За ларингичния пристъп

  • 7 221
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
Може с Оспамокс (австрийски амопен). Пречистен е по-добре от българските, има специална обвивка, която не дразни стомаха, страничните ефекти са малко.
Ако гърлото е възпалено от кашлицата, може да се инфектира повече без антибиотик. При поемането на антибиотик се спира инфекцията, което понякога тушира ларингита и състоянието се подобрява.
Някой ларингите се провокират от взет преди това аспирин или разтворими таблети на аспирин с витамин С, явно аспирина провокира някакъв алерген, коато води това състояние.

Извинете, а ларингита с антибиотик ли се лекува? Защото на малкия , както споменах вчера, му предписаха само сироп за кашлицата и не виждам някакво подобрение на състоянието му  newsm12.

# 16
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Аз съм чула за капки адреналин, които се капват във вряща вода, но лично аз не съм правила, пък и питах лекарката на Ивайло и тя нищо не каза за адреналина. Когато викахме бърза помощ заради сина ми, лекарката в детско отделение ни посъветва също да пуснем гореща вода в банята и детето да диша изпаренията, дори може да го изкъпем - облекчава кашлицата. Но първият път си спомням, че Ивчо много бързо му мина кашлицата - за ден или два, а сега newsm78 - не минава вече четвърти ден...
Питах по-рано какво мислите за овлажнителите за въздух, които продават, знае ли някой за тях?!?

# 17
Здрасти. Дъщеря ми, на 2г.и 10м., от две години прави ларингити по 2- 3пъти в годината. Първият път беше страшно, защото не знаех как да реагирам. Всеки път ни изписват антибиотик /различен/+антиалергичен сироп Перитол. Оправяме се за в момента, но след известно време пак правим ларингит. Правиха й няколко изследвания, консултирах се с различни лекари. Всичките са на едно мнение относно: ще го израсте /до 4-5 годишна възраст/. Но има и няколко фактора които влияят, аз например изхвърлих всички плюшени играчки, махнах климатика, защото много изсушава въздуха и прави едно постоянно скрито течение, избягвам вълнени и мъхести одеяла, дрехи и други подобни, както и космести мокети, килими и т.н. Т.е. всичко. Но има и нещо друго. Обясниха ми, че предразположеността на дъщеря ми към ларингити е в следствие на генетична обремененост - т.е. баща й /моят съпруг/ има остра форма на алергия към определени храни, препарати и др.под. В момента съм се обърнала към хомеопат, малко съм скептична и не знам доколко ще помогне, но в следствие на пиенето на антибиотици и сиропи имунната й система е почти съсипана и става все по-лошо, защото и една хрема се превръща в проблем. Дано съм ти помогнала с нещо по разясняването на проблема и се оправяйте по скоро. Може пък и да е инцидентно.... Здраве и щастие желая

# 18
Здравей,
да споделя и аз собствен опит. Като дете имах ужасни пристъпи на кашлица нощем, никой лекар не можа да каже от какво е - диагнози те бяха от ларингит, през сливици, до коклюш. Накрая се оказа, че съм алергична към храната за рибки и към домашен прах. Сега в апартамента ми съм изхвърлила всичко, което може да предизвика алергична реакция и съм напълно добре.

# 19
  • Мнения: 3 611
Долу-горе на 3 месеца Янис прави такива пристъпи (псевдо круп). Слагам му кортизонова свещичка и се успокоява. Няколко дни след това му давам сироп за кашлица и всичко е ок.
Намери си такива свещички (Rectodelt 100)- вършат чудеса! За съжаление знам, че в БГ не се внасят.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт