Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Искам да попитам майчетата, които са наясно каква е процедурата за прехвърляне на майчинството в полза на таткото. При нас случая е малко по-особен защото аз вече ползвам половината майчинство тъй като се върнах на работа почти веднага. Сега как мога да прехвърля цялото майчинство на съпруга ми, че да взимаме целия размер. Той работи по трудов договор и знам, че имам право, но каква молба или декларация се подава първо, за да се откажа аз от взиманите сега 50% и второ, за да му прехвърля на него цялото майчинство .
Цитирай


Мнения: 224
Таткото трябва да е с постоянен трудов договор, както и ти.
Попълва се от теб на работното ти място молба за започване на работа и прекъсване на отпуска ти по майчинство.
После се попълва тази декларация от двама ви в два екземпляра:


Декларация за ползване отпуск по чл. 164, ал. 3 от КТ/93 г.
от бащата (осиновителя ) или от един от родителите на майката (осиновителката )
или бащата ( осиновителя )

Подписаните:

....................................................................................................................................
( трите имена по документ за самоличност )

2. ......................................................................................................................................
( трите имена по документ за самоличност )

заявяваме, че първият от нас, като майка (баща, настойник) е съгласна (съгласен), а вторият като баща (дядо, баба) приема да ползува допълнителния платен (неплатен) отпуск за отглеждане на
..................................................................................................................................................... .........................................................................................................................................,
(трите имена на детето)

родено на ........................................... г., считано от .................................................... г.
до ........................................ г.




   Задължаваме се при прекратяване на трудовия договор от някой от нас, при смърт на детето, даването му в детски ясли или друго детско заведение, както и при прехвърляне на родителските права на другия съпруг да уведомим организацията, за да прекрати разрешения отпуск.
   Известно ни е, че за неверни данни носим отговорност по чл. 313 от Наказателния кодекс и дължим възстановяването на неоснователно изплатените ни суми заедно със законна лихва.


.........................................г.                                                       1. .........................................
Декларатори:
                                                                                                   2. ........................................





забележки: 1. Декларацията се попълва в два екземпляра, всеки от които се съхранява в личните досиета на деклараторите в съответните организации.
            2. Излишното се зачертава

Също има и една справка, която се попълва от личен състав за това докога си ползвала отпуска, и всъщност колко още остава. За съжеление нея не мога да ти я пратя.

По-добре се обърни към личния ви състав или отиди директно в НОИ.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.