Помощ!!!Ужасни пъпки :(

  • 673
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 957
Моля ви помагайте,защото вече не знам какво да правя.От една седмица (може и повече) Денис е с ужасни пъпки по личицето,вратлето,ушичките и ...абе май вече по цялата главичка Най-много са по личицето му,почти няма място където да няма пъпчица.Педиатърката ни ми каза,че най-вероятно е някаква алергия и да спра да му давам чайчетата,които му давах до сега-Бебезан,Хип за успокояване и копър и анасон и ни предписа глюкоза,витамин Ц и калций.Вече 5 или 6 дни му давам вместо водичка глюкозата с разтворените вътре ампули,но резултата е почти незначителен.Пъпчиците понамаляха,но сега кожата на личицето му стана много груба и се бели ужасно ПОчиствам му личицето с преварена водичка и след това зехтин.Моля ви кажате някой имал ли е нашият проблем и с какво почиствате личицата на бебчетата си?Също четох някъде,че не било добре да се дава витамин Ц повече от 5 дни-вярно ли е?

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
СПОКО:)
Това най-вероятно са дежурните бебешки пъпки, които си минават сами.
Те са на хормонална основа и почти всички бебета ги имат.
Все пак...ако с притесняваш..иди на дерматолог за успокоение.

Детенце нервно ли е? Мислиш ли, че го сърби?
Според мен не трябва да ги мажеш с нищо.

# 2
  • на Север
  • Мнения: 503
И на нас ни излязоха такива, точно на същата възраст. Само на кърма сме и алергията към белтъка на кравето мляко беше  отхвърлена. Нашата педка смяташе, че е от праха за пране и каза да го сменим. Аз обаче не вярвах да е това, защото имаше само по главата, а по телцето нямаше. Излъгах я, че съм го сменила с друг. Предписа ни фенистил капки, калций и за мазане Локоид Липокрем. Намазах ги 2 пъти изчезнаха за 1 ден, а капките ги давах 2-3 дни. След около седмица излязоха отново, ама този път с нищо не ги намазах, защото вече бях прочела, че минавали от само себе си. И наистина минаха сами, за около седмица.

# 3
  • Мнения: 2 957
Детенце нервно ли е? Мислиш ли, че го сърби?
От както започна и да му се бели кожата ми се струва че от време на време и го сърби,защото като го гушна и започва да си търка личицето в мен.Иначе си е спокоен.

# 4
  • Мнения: 5 790
Първо - не се притеснявай! Ние също имахме такъв проблем, но в по-късна възраст. Тя ги чешеше, направо до кръв беше. Отидохме на специализирана кожна клиника в Медицинска академия - това се намира на ул. Здраве от към Майчин дом. Като влезеш от към МД, около 200 метра вдясно е Кожната клиника на Медицинска Академия, преди хотела. Там имат специализиран кожен кабинет за бебета. Лекарката е много внимателна и обяснява, освен това май си разбира от работата.  
Успех и бързо оздравяване.

# 5
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Ние бяхме така до преди 2 седмици.Педито ме успокои,че с нищо не трябва да ги мажа,обаче личицето на Симонка беше  ужасно.
Опитвах с Бюбхен ,Бочко ,докато позната фармацевтка ми препоръча  Клоран бебе,който е за лице и за окосмената част на главата.Супер е PeaceПолзвам го дори и сега,въпреки че вече няма пъпки.Дори мисля да си купя цялата бебешка серия на Клоран.
А ако решиш крема е:Creme Nutritive

# 6
  • Мнения: 2 957
Алекс,благодаря ти много за отговора,но ...аз съм от Варна.За съжаление тук не знам към кого друг освен педиатърката да се обърна.Мисля утре отново да и звънна и да ни види и ако се налага да ни даде направление за специалист.
Дани,мерси и на теб;) И ние ползваме Бубхен,но за сега гледам да ограничавам ползването на козметика-след баня го мажа с преварен зехтин,а днес му почистих личицето с тетра-да видим може пък да помогне...

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Кажи какво каза педитом актосе върнете.
Дано да е каквото аз си мисля Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 957
Странно,но днес е много,много по-добре:)Възможно ли е да е от тетрата с която снощи му почистих личицето?За сега ще отложим посещението при лекаря-и без това днес времето е ужасно,а ние нямаме кола:(

# 9
  • Мнения: 1 555
На кърма ли сте или на адаптирано мляко ? Питам, защото може да прави алергия !  Има  ли по цялото тяло ситни пъпчици, суха ли е кожата по тялото? Щом казваш, че си търка личицето в теб значи го сърби. И забележи след като се изкъпете дали почервеняват участъците, където са пъпките. Ако не минават пъпчиците е по-добре да го заведеш на алерголог ей така за твое успокоение, но мисля че няма да е нужно  Party всяко бебе му излизат такива пъпчици, които си минават  сами!
Спокойно !!!  Hug

# 10
  • Мнения: 2 957
hrandi изцяло на кърма сме.Пъпчиците са само по главичката и вратлето.Той се роди с много суха и олющена кожа,но вече е добре-само тези гадните пъпки ни тормозят много.

Общи условия

Активация на акаунт