По колко готвите?

  • 7 246
  • 37
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Здравейте готвещи момичета Grinning
Имам следният въпрос към вас и той е провокиран от двете тенджери с манджа/едната коприва с макарони а другата свински джолан с картофи/, които трябва да изхвърля Imp
По колко готвите? Ден за ден, ядене за ядене или манджа за два и повече дена?
При мен ситуацията е следната: имам навика останал ми от баба ми, която готвеше огромни тенджерища манджа за многолюдното ни семесйство да надрусвам до горе съда в който готвя и после да изхвърлям огромни количества храна. Но друг път всичко се изяжда пък...даже недостига Sad
А и не ми се готви по сто пъти на ден, дори не всеки ден Embarassed
Предпочитам да сготвя за два дена и така цялата патъклама да си оправдае масрафа като се казва.
Обачеее...като трябва да изхвърлям и всеки път сипя люти закани да спра да готвя ! Imp
Как е при вас?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Аз готвя като теб за десет човека (а сме четирима), обаче като ми остане го замразявам. Имам специални кутии за фризер и микровълнова, или просто в кутия от сладолед "Делта", обаче го изсипвам преди да го пъхна в микровълновата. И като ме налегне голям мързел вадя по нещо от фризера, стоплям и готово. Всяко ядене, което е по-дребно нарязано се поддава на замразяване, например опечени пържоли трудно стават, обаче яхния с месо и картофи е просто 6. Grinning

# 2
  • Мнения: 1 425
Аз готвя по 2 пъти на ден. На обед нещо бързо, например месо или риба с гарнитура (картофи или ориз) и салата. Вечер повече се въртя около печката. Но когато нямям време обикновено правя спагети с доматен сос.

# 3
  • Мнения: 1 425
Забравих да допълня, че сме трима, но на обяд готвя и за още едно момиченце.

# 4
  • Мнения: 242
Аз готвя през ден.... ние сме само двама защото Радина е записана на ясла и от там нейната храна е осигурена за целият ден, а ако не стигне добавям нещо сухичко. Гледам да не хвърлям храна защото ми е жал, че има хора дето гладуват, а и си спомням филииките със сладко като студентка.  Laughing

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 569
И аз много често изхвърлям храна, по точно я давам на кучето на баща ми, но пак си ме е яд. Гледам да готвя на два- три дни и за това излиза повечко. Не, че не може да го изядем, но ни писва едно и също. Тази вечер ще изхвърля половин тава свинско с кисело зеле.

# 6
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: dodo_dodo
Здравейте готвещи момичета Grinning
Имам следният въпрос към вас и той е провокиран от двете тенджери с манджа/едната коприва с макарони а другата свински джолан с картофи/, които трябва да изхвърля Imp
По колко готвите? Ден за ден, ядене за ядене или манджа за два и повече дена?
 Как е при вас?

Аz се опитвам да готвя така, че да има ядене zа два дена. Wink  Ако ми е останало повече ядене обаче го zамраzявам.

# 7
  • Мнения: 3 154
Ние в къщи сме двама, ама пак си готвя почти всеки ден  Imp  Моя мъж са го научили от малък, че колкото да му сипят трябва да го изяде, а и той не яде малко по принцип Wink  Имам чувството, че ако му сложа тенджерата ще я опатка цялата Shocked  Shocked  Shocked
А храна съм изхвърляла рядко и то в случаи, когато непредвидено сме хукнали някъде за някой-друг ден Sunglasses
А яда да изхвърляш храна ми е много познат от майка ми... на нея все й се налага, че мъжете покрай нея хич не ядат...

# 8
  • София
  • Мнения: 2 686
И аз готвя в промишлени количества, а сме си само двамата с мъжа ми. Може би причината е в грамажите, които майка ми ми е давала, когато се учех да готвя, а тя все пак готвеше за 4 души и то по 2 порции на човек. И аз вече съм свикнала да готвя в такива количества. Пробвала съм да слагам всичко на половина, ама все ми се оплескват манджите и ме е яд. Спасението съм намерила в хладилника  Laughing Като сготвя нещо, слагам половината (и повече понякога) докато е вряло в буркани. Имам едни такива големи буркани, събират точно 2 порции (1 ядене за мен и мъжа ми). Като изстинат, слагам половината буркани в камерата, а другата половина в хладилника. Тези от хладилника ги ядем до 2 седмици, а тези от фризера, може и след 2 месеца  Laughing Така готвя много по-рядко, а винаги имаме разнообразна храна. И бурканите са удобни, защото могат да се ползват директно в микровълновата за размразяване и затопляне.

# 9
  • Мнения: 3 927
и аз гледам така да се организирам, че да сготвя в един ден 2-3 неща по 2 порции на човек (ние сем двамата с татенцето) и другото време да ми е на разположение на бебка. е, понякога, но рядко, изхвърлям като забравя нещо в хладилника и ме е яд. иначе готвя "на око" и нямам мерки.....

но си мисля, че като порасне бебка още малко, сега е на почти 6 месеца, ще иска все повече внимание, и май ще спра готвенето......не знам, ще видим...

# 10
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Taneto
но си мисля, че като порасне бебка още малко, сега е на почти 6 месеца, ще иска все повече внимание, и май ще спра готвенето......не знам, ще видим...


Твърде възможно Wink  Grinning ! Аз минах на аламинути...

А по темата - освен аламинути, от време на време успявам и да сготвя за 2-3 дни. Храна не хвърлям, защото СОТ-а дояжда всичко, което остава /нищо не се разваля/... и върти доволно опашка после - харесва ми манджите Grinning .

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И аз готвя в количества подходящи за изхранването на цяла казарма Rolling Eyes . Не че не мога да готвя в по- малки количества- мога и няма разлика в качеството, нооо...
При мен проблема за сега е /поне с това се оправдавам/, че живеем аз, съпругът ми, сестра ми и нейният приятел заедно, а всичките ни приятели и голяма част от най- близките роднини са на два етажа разстояние и винаги има опасност на някой да му хрумне да се отбие вечерта Twisted Evil . В което няма нищо лошо, но аз обичам всичко да ми е планирано и предвидено и ужасно се вбесявам ако вече вечеряме и няма как да предложа от същото Twisted Evil . Та така- готвя винаги две порции в + , от които често се случва да изхвърляме. Нещата стояха маалко по- различно когато кучана беше жива, но си отиде животинчето/от старост, не от преяждане Stuck Out Tongue /...

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 818
В последно време готвя достатъчно за едно хранене и порция отгоре. Мъжа ми е придирчив и не обича да повтаря ядене. Свикнах по неговата схема.
Ако остане манджа я замразявам в кутии и пращам за кучката на вилата.
Ако ваше съседи имат куче и то яде готвена храна, може да отделяте остатъците за него, а не за боклука.
Доста често Той се храни навън и ми спестява време пред печката. Пък аз ям каквото намеря.  Sunglasses

# 13
  • MUC
  • Мнения: 571
Готвя само за вечеря, през деня се яде каквото се намери в хладилника или ако е останало нещо от предната вечер, рядко нещо полуготово което само трябва да се сложи във фурната.

# 14
  • Мнения: 966
Zavisi ot vremeto i ot jelanieto mi ako niamam vreme gotvia vav svobodnoto si vreme za dva dena no pone dve razli4ni osnovni iadeneta i sootvetno gi zamraziavam taka niama nedovolni 4e na obed i ve4era se iade edno i sashto. Kogato sam svobodna gotvia po malko i za vseki koi kvoto obi4a saobraziavaiki se nai ve4e sas kaprizite na sina e i sas jelanieto i vkysovete na ostanalite razbirase. Zabeliazala sam oba4e neshto koeto daje me iadosva kogato sgotvia neshto koeto mnogo se xaresva naprimer BarBQ ili drygo no lubimo se iade na korem idi obiasniavai 4e ne triabva da se preiajda.

Общи условия

Активация на акаунт