Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Сестра ми страда от много силно главоболие от доста време. снощи като се чухме пак беше стигнала почни до рев от болка. ходила е при доста лекари и всички казват, че всичко е ок. В началото се съмняваха за хормонален дисбаланс. След като си направи изследвания на хормоните се оказа, че всичко е наред. почвам да си мисля, че може и да е мигрена. Може ли някой да ми даде координатите на добър невролог в Бургас или Пловдив?
Цитирай

в моя дом

някога хапал ли я е кърлеж, това е един от симптомите на лаймска болест, но може и наистина да е мигрена
Цитирай

в мъжки прегръдки

Аз имам мигрена и ще ти кажа най-общо признаците какви са. Главоболието обикновено трае около 3 дни и е само от едната страна. Обикновено е слепоочието и чувството е все едно са те ударили с тухла по главата или са ти извадили окото. В много редки случай може болката да е в челото или отзад на тила. Обикновено се облекчава като легнеш на странта на която те боли, в тъмна и тиха стая. При жени в детеродна възраст е близо до дните на менструацията. Моето е всеки месец 3-4 дни преди да ми дойде. Повлиява се от  кофергамин, паракофдал, паракодамол (изобщо разни лекарства с кофеин или даже кафе), също и от ацефейн и разбира се нимезил (от него моето най-бързо минава). Едно време имаше седалгин-нео и от него минаваше за часове, но за съжаление вече не се продава.  Обостря се от шоколада така че е добре да се избягва.
Дано съм помогнала.
Цитирай

в моя дом

Аз имам мигрена и ще ти кажа най-общо признаците какви са. Главоболието обикновено трае около 3 дни и е само от едната страна. Обикновено е слепоочието и чувството е все едно са те ударили с тухла по главата или са ти извадили окото. В много редки случай може болката да е в челото или отзад на тила. Обикновено се облекчава като легнеш на странта на която те боли, в тъмна и тиха стая. При жени в детеродна възраст е близо до дните на менструацията. Моето е всеки месец 3-4 дни преди да ми дойде. Повлиява се от  кофергамин, паракофдал, паракодамол (изобщо разни лекарства с кофеин или даже кафе), също и от ацефейн и разбира се нимезил (от него моето най-бързо минава). Едно време имаше седалгин-нео и от него минаваше за часове, но за съжаление вече не се продава.  Обостря се от шоколада така че е добре да се избягва.
Дано съм помогнала.

Седалгин нео все още се продава, но само с зелена рецепта, ако ти е изпише личния лекар, защото се пристрастява към него Sad
Цитирай

Русе

И аз както martisun ме боли глава 5-6 дни преди да ми дойде.Болката е постоянна и ако не взема мерки почвам да повръщам.Оправям се единствено от нурофен.
Цитирай

Sandhausen, Germany

И аз съм с такова силно главоболие от време на време:( Боли ме половината глава и понякога от болка дори повръщам. Помага ми Ацефеин и сън.
Сестра ти да не е започнала да пие противозачатъчни скоро? Аз първия месец в които започнах да ги пия имах ужасно главоболие почти всеки ден. Пишеше че е възможен такъв страничен ефект. После ми мина, но понеже след време се наложи да ги спра, сега заради ужасното главоболие не искам да ги почвам пак..
Цитирай
Сестра ми страда от много силно главоболие от доста време. снощи като се чухме пак беше стигнала почни до рев от болка. ходила е при доста лекари и всички казват, че всичко е ок. В началото се съмняваха за хормонален дисбаланс. След като си направи изследвания на хормоните се оказа, че всичко е наред. почвам да си мисля, че може и да е мигрена. Може ли някой да ми даде координатите на добър невролог в Бургас или Пловдив?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.