«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

люкарник
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора

√еографски€ център

ћнени€: 646
Ѕих искала да попитам дали н€кога се изчиства кредитната истори€? »мам кредитна карта, ко€то дадох на сестра ми, че тогава й тр€бваха пари. “€ не внас€ вноските редовно, внас€ ги със закъснение от пор€дъка на 7-8 дена. —амо веднъж е порпуснала и е прескочила 1 месец. ¬секи месец ми звън€т по телефона от банката още на следващи€ ден след датата за плащане и всеки път ми се за€в€ва, че вече имам лошо кредитно минало.
“а да речем след време тази лоша кредитна истори€ може ли да се изчисти?
÷итирай

ћнени€: 59
ƒа, срокът е 5 години. Ќо пак при детайлна справка за стари кредити може да се види.
«акъснени€ до 30 дни не се отбел€зват в кредитни€ регистър. “.е. ако е така както казваш имаш в регистъра само един период под наблюдение
÷итирай

√еографски€ център

ћнени€: 646
Ѕлагодар€ за отговора!
ƒа, само един месец има просрочие, а иначе редовно закъсн€ва с вноските.

—ъвет от мен - никога не давайте кредитна карта за ползване дори и на най-близки€ си човек.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 328
ј ти взе ли си € все пак?
јко е активен кредит в група, има значение.
—тари и закрити може и да преглътнат.
÷итирай

—офи€, Ѕели Ѕрези

ћнени€: 3 855
ƒоста непри€тна ситуаци€...
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 544
Ќе знам колко е в€рно, но съм чувала,
че банките дори обмен€ли тази информаци€.
Ќапример кредита ти е в една, имаш н€какви издънки,
искаш кредит от друга и не ти отпускат, заради първата.
÷итирай

ямбол

ћнени€: 7 007
Ќали сестра ти е с чисто "досие". јко ти потр€бва за нещо кредит, т€ ти връща жеста и тегли на нейно име за теб.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 1
«а н€колко дена просрочие н€ма да влезеш в никакви регистри. —амо те стр€скат. явно виждат, че малко след като ти звъннат има постъплени€ и си мисл€т че са те уплашили  Smile
јко сте все още с един месец назад обаче, по добре удари едно рамо на сестра си и го изчистете.
јко не ти тр€бва картата повече и сестрати се забатачи още, може да си € направиш на кредит. — те€ кредитни карти като прескочиш месец - два и после не можеш само лихвите да оправиш.

Ќали сестра ти е с чисто "досие". јко ти потр€бва за нещо кредит, т€ ти връща жеста и тегли на нейно име за теб.
Ќ€ма гаранци€ че сестра и е чиста  Wink
÷итирай

ћнени€: 3 500
 редитни€т регистър е единен за всички банки, т.е. не си обмен€т информаци€, а всички банки подават такава към едно и също м€сто.
Ќе знам как ги обещавате тези неща за един или н€колко дена просрочие  newsm78 ƒоколкото помн€ информаци€ се изпраща веднъж месечно. Ќо и падежите по кредити и кредитни карти също са веднъж месечно в 99.99%, така че има ли просрочие- автоматично си отива където му е м€стото.
÷итирай

ћнени€: 70
Ќ€маш правото да даваш друг човек да ти ползва кредитната картата. “ова е нарушение на договора.
÷итирай

Ўотланди€

ћнени€: 1 045
Ѕи тр€бвало да има начин да си провериш кредитната истори€. Ќе знам точно как сто€т нещата в Ѕългари€ - това всъщност е въпрос към знаещите - как става това? ¬ цивилизованите страни всеки знае къде да се обърне, за да провери каква му е истори€та - за подробно извлечение се заплаща малка такса.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 113
Ѕи тр€бвало да има начин да си провериш кредитната истори€. Ќе знам точно как сто€т нещата в Ѕългари€ - това всъщност е въпрос към знаещите - как става това? ¬ цивилизованите страни всеки знае къде да се обърне, за да провери каква му е истори€та - за подробно извлечение се заплаща малка такса.

ѕроверка се прави в ÷ентрален кредитен регистър,който е в ЅЌЅ.¬секи лично може да си направи справка - един път годишно справката е безплатна и излиза за ден-два.ј иначе може , срещу заплащане във вс€ка банка да се направи такава проверка.
÷итирай

ћнени€: 70
ƒа, в ЅЌЅ се прави такава справка, доста е детайлна и н€ма почти нищо общо със справката, ко€то виждат в банките. “€ показва абсолютно всички ползвани кредитни продукти, поименно банките, в които са теглени, както и вида на всеки продукт (кредит, овърдрафт и т.н) дати на приключване и съответните просрочи€, т.е. ако си имала падеж на 17ти и си платила на 23ти да речем, това се отраз€ва там. “ези справки обаче нико€ банка не ги вижда.
Ѕанките виждат н€каква извадка, ко€то е доста смотана на вид и в общи линии показва н€каква моментна картина на поведението ти като платец. ѕоказва общо колко продукта в колко институции имаш (не само банки), имаш ли новоотпуснати продукти за последни€ период и какви са ти просрочи€та. јко си до 30 дни се считаш за редовен и си чист, но н€кои институции веднага подават инфо дали има закъснение, а то се отбел€зва като просрочена главница. “ова за всеки инспектор индикира, че има н€какво забав€не, но то може да е както за 1 така и за 29 дни и се брои за ок. ¬ажно е да се има предвид, че вс€ка институци€ има сво€ политика на подаване на тази информаци€, макар че ЅЌЅ задължава всичко да се декларира, или поне закъснени€ над 30 дни със сигурност.  артите р€дко се об€в€ват като закъснени€, но пак зависи от банката.
—ъщо така много малко банки пускат справка от ÷ – дори срещу пари, тр€бва да питаш на м€сто. Ќай - сигурно е да отидеш и да си пуснеш в ЅЌЅ. —тава до седмица.
÷итирай

при децата

ћнени€: 3 406
http://www.bnb.bg/AboutUs/AUOnlineServices/AU_AS_CR_REGISTER_PERSON_BG

≈то подробно за справката от ЅЌЅ. ‘изическите лица могат да получат справката безплатно веднъж на 12 месеца. «а вс€ка следваща справка се заплаща такса от 10 лева.
÷итирай

ћнени€: 542
 артите р€дко се об€в€ват като закъснени€, но пак зависи от банката.
«наеш ли дали ѕиреус и ƒ—  ги об€в€ват?
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора