Изкривена носна преграда

  • 6 302
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте. Търсих по-нова темичка относно "изкривена носна преграда", но старите са заключени и нямаше как да си задам въпроса там, затова реших да пусна тази.

От малка имам затруднение на дишането през лявата ноздра, с другата - нямам проблем.
Което винаги ме е очудвало, говорила съм с майка ми, но всички ми казват, че си втълпявам или просто ми е запушено нослето.
А вече съм на 21 и усещам, че става по-зле - все едно носната преграда с времето отива все по-наляво..
На този етап мога да дишам, но е голям проблем, когато легна да спя.. - уж всичко е наред и малко след това.. започва "мъчението".
Имам си мои тактики, за да ми е по-леко, но това ми пречи да спя пълноценно и започва да ми омръзва!
Дори в последно време, приятелят ми каза, че лекичко "хъркам" - нещо от рода на - сссс.. на моменти. Вслушах се и наистина е така, което преди не ми се е случвало.
Това още повече ме кара да си мисля, че с времето става по-зле.

Не съм сигурна дали бих се решила на оперативна намеса, НО ме интересува горе-долу какви са цените на една операция на носна преграда?
И като начало къде трябва да отидя, за да разбера със сигурност дали е изкривена носната преграда?

Благодаря предварително!   bouquet

Последна редакция: пт, 18 фев 2011, 19:42 от lexinka

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Миличката...съчувствам ти, понеже и аз имам такъв проблем. Преди известно време ми създаваше гадни проблеми, дори алергия, и ми предложиха да ме оперират, обаче аз не се реших. И след време, слава Богу, се пооправиха нещата с алергията,

# 2
  • Мнения: 10
lexinka , препоръчвам ти проф. Георги Едрев, транспортна болница.

# 3
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Здравейте,мен ме вълнува същия въпрос.Аз съм на 46г. и никога до сега не съм имала обоняние.Винаги съм си мислила,че е нещо по рождение,докато не ме фрасна една врата и след снимка,установиха старо счупване и изкривена носна стена.(това,преди 4г).Тогава доки ме предупреди да взема мерки,че ще става по-зле,но аз не се реших на операция!Към днешна дата обаче,нещата са ужасни....не мога да дишам през носа изобщо,а вечер е ад.През 2 мин.се въртя ту на едната-ту на другата страна,хъркам ужасно и имам често главоболие!
Та и аз питам някой знае ли нещо повече за тази операция,как протича,има ли последствия,болки,колко струва....ей такива неща?!
Благодаря ви предварително!!!

# 4
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
здравейте момичета.Моят син имаше такова изкривяване на носната преграда по рождение-и таткото има ама не толкова.Та с времето стана невъзможно да диша с едната ноздра.Посъветваха ни да се оперира и се решихме.Тъй като е вродено операцията мина през здравната каса.Оперира го лекарка от Света Ана-бившата правителствена ,лицево челюстен хирург,името не си спомням сега,но ако някой се интересува ще го намеря .Ние не сме от София,но решихме да е там за по-сигурно.СЕГА СИНЪТ МИ ДИША СВОБОДНО,и както каза лекарката ,,имаш си магистрала до морето вече,,.За това не чакайте да се влоши положението и се престрашете.Не е лесно,но си заслужава .СМЕЛОСТ                                   

# 5
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
ПАК СЪМ АЗ,да кажа,че синът ми тогава беше на 20 години.,за сега няма проблем с дишането,а за него е важно понеже спортува.

# 6
  • София-Варна
  • Мнения: 119
А болезнена ли е самата операция или след оперативния период?

# 7
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Операцията беше с пълна упойка,но след това гледката не беше много хубава.И че има болка,има,не е приятно все пак е операция.Даже аз като го видях в какъв вид е,припаднах,та сестрата викаше ,,ние тука майките ли ще спасяваме или ще лекуваме децата,,... #CrazyАми има болка и отток на носа и устната,които след време спадат,пият се антибиотици,пръска се в носа някакъв спрей,маже се с крем,и се въоръжавате с търпение...

# 8
  • Мнения: 29
Искам да ви благодаря за мненията!  Hug

След като видях, че докато спя ми е трудно да дишам с едната ноздра, започнах да обръщам повече внимание на дишането ми през целия ден.
Това, което забелязах е:
- имам затруднено дишане САМО, когато легна да спя!!!  Shocked
Това не е ли странно? Може би, защото като легна и е по-трудно през тясната ноздра да премине въздух, не знам..  newsm78

Това малко или много ме успокоява и ме кара да си мисля, че положението не е чак толкова зле, но ще се разбере, когато отидя на преглед при УНГ.
Но реално като си пипна нослето се усеща, че е изкривено наляво.. не се забелязва, но на допир се усеща!

# 9
  • Мнения: 361
и аз имам изкривена преграда на носа след падане в ранно детство.... предлагали са да ми го оперират, но ме е страх. вярно е, че се затруднява дишането, но един приятел се оперира преди години и определено беше много болезнено. каза, че ако е знаел колко боли никога нямало да се подложи на подобна операция. това е, което ме спира и мен. иначе си хъркам нощем заради носа, но май на мъжа ми не му пречи много

# 10
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Ех,че гаднооо,той и моя свикна с хъркането,ама аз не мога да спя вече.Постоянно се въртя и винаги едната ноздра ми е запушена.Само по гръб ми е добре,но тогава пък пускам дъскорезницата....!За сега капките ме спасяват,но знам,че това не може да продължава така!Ама пусто съм страхливаа...,не се решавам за операция и аз!!!

# 11
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
А,то се свиква с всичко,ама после идва синузит,лош дъх...Запушеното си е развъдник на бактерийки, #Cussing out,и от там разни инфекции.По-добре лекарите да си кажат думата Peace

# 12
  • Мнения: 2 029
Някой знае ли за успешно оперирани хора поради крива носна преграда, причиняваща вечно запушен нос и хроничен синузит? При кой лекар и къде?

# 13
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Ако някой желае да се оперира в Пловдив и се чуди при кого да отиде. Може да ми пише и тук и на лично. Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт