Любители на котки - тема 47

  • 44 954
  • 730
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 149
Привет, хора!
Да ви се оплача за Шели.Вчера като я заведохме на лекар, и той не можа да каже нищо конкретно за това какво и е.Даде ни шишенце с някаква течност да мажем отгоре два пъти на ден, би и една инжекция, намаза я с нещо, което миришеше на спирт отдалече и това беше.Като се прибрахме, петънцето така и почервеня, че чак ми дожаля за животинчето.Вет-а ли нещо обърка, или е нормална реакция на кожата по време на лечение- не знам.Но, това ме притесни, че не каза точна диагноза- ама съвсем нищо!След седмица вика, пак се обадете да кажете как е.Остава ни само да мажем  с нещото и да чакаме развитие.

# 76
  • Мнения: 154
Честит рожден ден на Мишел!Да е здрава,игрива и дълго да ви радва!
На Съни и Шели стискам палци и пожелавам бързо оправяне.Дано  Съни скоро да си е у дома Praynig!

# 77
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Sabah,
Кетя като имаше такива ранички ми правеше впечатление, че като я намажем мястото почервенява, вероятно от овлажняването, после като изсъхне избледнява. А ветът не можа да разбере какво точно е, или просто не уточни?

# 78
  • София
  • Мнения: 149
Ами питах го какво и е и той не каза нищо конкретно.
Дай да бием една инжекция, ето ви това да я мажете, обадете се в сряда пак как е тя , дай ся 10 лв и толкоз!
 Tired

# 79
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Можеш ли да снимаш мястото? То не че тук сме ветеринари, но все пак да погледнем за какво става въпрос.

# 80
  • София
  • Мнения: 98
Другия вариант е да отидете на втори вет. лекар  Rolling Eyes
Като гледах клипа с котето, дето си закрива очите, Мери винаги през деня си ги закрива, да не и свети  Mr. Green

# 81
  • Мнения: 2 362
Аз не мога да кажа за някое коте, че е грозно. За мен се делят на сладки, по-сладки, най-сладки ...
Сладко си е котето Hug
Стискам палци за болничките да се оправят бързо Hug

# 82
  • София
  • Мнения: 149
Като се прибера от работа ще се опитам да снимам.
Ако до сряда не се оправи ще отидем в "Св. Антим"- и тя ни е наблизо.

# 83
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Саба- Писанчо имаше преди време такива петна, появяват му се лятно време, когато козината силно оредява. Не спира да се чеше и се разранява, дори и нещо кто пърхут излиза. Отидох при нашата ветка в Г.Оряховица и описах нещата. Тя ми каза , че задължително трябва да му пусне изследвания, не става само по описание, трябват поне снимка или личен преглед, но подчерта и за 2 вида изследвания- натривка и кръвни. Даде ми витамини, не си спомням мн добре, нещо такова, защото мн бяхме закъсали с финансите и нямах възможност да го заведа и нещо за мазане, прозрачно  и бистро - не беше скъпо. Пи, мазах и се оправи, не се наложи да го водя за изсл. и преглед. Дет се казва извадихме касмет, но определено не смятам, че постъпих правилно, ако има следващ път ще е както си трябва. Мисля, че този вет при, който си ходила хич, ама хич не е в час...Как няма да предложи изследвания....и няма да каже нищо....Нашата ветка обяснява, обяснява...хваща ме срам чак, че в крайна сметка взимам нещо за стотинки и си излизам...Толкова знания и пари е инвестрила в практиката си , пък ние не успяваме да се възползваме така, че и тя да печели и да се изхранва. Много се притеснявам да не затвори и да не замине за чужбина... пу...пепел ми на мислите...

# 84
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Здравейте момичета, дано всички болни оздравеят бързо!

Тъкмо се прибираме от Ултравет - махнаха конците на Кети, всичко е ОК. Теглиха я - 3.5кг, гледаха зъбите - на година и половина е, значи родена някъде през лето господне 2009, биха ваксина и направиха международен паспорт.
Единственно й откриха кониоктивит (така ли се пише?), така я взех от улицата - с тъмни гурели и отвреме на време ми намига. Сложиха капки, аз също ще слагам 3 пъти по 1 капка за 5 дена.
Кети яде само сухата храна на Роял класик за капризни котки. Ветеринаря каза, че щом давам храна висок клас като тази, няма нужда да я сменям. От как сме с тази храна Кети изяжда по 6 пълни шепи на ден.

П.П. - нали се чудехме какво трябва да е нослето на котето? Значи трябва да е сухо или леко навлажнено, но хладно! След упойка е нормално да е сухо и топло, сигурно защото котето има лека температура. Също е нормално, някой котки да излязат по-дълго от упойка, но до 2-3 дена се съвземат. Така казаха от Ултравет  Wink

# 85
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
Понеже става дума за кожен проблем - на канарчето ми се появиха ужасни кори по крачето с пръстена. Докторката взе парченце от кожата, просто го откъсна с пръсти (не болеше) и го гледа под микроскоп. Каза, че са кърлежи. Пръсна го, мазахме с някакво лекарство няколко дни, водих го на преглед още два пъти. Та мисълта ми е, че е хубаво да се вземе някаква проба от "пърхута", може да са гъбички. Лекуват се напълно, но трябва да се хванат навреме.

Целувки на оздравяващите и здравите котета.

# 86
  • Мнения: 78
Топъл дъжд, това е прекалено много храна. На пакета има табличка с грамаж според килограмите. За кастрирана котка с тези килограми е около 40-50 грама на ден/24 часа/. Това е около 1 пълна шепа май. Внимавай да не затлъстее, след кастриране обмяната се забавя. Затлъстяването води/както при хората/ до диабет, сърдечни заболявания, артрит и др. Има РК за кастрирани котки. За храната сме писали много и има доста информация.

sabah, и аз мисля, че е добре да отидете на друг лекар. 
 

# 87
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Алекса, никога не съм знаела как да определя грамажа и колко всъщност й давам и колко изяжда. Ще го имам впредвид. При положение, че Кети е много придерчива към храната, сега когато намерих това което й харесва, направо се радвам като я гледам да яде. Иначе гладна ще стои но няма да яде това което нехаресва. Котка с характер  Rolling Eyes

# 88
  • Мнения: 78
От там където купуваш храната си поискай мерителна чашка. Раздават се безплатно. Ветеринарите, които продават РК също ги имат.

# 89
  • София
  • Мнения: 39 747
На моя Харо не съм засичала колко яде. Но да кажем средно по 80/100 гр на ден, и то зависи. Към 4,5-5кг е (скоро не съм го мерила).

Общи условия

Активация на акаунт