Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

Ку-куландия

Здравейте на всички Very Happy
Имам едно притеснение: бебо е на пет месеца а аз още ниамам цикъл, няма дори леко кървене или някакви симптоми че ще ми дойде. Трябва ли да се притеснявам от това или е нормално. При повечето ми познати майки-кърмачки цикълат им се е възстановил около 3тия м.

И още нещо - с мъжа ми правим секс Embarassed без контрацептиви възможно ли е да забременея newsm78 преди да имам редовен цикъл и докато кърмя?
Цитирай

Нищо чудно, ако кърмиш нощем и на поискване, да нямаш цикъл още. И аз нямам - а щерката е на 13 месеца.  Laughing

Ами, да, възможно е да забременееш, защото когато цикълът ти се възстанови и получиш първата овулация - няма как да разбереш за нея, и рискът е налице. Аз съм си мислила, че при такава ситуация, ако разчитам на кърменето да ме пази, току-виж съм забременяла и ще разбера чак в 4-ти - 5ти месец, когато бебчо зарита.  Crazy Mr. Green
Цитирай

гр.Варна, сега Германия

И аз нямам цикъл, първият път ми дойде на 8 -ят месец.Но можеш да забременееш и докато нямш цикъл така чe не рискувай а използвай нещо Smile
Цитирай

Чикаго / София

И аз нямам цикъл, първият път ми дойде на 8 -ят месец.Но можеш да забременееш и докато нямш цикъл така чe не рискувай а използвай нещо Smile

Същото беше и при мен първия път - на 8мия месец ми дойде. Засега още нямам. А за забременяването са ти казали вече! Пазете се! Wink
Цитирай

сега в София, после и в други градове...

На мен пък ми дойде чак сега - след 15 и кусур месеца. И си беше супер точно две години без дамски превръзки, тампони и простотии  Hug Ама овулацията си е друга бира, така че се почерпи за късмета си дотук и не разчитай повече на честна дума  Naughty
Цитирай

На мен пък ми дойде чак сега - след 15 и кусур месеца. И си беше супер точно две години без дамски превръзки, тампони и простотии  Hug Ама овулацията си е друга бира, така че се почерпи за късмета си дотук и не разчитай повече на честна дума  Naughty

Я, не бях срещала още колежка по толкова дълго безциклие след раждане Smile Приятно ми е!  Laughing

За забременяването - очакваме включване от хедра Wink
Цитирай

София/Варна/Стокхолм

Моето Жоре вчера чукна 11 месеца, а руснаците още не са дошли. Предполагам че с това активно нощно сукане покрай никненето на зъби скоро няма и да дойдат. Това е съвсем нормално за кърмачка, въпреки че може да ти дойде и след раждането, при всеки е различно.
Гинекологът ми, който според мен не беше срещал друга кърмеща на свободен режим, много ми се учуди. Разбира се и той потвърди, че е нормално, просто не е виждал много такива. Предполагам, че на майките които се опитват да отказват децата си от нощно кърмене по съветите на повечето бг педиатри, им идва по-рано.
А за забременяването, колкото и да е малък рискът докато кърмиш изключително и без големи паузи през нощта, все пак не може да се разчита на това и си е по-добре да се вземат предпазни мерки.
Цитирай

София

И аз нямам цикъл още, въпреки че Филип прави големи нощни паузи още от втория месец. Много се надявам да не ме сполети скоро Very Happy
Както са ти казали другите мами, възможно е да забременееш, така че внимавайте! На нас компанията Durex сериозно ни бърка в бюджета, ама друг начин не виждам  newsm78
Цитирай

София, Младост 2

А,няма да го пиша всеки път същото Laughing
За непосветените - ползвала съм съвършено съзнателно кърменето като противозачатъчно първите 6 месеца и определено не съм бременна Very Happy
Повече по въпросите ей тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54171.0
Цитирай

Варна,морето,сините вълни.

На мен ми дойде изневиделица, когато Калина беше на 7 месеца. Така че, явно при всеки е различно. За протокола- тогава се кърмехме по около 6-7 пъти на ден с едно твърдо хранене, което още не беше заместено.
Цитирай

сега в София, после и в други градове...

Я, не бях срещала още колежка по толкова дълго безциклие след раждане Smile Приятно ми е! Laughing

И на мен! Аз даже се притесних като ми дойде и щях да пускам тема тук, защото сред познатите ми няма друг подобен случай - или им е дошло към 2-3 месец и са си продължили с кърменето, или им е дошло чак след като са спрели да кърмят (включетилно и след годинката). Но сега вече съм спокойна, че не съм толкова "уникална"  Wink

Предполагам че с това активно нощно сукане покрай никненето на зъби скоро няма и да дойдат.
Според мен няма голяма връзка - ние не се кърмим нощем от втория месец, дори и голямото зъбоникнене не ни накара да се върнем - реве си нощем от зъби, но категорично отказва цица  Crossing Arms А пък липсата на цикъл дълго време си беше факт!

За непосветените - ползвала съм съвършено съзнателно кърменето като противозачатъчно първите 6 месеца и определено не съм бременна Very Happy
Честно казано, малко ти завидях. По-късно като се видя с повече време ще отида на този линк, но аз лично съм "консерва" и не бих се доверила на кърменето - факт е, че в досегашния си живот два пъти не съм ползвала предпазни средства и двата пъти съм била бременна  Mad Така че сега даже и не си помислих да пробвам! Още повече, че откакто излязох от болницата с бебето (преди далечните 16 месеца!) направо ми настръхва косата от мисълта за второ бебе, а след раждането си бях много навита, но това стана много off... Sorry!

Цитирай

София

Вече се бях притеснила и аз , 13 месеца от раждането и нямам още цикъл, даже си направих тест за бременност преди 2 дена-отрицателен, все ми бълбукаше корема и започнах да си внушавам, че нещо ме рита! Пък и доста се ровех да прочета за някой с толкова дълга пауза и само Andrea$ се беше обадила за 15месеца отсъствие, но все се чудех да не би да са 15 месеца от зачеването. Сега вече съвсем се поуспокоих с толкова много "колежки".
А относно кърменето като контрацептция-въобще не разчитам на това!
Цитирай

София

Аз кърмя когато Калина поиска, което е м-у 4 и 5 пъти на денонощие  #Crazy но какво да я правя  newsm78 не ще повече. Самичка си спря нощното хранене много рано, края на 1-я месец. За сметка на това сутрин си наваксва здраво Smile И все още нямам цикъл, пък и признаци да идва скоро няма. Е правя си тест редовно и се надявам  Praynig
Цитирай

София

Еми ей това е късмета ми с късмет - на третия месец и гости от червената армия #Cussing out - а сме изключително кърмени Blush Отгоре на всичко ми е и по-обилно от преди, което ми намалява кърмата първите 2 дена, а още по отгоре на всичко този месец цикличноста ми се съчета и с разтройствени проблеми и повръщане Sick - честно бях на една ръка разстояние от адаптето и то съвсем съвсем честно - слава богу и въпреки препоръките на педито не почнах с илачите пречещи да се кърми ми се тормозих с бабини рецепти и бебо помагаше с висене на цици нон-стоп Crazy - обаче УСПЯХМЕ и още сме си изключително кърмени  Blush - Може би не му беше мястото тука ама се бях напушила дори и отделна тема щях да пускам, ама ей на казах си и ми олекна - Сори че се възползвах от колега Hug
Цитирай

София

Момата скоро ще навърши 1г3м и още нямам цикъл. Понякога мисля, че имам ПМС, но зе разминавам.
Като начин на контрацепция - не рискувам.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора