Има ли вдовици/вдовци сред вас? 2

  • 367 504
  • 2 856
  •   1
Отговори
# 2 850
  • Мнения: 546
А дали има начин да се провери какво имущество е имал наследодателя по ЕГН например? При нас ситуацията е сходна, свекър ми почина след мъжа ми и понеже никой не ни потърси, не съм търсила наследство за детето и аз, мислех, че може да е прехвърлено със завещание. Онзи ден проверих по ЕГН на детето в Изи пей (търсех данък за апартамента, който си е на нейно име) и излезе някакъв данък на кола, неплатен още от 2022г. Аз ще проверя в близките дни на гишето за МДТ в общината, но как да знам, че няма и други неплатени данъци, например в друга община? Те имаха някакви земи, мисля, че всичко продадоха, но все пак. Не съм жадна да търся наследство, по-скоро ме е страх, детето да не се окаже нередовен платец още преди да е навършило пълнолетие. А и ме е страх да не умра и аз рано, не бих искала да й оставям неуредени неща.

# 2 851
  • Варна
  • Мнения: 3 864
Изкарайте актуално удостоверение за наследници, да се види кой е наследник и с него вече някой юрист в имотния регистър да погледне. Друго не се сещам.

# 2 852
  • София
  • Мнения: 9 083
Като трябва да попълване семейно положение какво пишете?
Неомъжена или вдовица. Брутална ми е тази дума и грам желание нямам да я използвам. Но попълвах в петък едни формуляри и се чудех как е правилно.

# 2 853
  • София
  • Мнения: 7 873
Ако сте имали брак е вдовица, ако не, е неомъжена.

# 2 854
  • София
  • Мнения: 18 608
Вдовица, навсякъде в официални документи в държавни институции, банки  има такава опция

# 2 855
  • София
  • Мнения: 9 083
А чисто правно има ли някаква разлика дали си неомъжена или вдовица?

# 2 856
  • София
  • Мнения: 7 873
Има разлика.
Вдовицата е наследник, а другото е с доказване.

Общи условия

Активация на акаунт