Див Ямс и нарушен хормонален баланс

  • 106 784
  • 114
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 35 814
Пия Див Ямс от около месец, спрях го по време на цикъл. Въпросът ми е колко дълго мога да го пия? Да го спирам ли по време на цикъл (това го бях чела някъде в нета)?
Не се спира.
Може да се приема 3 месеца без почивка.

# 91
  • Мнения: 1 050
Пия Див Ямс от около месец, спрях го по време на цикъл. Въпросът ми е колко дълго мога да го пия? Да го спирам ли по време на цикъл (това го бях чела някъде в нета)?
Не се спира.
Може да се приема 3 месеца без почивка.

Много благодаря!

# 92
  • Мнения: 1 327
Здравейте, искам да попитам, понеже вземам сао палмето, заради акне и косопад, акнето се повлия доста добре, но косопада си тече.. та мога ли да комбинирам див ям и сао палмето  Flutter
Навсякъде по етикетите няма схеми за пиене на дивия ямс, но аз целя и забременяване, та от вас разбирам че се пие само след О?  newsm78 bouquet

# 93
  • София
  • Мнения: 35 814
Здравейте, искам да попитам, понеже вземам сао палмето, заради акне и косопад, акнето се повлия доста добре, но косопада си тече.. та мога ли да комбинирам див ям и сао палмето  Flutter
Навсякъде по етикетите няма схеми за пиене на дивия ямс, но аз целя и забременяване, та от вас разбирам че се пие само след О?  newsm78 bouquet
Да, може да ги приемаш заедно.
Див ямс - от О. до М.  - ако се приема преди О., може да е потисне.

# 94
  • до морето
  • Мнения: 148
Здравейте, в една друга тема бях писала относно хормоналните ми изследвания които показаха високо FSH, нормален естрадиол и ЛХ. Отговорихте ми, че показват състояние на предменопауза. Тук искам да попитам дали мога да приемам див ямс и понеже преди години имах ендометриоза а сега има 2 малки миомни възела това дали ще е проблем за приема на див ямс. Лекарката ми не го е чувала!

# 95
  • Мнения: 237
На 48 години съм, все още с редовна менструация, но хормонални промени има така или иначе. Имам болезнени гърди почти през целия цикъл, напоследък станаха още по-болезнени. Мога ли да пия Див ямс и по каква схема? От М на М ли...

# 96
  • София
  • Мнения: 35 814
На 48 години съм, все още с редовна менструация, но хормонални промени има така или иначе. Имам болезнени гърди почти през целия цикъл, напоследък станаха още по-болезнени. Мога ли да пия Див ямс и по каква схема? От М на М ли...
Редно е да се консултираш с лекар и да направиш някои изследвания.
Дивият ямс се приема от О. до М.
Добре е да включиш: Бета-Каротин + вит. Е, от М до О.
МВИглика - от М до М
Омега 3 - от М до М

# 97
  • Мнения: 237
На 48 години съм, все още с редовна менструация, но хормонални промени има така или иначе. Имам болезнени гърди почти през целия цикъл, напоследък станаха още по-болезнени. Мога ли да пия Див ямс и по каква схема? От М на М ли...
Редно е да се консултираш с лекар и да направиш някои изследвания.
Дивият ямс се приема от О. до М.
Добре е да включиш: Бета-Каротин + вит. Е, от М до О.
МВИглика - от М до М
Омега 3 - от М до М


Благодаря, четох че гърдите са болезнени при доминиране на прогестерон и съответно недостиг на естрогени. За това се препоръчва Вечерна иглика. При дивия ямс е обратното....Аз съм пила вечерна иглика преди около година по същата причина болезнени гърди но само 1 месец защото като че ли  болките намаляха. Повече не продължих. Бета каротин и вит. Е приемам чрез други добавки.
Омега 3 пия от 1 г а от 2 месеца пия още по-добра Омега 3 Арктическо море на Форевър ливинг. Вижда се колко помагат продуктите на Форевър, и алоето въобще, щом и кисти в гърдите /от тези дето само се наблюдавали/ развих през времето на приема им, но за това си има друга тема.
В сайта на Фрамар пише че при моя проблем Игликата да се пие 2х1 без прекъсване 3 месеца. Какво значи от М до М не можах да разбера....

# 98
  • София
  • Мнения: 35 814
На 48 години съм, все още с редовна менструация, но хормонални промени има така или иначе. Имам болезнени гърди почти през целия цикъл, напоследък станаха още по-болезнени. Мога ли да пия Див ямс и по каква схема? От М на М ли...
Редно е да се консултираш с лекар и да направиш някои изследвания.
Дивият ямс се приема от О. до М.
Добре е да включиш: Бета-Каротин + вит. Е, от М до О.
МВИглика - от М до М
Омега 3 - от М до М


Благодаря, четох че гърдите са болезнени при доминиране на прогестерон и съответно недостиг на естрогени. За това се препоръчва Вечерна иглика. При дивия ямс е обратното....Аз съм пила вечерна иглика преди около година по същата причина болезнени гърди но само 1 месец защото като че ли  болките намаляха. Повече не продължих. Бета каротин и вит. Е приемам чрез други добавки.
Омега 3 пия от 1 г а от 2 месеца пия още по-добра Омега 3 Арктическо море на Форевър ливинг. Вижда се колко помагат продуктите на Форевър, и алоето въобще, щом и кисти в гърдите /от тези дето само се наблюдавали/ развих през времето на приема им, но за това си има друга тема.
В сайта на Фрамар пише че при моя проблем Игликата да се пие 2х1 без прекъсване 3 месеца. Какво значи от М до М не можах да разбера....
На тази възраст, почти 100% съм сигурна, че имаш недостиг на прогестерон и повече естроген / затова се образуват и кисти и т.н./
Прогестерон се изследва на 7 ден след доказана О.
Консултирай се с мамолог.

ПП.
 от М до М - от Менструация до Менструация или непрекъснато.

# 99
  • Мнения: 237
На 48 години съм, все още с редовна менструация, но хормонални промени има така или иначе. Имам болезнени гърди почти през целия цикъл, напоследък станаха още по-болезнени. Мога ли да пия Див ямс и по каква схема? От М на М ли...
Редно е да се консултираш с лекар и да направиш някои изследвания.
Дивият ямс се приема от О. до М.
Добре е да включиш: Бета-Каротин + вит. Е, от М до О.
МВИглика - от М до М
Омега 3 - от М до М


Благодаря, четох че гърдите са болезнени при доминиране на прогестерон и съответно недостиг на естрогени. За това се препоръчва Вечерна иглика. При дивия ямс е обратното....Аз съм пила вечерна иглика преди около година по същата причина болезнени гърди но само 1 месец защото като че ли  болките намаляха. Повече не продължих. Бета каротин и вит. Е приемам чрез други добавки.
Омега 3 пия от 1 г а от 2 месеца пия още по-добра Омега 3 Арктическо море на Форевър ливинг. Вижда се колко помагат продуктите на Форевър, и алоето въобще, щом и кисти в гърдите /от тези дето само се наблюдавали/ развих през времето на приема им, но за това си има друга тема.
В сайта на Фрамар пише че при моя проблем Игликата да се пие 2х1 без прекъсване 3 месеца. Какво значи от М до М не можах да разбера....
На тази възраст, почти 100% съм сигурна, че имаш недостиг на прогестерон и повече естроген / затова се образуват и кисти и т.н./
Прогестерон се изследва на 7 ден след доказана О.
Консултирай се с мамолог.

ПП.
 от М до М - от Менструация до Менструация или непрекъснато.

Хирурга-онколог не ми каза нищо да правя....В Шумен гинеколозите в тази област са много некомпетентни, всеки гледа докато нямаш сериозни оплаквания нищо да не дава имам предвид ХЗТ. Други дават разни добавки от рода на Фемарел /ако не помогне няма да навреди/. За добър мамолог тук не съм чувала. Не знам при кого да ходя, а по принцип много обикалям по лекари и съм един изследван човек /постоянно нещо си изследвам/

Последна редакция: чт, 12 яну 2017, 18:30 от svejana8899

# 100
  • София
  • Мнения: 736
Аз бях с болки в гърдите и гинеколагът ми изписа Фемикур (витекс кактус агнус, аврамово дърво са други имена на същото). За болезнена бучка в болезнени гърди мамологът ми изписа Прогестогел. И в двата случая имах недостиг на прогестерон, а препаратите са прогестеронорегулиращи. Веднага се повлиях.

# 101
  • Мнения: 145
Здравейте, опитвам се да намеря алтермативен начин за лечение на яйчникови кисти и попаднах на тази тема.
От няколко години се образуват, ту изчезват, ту се появяват. Противозачатъчните не ми понасят добре. А миналата седмица ми изписаха Дуфастон. От него получих главоболие, замъгляване на едното око, тази сутрин се беше подуло леко също така. В дилема съм дали да го спра само след 4 дни прием /от 10 дни/. Според вас дивият ямс възможно ли е да ги изчисти дори и да е нужно да се приема по-дълго време? До момента съм пробвала година и половина с други билки, но траен ефект не е имало.
Иска ми се да избегна операция /миналият месец имах конизация и ми се струва доста скоро нова/.
Ще бъда благодарна на коментарите ви.  Simple Smile

# 102
  • Мнения: 661
Здравейте момичета, изчетох доста теми тук за гърдите и въптосния мексикански картоф който ги увеличава.
Имам питане по-специално към Денис, виждам,че тя е най-компетентна.
Първо откриха ми киста в гърдата и мамолога ми изписа едно хомеопатично което се пие 6 поредни цикъла на 7-мия ден, имам още един месец.Взимах ленено семе по-една лъжица всяка сутрин за регулиране на хормоните докато не разбрах, че било фитохормонно и го спрях.Ако си купя този прогестогел и се мажа дали ще ми помогне за изчезването на кистата?Също ако пия Див Ямс има ли проблем? Него го искам защото прочетох , че ползите са много не само за увеличаване на бюста.Иска ми се да го комбинирам с Вечерната иглика или Рибен колаген.
Гърдите ми винаги са били размер Ц със хубава форма на 33 години съм не съм раждала, преди 2 години се съсипах психически и отслабнах от 55 станах 48, разбира се поизпразних сутиена но формата ми се запази.Ако не пречи на кистата Дивия ямс искам да го взимам но искам и да наддам.някой и друг кг и да си върна формите.
Сега съм решила да сменя мамолога пък да видим.Успех на всички.

# 103
  • Мнения: 237
 ooooh! Гледайте да сте здрава, за какво увеличаване говорите не можах да разбера....И ЗА КАКВО ВИ Е?

# 104
  • Мнения: 661
ooooh! Гледайте да сте здрава, за какво увеличаване говорите не можах да разбера....И ЗА КАКВО ВИ Е?
Да, това ми е най важно, за това питам дали изобщо да пия въпросните неща.Ако има и най-малка опасност не бих ги в никой случай.
Бях си взела Колаген тип 1 и 3 с витамин С и мамолога каза да го спра, веднага го направих.Така, че не ме разбирайте погрешно за мен здравето ми е на първо място , за това са ми и всички тези въороси.

Общи условия

Активация на акаунт