Побеляване на зърното?

  • 2 421
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 811
Мамчета, незнам на какво се дължи това и затова да ви питам, щото много почна да ме боли.
Значи бебка е само на кърма, редувам гърдите на всяко хранене. Обаче от няколко дена половината на едното ми зърно побеля и стои някак по-твърдо и изпъкнало там (като кристалчета все едно). След кърмене ужасно ме боли побелялото място, а също и гърдата известно време. На другото зърно нищо му няма. Бебка няма млечница - това е сигурно.
Искам да ви питам какво да правя, че да се оправи зърното? Някой имал ли е такова нещо, какво е това всъщност и опасно ли е за бебето да суче от тази гърда?

# 1
  • Мнения: 727
И аз го имам това но не ме боли, само е едно изтръпнало
И при мен е на едното зърно
Странно
И на мен ще ми е интерено какво да се прави, но не мисля че е повод за спиране на кърменето

# 2
  • София
  • Мнения: 2 249
Момичета, прегледайте тази статия (на англ.) и  евентулано линковете след нея:

Nipple blanching and vasospasm

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
От това,което описваш,най-вероятно става въпрос за т.нар. вазоспазъм - много ти съчувствам,защото боли невероятно гадно,като изгорено Sad
Не е опасно обаче и се оправя с най-простите мерки - всичко е въпрос на това как слагаш бебето на гърдата - при неправилното слагане бебето дъвче в основата на зърното и нарушава кръвоснабдяването,получава се нещо като изтръпване и след като бебето се пусне,притока на кръв обратно в зърното се усеща много болезнено,като игли.Правилното поставянее на гърдата е описано тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14870.Също така внимавай по време на кърмене бебето да не се смъква надолу и да виси на зърното.Понякога причина за това състояние може да е и силното потичане на млякото,от което бебето се дави и в опит да намали струята сгъва зърното,като така прекъсва кръвоснабдяването.
Обаче има нещо,което не разбрах в описанието ти - казваш,че на зърното има побелял участък като кристалчета - да не би да има и запушена млечна пора - тя изглежда малко като гнойна пъпка с връхче и се оправя с накисване на гърдата в топла вода (колкото може да издържиш) и внимателно изцеждане въпреки болките,докато се отпуши.
Надявам се тези неща да ти помогнат и бързо да се оправят нещата Grinning

# 4
  • Мнения: 811
Хедра, благодаря ти много за отговора!
Значи да обясня по-добре  Simple Smile Зърното не ме боли, докато бебето суче и след като се пусне от гърдата. Болката започва след като си сложа обратно сутиена. Тоест като го докосна до някаква материя. Мястото наистина е като изтръпнало, стои като розичките на карфиол примерно (е, не чак толкова напукано). Това за кристалчетата май не се изразих правилно, не му обръщай внимание. При сучене може би наистина бебето се свлича надолу, така че може би това да е причината. Иначе малката захапва добре зърното и ареолата. Не мисля, че имам запушен канал, защото нямам нещо като гнойна пъпка с връхче.
А иначе аз преди всяко кърмене си мия гърдите с топла вода, след кърмене намазвам с кърма и стоя така няколко минути.
Ще се опитам да сложа малката по-високо до гърдата, пък да видим дали от това се е получило.

Общи условия

Активация на акаунт