Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Осиновители и осиновени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте!Незнам дали изобщо темата е за тук, но не открих друго удачно място.
Въпросът ми е какво става в случай на смърт на майката при раждане, а бебето е спасено? Автоматично ли бащата, който има сключен брак с починалата майка получава детето или майката може преди това например да напише завещание в което да посочи кой да има родителските права върху детето й(имам предвид нейните родители)?
Проблема е че мъжът ми се промени много към много лошо, не смятам че свекърва ми ще обича детето и след месец ще раждам, адски ме е страх за бъдещето на детето ми
Моля ви помогнете ми ако можете
Цитирай

Мила недей да се натоварваш в такива мисли. Но към въпроса - в такива случаи родителските права се упражняват само от бащата. Бабата и дядото могат да бъдат назначени за настойници или евентуално да осиновят детето само ако бащата бъде лишен от родителски права /това става по съдебен ред/
Засега леко раждане и повече положителни емоции Laughing
Цитирай

високо

а как стои въпросът, ако майката и бащата нямат сключен брак?
Цитирай

София

ooooh! Защо живееш с мисълта, че ще умреш при раждането? Това пък не го бях чувала... Иди да раждаш с позитивни мисли и така и ще бъде. Ще те изпишат от болницата жива и здрава, с бебе. Как може да се настройваш така???
Предполагам, че живия родител поема отговорност за бебето. Но това няма да ти се случи, разбира се.
Цитирай

В случай на смърт на майката при раждане, ако е налице сключен брак, детето отива при бащата. Той има правата за отглеждане на това дете. Ако някой не е съгласен с това, то трябва по съдебен път да докаже, че този баща не може да се грижи за детето си. 
А това със завещанието, без да ми се сърдиш, но много ме разсмя Very Happy
Не може така. Това не е вещ та да я завещаваш на когото и да е било. Факта, че ти раждаш детето не ти дава повече права отколкото тези на бащата.
Когато няма сключен брак, но бащата е припознал детето, /тоест записан е в акта за раждане/ нещата стоят по същия начин.
...И извън цялата тази мрачна картинка, спри да се тревожиш за това. Изживей този месец с мисълта, че ти предстои нещо наистина невероятно. Желая ти леко раждане и всичко в семейството да се оправи.  bouquet
Цитирай

София-Лагера

Виж само какво хубаво име има6.А мисли6 за глупости.Ако ти е толкова нервно отиди да си по4инес6 при ва6те,и недеи да мисли6 ло6и работи.Ако се даржи ло6о поговори с него,може и на него да му е нервно.Мажете са слаби психи4ески.Иди при приятелка да си поговорите.Гледаи бебе6ки работи,това помага.НО ЗАПОМНИ НИКОГА НЕ ДАВАИ НА МАЖ ДА ТЕ УДРЯ,ТОВА ОЗНА4АВА 4Е НЕ УВАЖАВА6 СЕБЕ СИ. Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.