво щях да правя без вас.
Ще се допитам до всички истанции,които ми написахте
и аз не вярвам,че тои ще се промени
Женени сме от 6,5 години,само един път,миналата зима, викнах властите,
оттогава престана да ме бие,само психическият тормоз стана повече,
имам едно медицинско от години,но ще се опитам да направя нещо с него.

Само искам дечицата си да запазя!

Много Ви благодаря и Ви пожелавам никога да не изпадате в такава или подобна ситуация!

Общи условия

Активация на акаунт