СЛИВЕН - 46

  • 121 760
  • 773
  •   1
Отговори
# 510
  • Сливен
  • Мнения: 197
    Здравейте.Много ме заинтригува темата да уроците по музикален инструмент.Много искам да запиша Гого на уроци но нямам представа къде има.На есен ще потърся по сериозно.
   Абе момичета преди по често си правихме срещи.Вече се забравихме.

# 511
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
poliville , ходя при Пашева - искам да раждам отново в Окръжна болница, за това и се записах при доктор, който изражда там. А ти при кой си на ЖК?
Относно темата за уроци на муз. инструмент - моят син за сега няма такива интереси, чакам го да ми каже сам какво иска да прави през свободното време.

# 512
  • Сливен
  • Мнения: 145
Благодаря за отговорите, ще чакам и други мнения, дали бихте си записали детето на уроци по пиано. Много е важно детето да има интерес Simple Smile На сила хубост не става  Grinning

# 513
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
Аз харесвам идеята децата да посещават уроци по даден инструмент. Но освен да чакаме самото дете да изяви желание трябва и ние да го подканяме те са деца все пак не са запознати нямат представа как точно се свири каква подготовка трябва според мен е важно да го поущряваме.
Големият ми сни колко пъти настоявах да го запиша на народни танци но не иска и това е ходи когато бяхме в Сливен на спортни танци но тук в София едва ли ще прояви интерес,  искаме на плуване да го водим щял да се удави не можел да плува смях.

# 514
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
На мен ми е ясно, че не може само да се чака - аз постоянно го питам дали иска нещо да тренира(честно казано повече към спорта ми се иска да го ориентирам), обяснявам му всеки спорт, търсим клипчета в нета, но той просто за сега не иска, а не смятам да ставам болноамбициозна и да го карам да прави нещо, което не иска.

# 515
  • Сливен
  • Мнения: 145
Аз съм на мнение, че детето трябва да си запълва свободното време с нещо странично, дали ще е спорт(което е много важно за мен), танци, муз. инструмент, рисуване, език, кръжок по литература и т.н. Аз лично като дете интензивно съм се занимавала с народни танци и пиано, посещавала съм и други кръжоци в училище, това ми е запълвало времето, научавала съм нещо повече и съм се забавлявала, но естествено, хубаво е да не пречи на учението, тъй като при мен е имало периоди, в които това ми е пречило, но то си има и странични фактори - мързел Simple Smile))
Но за съжаление, по мое време почти всичко беше почти без пари и изведнъж съкратиха бюджетите на Детския комплекс и читалищата. Като бях малка пианото ми струваше 2 лв на месец, после стигна до 25 лв (преди 7 години). Даже тренирах баскетбол 6 месеца, беше безплатно в зала "Васил Левски" и изведнъж треньора казва: "Сори момичета, 20 лв на месец и за екипи 30 лв". И аз се отказах, но и по други причини, беше ми станало множко.
Не би трябвало парите да спират родителите, но има семейства, които са в период на затруднено финансово положение, и това е причина да отписват децата си. На времето, когато моите родители са били ученици по училищата е имало какво ли не, държавата е развивала училищни спортове, хорове, оркестри, както е в САЩ например, гледали сме много филми и знаем. А сега почти всичко е частно и е много трудно да развиеш нещо, трябва да имаш лични финансови средства, а закона за спонсорството в България изобщо не е ефективен...Аз вече се отплеснах по други теми  Crazy
Та мисълта ми беше, че много държа детето ми, и дай боже децата ми да посещават нещо, но важното е и да има желание от тяхна страна Simple Smile

# 516
  • Мнения: 9 903
Благодаря за отговорите, ще чакам и други мнения, дали бихте си записали детето на уроци по пиано. Много е важно детето да има интерес Simple Smile На сила хубост не става  Grinning


освен интереса на детето, е важно как ще се подходи към него от страна на учителя. Тук, където живея, много деца свирят на нещо. В много от случаите не научават нищо, а уроците са адски скъпи. Въпросът е, че на родителите постоянно се втълпява, че децата имат нужда от развитие в музикално отношение/както и в спортно и т.н./, обща култура, фън ..... уроците са абсолютно далеч от академичността, което е точно обратното на това, което ние сме учили. За пример/аз също съм възпитаник на ДМШ, после Бургас, после Сф  Mr. Green /: навремето се приемаха наистина само талантливи деца, учеше се строго професионално, солфеж, теория, ала-бала...едва ли не гледахме отгоре на тези, дето свиреха за обща култура. Сега е точно обратното и това е чудесно. Всеки може ако иска, да дрънка, да свири, дори само имената на нотите да научи, все е от полза. И тях да не научи, поне му остава добър спомен.
моят голям син е абсолютно немузикален, но му е интересно понякога да му давам лесни задачки. помагалата сега са чудесни, с картинки, стикери, забавни задачи. Децата почват да свирят популярни песнички, върху които научават да ползват всичките си пръсти, в хубава позиция на ръката, да редуват ръцете и т.н. Освен пиано вкъщи имам и един източен барабан, който давам да се удря, децата са поощрявани да си измислят разни маракаси и кастанети...просто трябва да им е интересно, това зависи и от учителите Simple Smile
не знам как се занимават сега в школите по читалищата.

# 517
  • Мнения: 19
Добро утро момичета абе набързо да ви питам, знаете ли дали в сливен има частна детска градина или забаваяница? Казаха ми че имало преди няколко години в Ново село, до строителното? Някой да знае нещо? Мисия невъзможна синами да тръгне на детска ясла....Ужас Sad

# 518
  • Мнения: 4 737
Здравейте,има ли някой който е следил бременността си при д-р Павлова дкц-1 и ако да, може ли да сподели мнение за нея-благодаря предварително Hug Записах се при нея за жк и по принцип ми е безкрайно симпатична,нооо леееекичко ме притеснява факта че пред кабинета и никога няма чакащи жени Shocked Такааа др въпрос,който живо ме интересува е как стои въпроса в Сливен със секцио пожелание-без медицинска индикация!Решила съм,тая бременност да си спестя максимално дискомфорта,немам нерви за болка Laughing ииии моля някой  който е минал по тоя път да ми каже-имаш ли право на избор,заплаща ли се,колко и т.н. Hug И само да замоля самоотвержните майки,яростни защитнички на естественото раждане да НЕ ми пишат-ай  няма смисъл!  Naughty
Poliville идеята ти за басейна е прекрасна,но не знам доколко е възвръщаема подобна (немалка) инвестиция!Разбира се има вариант да се субсидира проекта от някой фонд,ина4е ми се струва мноого пари и като изграждане,и като поддръжка!Първото си дете родих в Испания и по време на бременността ходих на плуване,водна гимнастика,йога и като резултат-лека бременност,малко качени кг,светкавично възстановяване след раждане и мн здраво дете  Grinning така 4е ти пожелавам искрено успех!Аз лично мисля,да ходя да плувам в 11-то училище тая бременност пък ще видим,все пак пускаме децата си там не може да е толкова нехигиенично,абе имам колебания ама като знам колко добре ми се отразява плуването не ми се иска да го пропускам  Cry

# 519
  • Сливен
  • Мнения: 140
Добро утро момичета абе набързо да ви питам, знаете ли дали в сливен има частна детска градина или забаваяница? Казаха ми че имало преди няколко години в Ново село, до строителното? Някой да знае нещо? Мисия невъзможна синами да тръгне на детска ясла....Ужас Sad
здравейте отдавна не съм писала,но открих темичката отново
poliville лятото докато се разхождах с количката попаднах на тази частна забавачница до сградото,имаше около 7-8 дечица,но не съм чувала нищо за нея

# 520
  • Мнения: 1 476
Аз смятам да запиша големия си син на китара септември месец. Освен това задължително ще го запиша да тренира нещо - вероятно тенис. Нямам болни амбиции. Смятам обаче, че детето ми трябва да има добра двигателна култура и да се развива там, където има заложби. Ако имахме плувен басейн - плуването ми е фаворит сред спортовете и нямаше да се двуумя за вида спорт, но уви... Дано споделената тук идея за нов басейн се реализира - аз съм с две ръце ЗА  Peace

# 521
  • Мнения: 21
Момичета ще съм ви много задължена ако ме посъветвате за добър детски стоматолог.- Stop

# 522
  • Мнения: 4 719
No_frame bitch в коя болница си решила да раждаш?
Аз родих секцио поне до последния ден не беше планирано. Не съм плащала за секциото, платих за конците, престоя и упойката /около 80 лв./.

# 523
  • Мнения: 4 737
No_frame bitch в коя болница си решила да раждаш?
Хм.....още не съм решила нищо- сондирам мнения Grinning ами...Окръжна,предполагам с оглед на това 4е са най-подготвени като апаратура,ако евент.възникне някакъв проблем

# 524
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
doseva мисля че беше д- р Аврамова в детското зъболечение работи като влезаш от вратата първия кабинет много е свястна жената но апаратурата е доста старичка.

Общи условия

Активация на акаунт