Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора
Аз съм с парадонтоза, която се обостри след раждането на второто ми дете. Чистя редовно зъбен камък. Ползвам "Парадонтакс", също и  електрическа четка на Oral B, но зъболекарят ми каза, че е добре да ползвам и нормална чета, не само кръгово, но и вертикално, както и за междузъбно разстояние. Имаше една страхотна паста-концентрат, "Айона", но не мога да я намеря. Някой да знае нещо по въпроса?
Цитирай

За пастата "Айона" за съжаление незнам нищо, даже за първи път я чувам.Иначе аз ползвам пастата и четката за зъби на Amway.Доволна съм, вече май година и половина си купувам само от тях.Но поне нямам парадонтоза и тем подобни...Ако имах щях да съм с друга паста, тъй като тази коятп си купувам не е предназначена за парадонтоза.
Цитирай

Електрическа четка от поне 10 години , като уред  не една и съща  35 и паста за зъби нормална , избелваща
Цитирай

Четката ми е препоръчана от моята зъболекарка - http://-/store-images/big/3246_4.jpg
Паста ползвам избелваща Блендамед или Колгейт, пак по нейна препоръка.
Цитирай

Избирам пастата за зъби на вкус и ползвам максимално твърда четка за зъби.
това ли е пастата:
http://www.ajona.dir.bg/ajona.html
Цитирай

Да! Супер. Благодаря. Има и дреси в София, където се продава. Ще проверя.
Цитирай

Електрическа четка за зъби не ползвам, защото е пълна бутафория. Правилното миене на зъбите просто няма как да се получи с движенията на електрическата четка.
Ползвам паста за зъби Пародонтакс и четка за зъби Лакалут пародонт актив. Също така задължително ползвам вода за уста сутрин и вечер, но не от типа на Колгейт, а Листерин или Дентапротект примерно. Така и не се научих да използвам конци за зъби и за себе си го отчитам като пропуск, но това е положението. Интердентални четки все още не съм пробвала.
Цитирай

Днес закупих интердентални четки за зъби, вдъхновена от един друг форум в бг мама. Синът ми   категорично не ги хареса. И май не е много удобно средство за миене на зъби. По-добре хубава  нормална четка.
Цитирай

Електрическа четка за зъби не ползвам, защото е пълна бутафория. Правилното миене на зъбите просто няма как да се получи с движенията на електрическата четка.
Ползвам паста за зъби Пародонтакс и четка за зъби Лакалут пародонт актив. Също така задължително ползвам вода за уста сутрин и вечер, но не от типа на Колгейт, а Листерин или Дентапротект примерно. Така и не се научих да използвам конци за зъби и за себе си го отчитам като пропуск, но това е положението. Интердентални четки все още не съм пробвала.

Имам питане относно водата за изплакване,какво се постига с нея:дезинфикция,премахване на лош дъх,против кървене или нещо друго.На мен ми препоръчаха Сандрин ,на билкова основа, за свежест на дъха.
Цитирай

Днес закупих интердентални четки за зъби, вдъхновена от един друг форум в бг мама. Синът ми   категорично не ги хареса. И май не е много удобно средство за миене на зъби. По-добре хубава  нормална четка.
Very Happy Mr. Green Very Happy Mr. Green

Едната не изключва употребата на другата ! Интерденталната (междузъбната) е само за между зъбите , след измиване с нормалната четка.
Цитирай

С доказан клиничен ефект е хлорхексидина, който е основната съставка на много марки води. Има антибактериален ефект, подтиска плакообразуването и действа противовъзпалително.
Други са предимно противовъзпалителни, като действат на ключови места в каскадата на хроничното и остро възпаление Тантум Верде и Глинбакс. Сандрина е също предимно противовъзпалително , но на билкова основа.
Трети са с повишено съдържание на Флуор и имат кариеспротективно действие. Четвърти за нищо не стават освен за реклама по ТВ-то  Mr. Green

Истината е , че не лекуват , а подтискат възпалението ! Лечението е задължение на зъболекаря ви.

Лошият дъх също е следствие на нещо - възпалена суха лигавица на устата, развалени зъби , пародонтит и т.н. Водата просто го маскира за известно време.

Цитирай

Естествено, че използвахме интерденталната четка след нормалната такава и какво пак не е удобна.
Цитирай

Кажи колко е голям сина ти.
За интерденталните има един силиконов инструмент с който се определя нужния диаметър на четката . Досега съм го виждал само на "Курапрокс"
Цитирай

На 11 години е.Четките са на GUM - 0,9 мм по препоръка на стоматолога.
Цитирай

Използвам електрическа четка за зъби на Oral B, обикновена тяхна четка, паста за зъби Елгидиум антиплака или Артродонт, задължително всяка вечер орален душ и за десерт - вода за уста.
Цитирай

1-14 от 18 отговора