Защо кърмените бебета не обичат да пият течности?

  • 1 925
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
малко ОФФ  Mr. Green Зъхи ако на първа страница в кърмаческия няма поне 2 теми пуснати от теб , ще си помисля че нещо ти се е случило  Mr. Green Hug
(аз уж вече не съм кърмачка, но пак си чета само тук   Cry)

Айде да отивам да пускам втората тогава...  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 1 896
Пропи вода на 9-10 месеца чак, когато се светнах от Хедра да му я предложа в чашка. Преди това с шишето не пиеше. Сега сокове отказва с възмущение, чай пие по малко и не винаги като предложа, но вода обича - пийва по малко след всяко хранене с твърда храна и ако го оставя на баба му за час-два, пие докато ме няма (щото тя умира да го пои с вода). Случвало се е и докато го къпя да се наведе напред и да сърба от ваната или от играчките си  Simple Smile

# 32
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
(аз уж вече не съм кърмачка, но пак си чета само тук   Cry)
Веднъж кърмачка - форевър кърмачка Mr. Green Няма спасение от сектата hahaha

# 33
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
(аз уж вече не съм кърмачка, но пак си чета само тук   Cry)
Веднъж кърмачка - форевър кърмачка Mr. Green Няма спасение от сектата hahaha

Малииии, недей така!  Rolling Eyes Чукам на дърво!  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 1 216
А какво мислите за идеята за нектарчета от пюре с малко вода- примерно морков и ябълка в чашка? Някой предлага ли така?

Уточнявам, че в случая не става въпрос за постоянно заместване на пюрето с нектар, особенно при започване на захранването. Ясно е, че приемането на твърда храна е етап от развитието на бебето, а пюрето е една от първите стъпки.

# 35
  • Мнения: 1 704
 hahaha гадни сектантки  Twisted Evilпромихте ми мозъчето  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 4 242
Не знам защо Зъхи. newsm78 Факт е обаче че щерката още се гнуси от вода, чай, сокове и тем подобни. Нито лятото пропи в жегите, нито сега на годинка.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Каква вода, бе Зъхи... от кърма -> доректно на водка! Нали такова... до абитуриентския бал... Mr. Green

# 38
  • Мнения: 2 784
Каква вода, бе Зъхи... от кърма -> доректно на водка! Нали такова... до абитуриентския бал... Mr. Green
hahaha hahaha hahaha Споко, Зъхи, сега се пропиват още в началното...  Twisted Evil

# 39
  • Мнения: 11 607
Мами,аз минах периода на кърмене. Нямам голям опит в кърменето - само да отчета за протокола - първото - цедях се до 3м.,но основно бе на изкуствено хранене,млада -зелена сбърках! Второто го кърмех до 7 м.,като то само се отби защото каза от ра,че повече не иска и аз с млякото в мен ходя да купувам изкуствени млека.... Третото - кърмех го до 8 м. Дойде ми и кърмата изчезна! Като при второто и третото съм кърмила само от едната гърда - другата бе суха - вие тук се знаете - има ли и други като мен!!!!
Та, и аз се притеснявах,че Рая не пие вода. Със сила и наливах,но не ще и не ще! И тогава говорих с моята неонтоложка,а тя се води за една от най-добрите в областта и тя ми каза - Кърма,която е качествена и хранителна -при това положение детето не пие вода! А и това е една от  стъпките на Юнеско за успешно кърмене - никакви течности поне до 6м.  А и първият въпрос,който ми зададе когато ме видя,бе - Пие ли вода? Аз и казах не! И тя - Значи кърмиш,браво! Мога да кажа,че Добричката болница е по програмата за успешно кърмене по Юнеско и от 7 години в родилното отделение вода не се дава въобще на новороденото.
Знаейки всичко това - Йоан въобще не го насилвах да пие вода + това кърмата е 80% вода мисля че бе - може и да греша. Та Йоан за първи път пи вода когато мина на изкуствено хранене и въобще не се притеснявах за това. Дали е жадно детето мисля,че един от признаците бе ако му е хлътнала фонтанелата значи детето е жадно! Поправете ме ако греша! Но аз не смятам,че кърмачето има нужда от течности освен от кърма! При мен късно стана и захранването,били са почти само на кърма,но от това смятам,че само спечелих!
Извинете ме за дългият постинг,но ви се възхищавам,а и на всяка мама,която кърми е достойна за уважение,защото са май на изчезване! Най-красивата картина,която може да се нарисува - това е картината на кърмеща своето дете майка! Дерзайте!

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз не съм кърмила много време (имах желание,но и проблеми)
По темата-от първия ден като се е родил си пие вода и то доста.

# 41
  • Мнения: 3 550
Хлапето все още не иска други течности освен кърма. И аз пробвах наскоро с един чай против кашлица на Хипп, но не се получи.

# 42
  • Мнения: 303
Вода- изобщо, нито преди,нито сега. Дали е изпила и 200мл откакто се е родила Rolling Eyes Към 7мия мес. пропи сокове. Сега чак се чудя как да ги намаля Crazy

# 43
  • Мнения: 64
и ние не пиеме вода ,педиатърката каза 4е нама проблеми,след като се карми нама страшно,но пием по малко чай на хип за колики,но ще го спирам,мисля да го смена с друг вид чай

# 44
  • Мнения: 46 508
Почти не е кърмена, вода все още не пие, рядко, по малко, въпреки, но предлагам непрекъснато, от както захраних. Сокове също не пие, единствената течност, която приема е мляко по около 500-600 мл. дневно.

Общи условия

Активация на акаунт