Какви привилегии имат самотните родители? 2

  • 193 306
  • 476
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 7 779
логиката е , че  след като нямаш издръжка определена от съда , то значи че нямаш такава.  имаш някакви пари дадени от някой, но за какво са ...  един Господ знае. няма ли го на документ написано това е трудно доказуемо. на практика не го доказват.  лошото е ,че много "самотни майки"  живеещи с някой и получаващи издръжка от бащата на детето  се възползват от тази възможност и взимат привилегиите. а  действително нуждаещите се не могат да се докопат до тях.

# 376
  • Мнения: 54 401
логиката е , че  след като нямаш издръжка определена от съда , то значи че нямаш такава.  имаш някакви пари дадени от някой, но за какво са ...  един Господ знае. няма ли го на документ написано това е трудно доказуемо. на практика не го доказват.  лошото е ,че много "самотни майки"  живеещи с някой и получаващи издръжка от бащата на детето  се възползват от тази възможност и взимат привилегиите. а  действително нуждаещите се не могат да се докопат до тях.

Каква е гаранцията, че ги има тези пари?
То и издръжка може да имаш присъдена, пък да не я получаваш.

# 377
  • Varna
  • Мнения: 201
Здравейте Simple Smile

Искам да попитам,понеже ще съм самотна майка ... на моето име и без съжителство ....... казаха ми ,че мога да подам за 250 лв като се роди еднократна помощ,за едни 100 до 18г възраст и 35 детските ........ Само да подчертая ,че 2 години не съм работила и нямам доходи.
От тук нататък.... дали мога да подам за ток и нещо друго ?
А иначе имам стаж около 3 години Simple Smile има ли такива помощи за безработни или някакви други ......

# 378
  • Мнения: 54 401
Какви 100 лв. до 18 г.?
Нещо се бъркаш.

# 379
  • Varna
  • Мнения: 201
18 год по 35лв детските

# 380
  • Мнения: 54 401
И детските зависят от дохода.
Сега е до 350 лв. бруто на човек.

# 381
  • Varna
  • Мнения: 201
Ми явно не си ми прочела изобщо поста.....че не работя от 2 години.....

# 382
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте Simple Smile

Искам да попитам,понеже ще съм самотна майка ... на моето име и без съжителство ....... казаха ми ,че мога да подам за 250 лв като се роди еднократна помощ да ,за едни 100 до 18г възраст 100 лв за първата година-имаш право  и 35 детските имаш право ........ Само да подчертая ,че 2 години не съм работила и нямам доходи.
От тук нататък.... дали мога да подам за ток и нещо друго ? да,за помощи за отопление можеш
А иначе имам стаж около 3 години Simple Smile има ли такива помощи за безработни или някакви други ......

Ако имаш кой да те назначи на работа,ще взимаш 2 г по 340 лв майчинство,а не 100 лв първата година

веднага изниква въпроса "от 2 год без работа (съответно без доход)"  как се живее  newsm78

И веднага изниква въпросът-циганите по 20 г безработни как живеят,чудиш ли се

# 383
  • Мнения: 54 401
Ех, Бонго, ти пак много знаеш, бре!!! Не са 100, а са 250 лв за първокласник!
Моля те, като не си убеден в нещо, не пиши глупости, с които объркваш и без друго притеснената жена!

Тя жената май е мъж? Mr. Green

# 384
  • Varna
  • Мнения: 201
Не жена съм,обаче съм през феиса и затова не мога да го сменя............ опитах поне 3 пъти Sad

# 385
  • Мнения: 710
Здравейте,
Знае ли някой дали децата на разведени родители имат право на 50% отстъпка от таксата? Преди малко разглеждах правилника и видях това: "Чл. 27 / 1/Такса се заплаща с 50 на сто намаление за:
     1. деца с един родител;", но предполагам, че това се отнася за самотни майки или вдовец/вдовица поне аз така го разбирам.

# 386
  • Мнения: 54 401
Здравейте,
Знае ли някой дали децата на разведени родители имат право на 50% отстъпка от таксата? Преди малко разглеждах правилника и видях това: "Чл. 27 / 1/Такса се заплаща с 50 на сто намаление за:
     1. деца с един родител;", но предполагам, че това се отнася за самотни майки или вдовец/вдовица поне аз така го разбирам.


Попитай защото много често това се решава на местна почва, на общинско ниво. Peace
При нас, по мое време важеше и за разведени.

# 387
  • Мнения: 216
Записвам се в темата.
За да ползвам 100 майчински и 35 лева детски (или май беше обратното - все пари за детето са), се наложи с таткото да не се женим и той да не припознае бебето, а така му се иска. Наложи се да постъпим така, защото три години преди да забременея не можах да си намеря работа. Скъсах много обувки да ходя по интервюта - резултатът беше никакъв.
Имам сега някакви права, ще се боря за общинско жилище, защото наемите са високи, и вече изнемогваме. Понеже личната карта ми се води на друг адрес нямам право и на парички за отопление. Такава тъпа социална система е, че нямам думи.
В Германия ти дават по 185 евро на дете, (ама там трябва да си семеен). Съпоставката е, че тук държавата България не толерира семейните, и това е някакъв ужас.
Родителите на мъжа ми помагат като плащат наема и сметките ни, заплатата на мъжа ми ни стига за храна, а майка ми ми помага изцяло за детето. И се питам до кога така? Толкова ми е тъпо, но нямам избор. И трябва да се нагаждам според системата.

# 388
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Записвам се в темата.
За да ползвам 100 майчински и 35 лева детски (или май беше обратното - все пари за детето са), се наложи с таткото да не се женим и той да не припознае бебето, а така му се иска.

Защо реши,че не трябва да се припознава бебето  newsm78
Ако бащата беше припознал бебето,пак щеше да имаш право на социално майчинство 100 лв и детски 35 лв
Колко осигурителен стаж имаш през живота си?

Имате чудесни родители.Оценяйте ги.Борете се.Ще дойде време и вие да си стъпите на краката

# 389
  • Мнения: 216
Записвам се в темата.
За да ползвам 100 майчински и 35 лева детски (или май беше обратното - все пари за детето са), се наложи с таткото да не се женим и той да не припознае бебето, а така му се иска.

Защо реши,че не трябва да се припознава бебето  newsm78
Ако бащата беше припознал бебето,пак щеше да имаш право на социално майчинство 100 лв и детски 35 лв
Колко осигурителен стаж имаш през живота си?

Имате чудесни родители.Оценяйте ги.Борете се.Ще дойде време и вие да си стъпите на краката

От социалните ми казаха да не се женя (от там мисля, че произтече логиката да не се припознае детето). За жилищният въпрос мисля, че също трябва да съм самотна майка, иначе май няма да ми дадат.  newsm78
Ми горе долу към 2 години имам трудов стаж.

Общи условия

Активация на акаунт