По колко пъти на ден трябва да ака?

  • 1 181
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 703
Моето бебче ака по веднъж или максимум три пъти дневно.Но като чта,че на другите децата акат почти на всеки памперс и се притесних!По колко е нормално да ака дневно?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 511
Това с акането е много индивидуално,зависещото от състоянието на бебчето,храната му и куп други фактори!

Повечето доктори казват,че е нормално по 3-4 пъти дневно!

При нас как беше:

Периодът на кърмене беше 4 месеца и през 1-вия месец акаше по веднъж дневно...едно такова запечено и как се напъваше милият...сърцето ми се късаше! Sad
Давах му по лъжичка рициново масло,облекчаваше го и се изхождаше вече по 2-3 пъти!
След 4 месец започнаха пюретата,цедените сокчета и се нормализира коремчето....

Сега ака по 2-3 пъти дневно!

Голямо значение оказват плодовете!
Тано яде всеки ден круша и киви...и двата плода са разхлабващи!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 271
Докато го кърмех, акаше на всяко хранене, значи по 5-6 пъти на ден. Направо се бях отрещила Shocked, като смятах колко пари за памперси ще трябва да давам. Добре, че намали - сега ака по 2 пъти на ден.

# 3
  • Мнения: 903
Ние сме на АМ и акаме по 1 максимум 2 пъти, а има случай когато пропускат ден. Незнам да се притеснявам ли  newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 1 968
И при нас така - докато бяхме само на кърма акаше като за световно. Та само броих памперси и се ядосвах. Като почнах да давам пюретата пък се запече страхотно и по 3 - 4 дена сме чакали  Praynig. Едва я отпекох. Сега сме ОК - по 1 или 2 пъти на ден!

# 5
  • Мнения: 2 242
Според мен е въпрос на метаболизъм. Някои казват че е признак за недохранване. Само дето Зори акаше по 4-5 пати на ден (на 1 месец) а нададе за първите 20дни 70гр.

# 6
  • Мнения: 138
Според мен е въпрос на метаболизъм. Някои казват че е признак за недохранване. Само дето Зори акаше по 4-5 пати на ден (на 1 месец) а нададе за първите 20дни 70гр.

Това, че било признак на недохранване го чувам за първи път. Всъщност където и да съм чела до сега все пише, че трябва да се броят мокрите пелени, а не аканите за това дали се храни ок бебето.

# 7
  • Мнения: 5 577
И до 15 дена да не ака - го дават нормално.  Peace  Shocked  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 955
И до 15 дена да не ака - го дават нормално.  Peace  Shocked  Rolling Eyes
И аз съм чувала, че при бебетата било нормално, както веднъж на седмица, така и седем пъти на един ден  Rolling Eyes

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Ние сме на АМ .Понякога всеки памперс е наакан,понякога пропуска 3-4 хранения.Средно е 2-3 пъти на ден.

# 10
  • Мнения: 730
Ами отначало акаше като за световно(на кърма беше и още е),а откакто вкарах пюренца в менюто й бая го разредихме,сега ака по 1-2 пъти на ден,дори сега докато пиша на компа е в мен и се наака,та бягам да сменям пампа Hug

# 11
  • Мнения: 344
Ние сме на АМ и акаме по 1 максимум 2 пъти, а има случай когато пропускат ден. Незнам да се притеснявам ли  newsm78


И ние сме така и изобщо не се притеснявам. Според мен е абсолютно нормално.

# 12
  • Мнения: 655
Докато го кърмех, акаше на всяко хранене, значи по 5-6 пъти на ден.

И ние бяхме така. Сега вече ака по веднъж на ден - е случва се и да пропусне. Но наистина си е индивидуално при всяко дете.

# 13
  • Мнения: 703
И още нещо да ви питам,като съм отворила тая акана тема-какъв цвят е нормално да е?Нашето почти винаги е зелено,само много рядко-жълто.Как трябва да е?

# 14
  • Мнения: 7 640
Ние сме на АМ и акаме по 1 максимум 2 пъти, а има случай когато пропускат ден. Незнам да се притеснявам ли  newsm78
при нас до миналата седмица беше на всяко хранене Crazy, сега промених малко АМ и е по 2-3х дневно.

Общи условия

Активация на акаунт