Подарък за 10-годишно момиченце

  • 25 462
  • 16
  •   1
Отговори
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Здравейте мами,
Предстои ми да купувам подарък за 10 годишно момиченце.
Ужасно съм затруднена, защото нямам идея накакво се радват момиченцета на тази възраст, какво ги вълнува, как се обличат.......

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Преди няколко дни подарих на 9-годишна госпожица комплект момичешки гримове ТСМ. Всичко е истинско вътре, лак, сенки, само са в по-детски цветове.

# 2
  • Мнения: 6 243
Преди няколко дни подарих на 9-годишна госпожица комплект момичешки гримове ТСМ. Всичко е истинско вътре, лак, сенки, само са в по-детски цветове.
Това и аз съм го подарявала - прие се много добре, а комплектът беше употребен и ликвидиран за една вечер от майката на рожденичката, нея самата и сестра й.

Други варианти за подарък, които сега ми идват на ум са: раничка, комплект шал, шапка и ръкавички в актуалните цветове, калъф за GSM от тия с играчките - като мече, зайче или нещо такова. В момента сред момиченцатана тази възраст хит са героините на Witches - малките вещици. Ако детето очича книжки, можеда й вземеш книжките за вещиците, или евентуално някакви неща с тях (ако има и намериш, аз не съм търсила). Друго, което сме подарявали на нашите съученички - красиви рамки за снимки, забавни чаши за мляко с готини надписи, различни занимателни игри от типа на "100 магически трика", надуваем фотьойл...

Ако напишеш детето какво харесва, може и други идеи да получиш. Аз в момента стрелям напосоки.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
хапке, малко да те поправя: любимите героини са два "комплекта":
WITCH - акроним от Wilma, Irma, Tarany, Cornelia, Heylee

другитe са Winx

и за двата вида има списания, книги, всякакви чанти и чантенца с образите им.

ако детето чете, в една книжарница на алабин (софия) видях страхотни колекционерски издания на различни книги.

друго: музика или филм, албум за снимки, дрешка...козметика

# 4
  • Мнения: 6 243
хапке, малко да те поправя: любимите героини са два "комплекта":
WITCH - акроним от Wilma, Irma, Tarany, Cornelia, Heylee
другитe са Winx
Янич, ние говорим за едно и също - аз знам всъщност само за първите - за Which-es, другите не съм ги чувала, щото имам момченце, а неговите съученички си падат по първите... Но е чудесно, че в София има откъде да се снабди човек с асортимент по темата, тук само книжки съм намирала - в Хеликон.

# 5
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Въобще не знам за какви вещици става въпрос  newsm12, но ще потърся! А къде да търся актуални дрешки за тази възраст - дали в детски или като за големи?

Ей много ви благодаря за съдействието мами newsm51

# 6
  • София
  • Мнения: 4 865
абе отдалеч си личи, че нямаш 10-годишно момиче в непосредствена близост! Wink ако имаше, щеше да си наясно, че "те са witch!"!!! Wink всяка неточност показва колко сме зле с материала... да знаеш колко време ми отне да им запомня имената... още не са ме хванали обаче, че не знам коя точно как се казва Embarassed

аз пък си блъскам главата за подарък на 10-годишно момченце....

за дрешките - в детските магазини все още има неща, които да им харесат на младите госпожици... друг е въпросът, че неотдавна виктория (на 10 г) си хареса блуза от магазин, в който аз пазарувах за себе си. сега се докарва с пуловерчета с къс ръкав и допълнителни нахлузващи се ръкави.

# 7
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Е, добре де от къде идват тези вещици  Embarassed

Хубав детски магазин за тези госпожици къде има?
Янита, на скоро ми се наложи да купувам подарък за 11 годишно момче - вълнува се от компа и вървящите към него игри, както и музика - тип български рап. Ако това може да ти е от полза  Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 4 865
не съм много в час с магазините, защото ненавиждам обикалянето и пазаруването. (справям се само в била - влизам, пълня количката и се изнасям, когато в нея вече няма място за покупки).

фръцнатата блуза на моята щерка я взехме от най-невзрачното магазинче на света (да ме прощава продавачката, ако чете тук) близо до стария цирк. в младост има няколко магазинчета с добри детски неща, ти май си в бояна - чакай да се сетя нещо в твоя район... на последната спирка на тролеите в бъкстон преди имаше няколко магазинчета с хубави детски дрехи...не ме питай откъде знам, но и оттам съм пазарувала. Simple Smile

работя близо до х-л плиска. в едно магазинче тук има хубави чанти с онези мацки - witch. сигурно ги има и на други места, де...

# 9
  • Мнения: 7 831
Е, добре де от къде идват тези вещици  Embarassed

Хубав детски магазин за тези госпожици къде има?
Янита, на скоро ми се наложи да купувам подарък за 11 годишно момче - вълнува се от компа и вървящите към него игри, както и музика - тип български рап. Ако това може да ти е от полза  Thinking

WITCH и още

# 10
  • Мнения: 1 399
Winx - още една мания сред 10 годишните момичета Wink

# 11
  • Мнения: 6 243
Признавам си, че нищо не разбирам от тия Уичиз. А другите - Уинкс, не съм ги и чувала. Аз имам десетгодишно момче, та по въпроса за момчешките неща съм доста по-в час.

Подаръци за момче на тази възраст: книги от поредицата "Страховитото в науката", детски микроскоп/телескоп, СD или DVD с музика/филми/игри, магнитен конструктор за моделиране на 3D макети. За повече пари - CD player, дискмен, цифрово фото... (това ако си е твое хлапето, оф корс). Дрехи, козметика също става, но момчетата на тази възраст все още не ползват специална козметика а на кремчета от типа "Акне аут" няма да се зарадват Crazy Но гел или мус за коса се приема добре.

Все още минават моделите на коли, но по-скоро от типа за сглобяване - например Бураго, а не готовите сглобени модели...

# 12
  • Мнения: 1 399
Ами то кремчета от рода на "Акне аут" и в момиченцата, на тази възраст, няма да предизвикат интерес  Crazy Туй чудо от сайта на Уинкс ли е, май и аз там мярнах нещо подобно  Laughing Laughing
А иначе останалите идеи за подаръци важат с пълна сила и за момичета  на същата възраст /без металния конструктор и моделите за коли/
Още, освен изброеното - бижута, кутии за бижута, детски гримове и друга козметика /парфюмни води, душ гелове и т.н./, енциклопедии, чантички, несесери, портмонета, касички...
От последните подаръци на дъщеря ми, един от най-харесваните беше, "модните" в момента, шапка и шал от ангора.

# 13
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Междудругото на мен ми стана много интересно докато разглеждах линковете за Witch и Winx  smile3521 и признавам, че леко завидях на днешните млади госпожици. Без да отрупвам със сантименталности от "нашето време" следващите редове, признавам, че такива неща нямаше, а си е важно някой да ти каже "Как да се отнасяш към последните писъци на модата" pletka

Много благодаря на отзивчивите мами  Hug

Янита, ще се завърта край пазара на Борово/последната спирка на тролеите/, това за чантата го слагам веднага в списъка .........

Стела, според теб какъв тип бижута си слагат?Аз се замислих за пласмасови обици, тип диско 80те..

[Сладка хапка, бих прибавила към твоите предложения и МР3 плейър за по-голям подарък .....

# 14
  • Мнения: 6 243
[Сладка хапка, бих прибавила към твоите предложения и МР3 плейър за по-голям подарък .....
Естествено, това е идеално за подарък, а е  унисекс Wink

Аз днес претърпях пълен провал с търсенето на подарък за 11 годишно момиченце. Бях си решила да й купя голям шарен шал, но намерих само някакви простотии и грозотии.

(а "Акне аут" е кремче на Биотрейд, не е на тия модерни брандове, но било много ефикасно)

Общи условия

Активация на акаунт