Контракции

  • 4 858
  • 23
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Моля ви, обяснете ми що за чудо е това. През първата ми бременност изобщо не се появиха такива, а и да са се появили- не съм разбрала. Родих секцио. Сега съм в 7- ия и отвреме на време ми се стяга корема т.е. става по- твърд, но изобщо не ме е боляло. Та, чувства ли се болка при контракции, това задължително ли е- може ли да има контракции без болка, какво представлява тази болка, бихте ли ми казали?
Ох, дано не ми се смеете, но хич не знам що за чудо е това.

# 1
  • Мнения: 694
Точно когато бях в 7-мия отивайки на една консултация гинеколога констатира контракции, а аз болка не усещах, корема ми беше на една страна. Изписа ми нош-па и папавирин и от тогава до края пиех тези лекарства. Доколкото разбрах това са подготвителни контракции, не са страшни, но трябва да внимаваш повече.

# 2
  • Varna
  • Мнения: 333
Здравей Ерика,
Както ти е писала Мими това са подготвителни контракции. Доколкото знам не са опасни, ако няма болка и са до 5-6 на ден.
И аз ги имам от 7- мия месец от време на време. В 8-ия станаха болезнени и пия магнерич и но-шпа по лекарско предписание. Почивай повече и сподели с лекаря си другия път като ходиш на консултация.
Лека бременност Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 704
И аз да попитам нещо .. нош-па се пие само ако са болезнени или по принцип като има контракции?! Аз също имам по няколко на ден вече около месец и знам, че е нормално.. но досега не съм пила нищо..  Confused

# 4
  • Мнения: 2 498
Това са т. н. Бракстон Хиксови контракции-предвестници на раждането...Нормално е да се появят от 7 мес. , да са БЕЗ БОЛКА, и да са до 6-7 на ден...Когато бях бременна моите започнаха от 5 мес. и ми забраниха половите контакти и после лежах в болницата до раждането...Така, че внимавайте...

# 5
  • София
  • Мнения: 3 659
Здравей Ерика,
И аз като теб при първата си бременност не разбрах какво е това контракции. Родих планирано секцио. Но сега още от самото начало на бременноста имам контракции, понякога болезнени. Пих преди месец магнерот. А почти непрекъснато съм на Но-шпа. Когато усетя, че коремът ми стане твърд дишам шумно и дълбоко. Така се облекчавам.

# 6
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ох, аз се чудя  ако получа такива предродилни контракции, дали бих разбрала, че са такива? Дали боли и бих ли могла да я объркам с нещо друго тази болка?

# 7
  • Мнения: 192
Ох и аз не знам какво е точно:(,но от 2-3 дена(включително и днес) като станах и отидох до 00 ,получих някаква  остра болка под ребрата в диасно за няколко секунди:(.Вазможно ли е да са контракции Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 466
И на мен ми се стягаше коремът когато бях бременна още към 5-6 месец, но лекарката ми не ми обърна грам внимание,което не е правилно разбира се.Нарича се по - точно втвърдяване на матката и не предхожда самото раждане. Късмет на всички.

# 9
  • Мнения: 89
Аз също нямах през първата бременност, но сега започнаха от 3-тия месец. Заплашиха ме със престой в болницата, но аз обещах да лежа и да си пия магнезия и но-шпато. Сега влизам в 9-тия и контракциите станаха болезнени. Лекарката, вместо да ме успокои, ми каза да си стягам багажа. Даде ми картона и ми вика "стискай".

# 10
  • София
  • Мнения: 6 175
Аз преди 2 седмици имах изкървяване (в 4 месец). В болницата ми набиха на гладно вечерта инжекция Papaverin и на сутринта нова отново без да съм яла. Аз имам гастрит и колит и взеха да ме болят стомаха и червата все едно са колики. Лекарката ме погледна на ехограф и ми казва "имаш контракции - ще лежиш, ще пиеш No-spa и Магнерич". И аз почнах ама болките станаха все по-силни и все след хранене. Като изчетох листовките на лекарствата видях че имат като страничен ефект коремени стомашен дискомрфорт. На 10-тия ден спрях с хапчетата и на 12-тия всички болки изчезнаха. И сега се чудя може ли някакво чревно неразположение да се предава на матката като контракция и това да се вижда на ултразвука? И какви точно са болките при контракци?

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 573
И какви точно са болките при контракци?


Има толкова раждали майчета в този форум....защо никоя не може да обясни какво представляват въпросните контракции.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз тази сутрин се събудих с болки подобни на менструалните и много твърд корем, това ли са контракции?

# 13
  • Мнения: 289
Да. Но докато не ги усещаш болезнени или неприятни, можеш да не им обръщаш внимание.

# 14
  • Мнения: 3 200
Аз получих болезнени контракции в края на 6-ти месец, много са неприятни. Бях на Гинипрал за спирането им.

Общи условия

Активация на акаунт