Малкото голямо четене!

  • 13 138
  • 104
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Гласувахте ли вече за любима детска книга? Честно казано аз много се запалих и вече всеки ден влизам да гласувам за моята петорка /имаш право да гласуваш на ден само за пет книги/. Наша любима съфорумка също участва - сещате се коя е, да не й правя реклама! Grinning

Дори и да не гласувате в сайта на БНТ кажете кои за вас са петте любими детски книжки?
Аз агитирам за Приключенията на Том Сойер, Две години ваканция на Жул Верн, Рудниците на цар Соломон, Приключенията на Пинокио и Роня, дъщерята на разбойника!

Можете да им пишете и със свои предложения - книги, които ги няма в класацията, а искате да бъдат там. Аз сега ще им пиша за Рали на Ст. Дичев.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Може ли линк  Heart Eyes

Май само аз не познавам съфорумката, но не виждам нищо лошо да й се направи реклама  Flutter

# 2
  • Мнения: X
Ето го линка: http://malkotochetene.bnt.bg/

А за съфорумката давам жокер и млъквам: освен с книжките си е известна и с това, че отглежда два трола вкъщи. Grinning Wink

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Разделени ли са в някакви категории? Франклин, Здрач, Властелина- съвсем различни са.

# 4
  • Мнения: 5
въобще не мога да се вместя в пет, но да подкрепя българските за начало:
Тошко Африкански
Ян Бибиян
Български народни приказки
не можах да намеря Хвърчащата класна стая на Кестнер и за това гласувах за:
Двойната Лотхен
Малката принцеса на Ф.Бърнет

Тия пет за сега, утре може би ще гласувам за други

# 5
  • Мнения: 107
Хора, аз ли не правя нещо както трябва или сайтът е много тежък. Отварям гласуване по азбучен ред. С "А" се справих, но на "Б" успях да вляза веднъж и блокирах.
От "А" гласувах за "Алхимикът" на Паулу Коелю, въпреки че тя е за по-пораснали деца, все пак ми е любима  Grinning и за "Аничка Дребосъчето и Сламения Хуберт от Витезслав Незвал", много любима книга от детството, една от първите ми книги  Hug
Ще ми се да мога да използвам и другите си три варианта, а утре пак. До кога е срока за гласуване? Много въпроси зададох, обаче не мога да изчерпа информацията от сайта, защото явно лап-топчето ми не може да се справи с него.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
При мен нямаше никакъв проблем с гласуването.
Безспорен фаворит ми са Приказките на О. Уайлд, а след тях - любимите книжки са много, гласувах малко на посоки.
Присъствието на "Алхимикът" до "Пипи" и "Том Сойер" ми е доста странно...  newsm78

# 7
  • Мнения: 107
При мен нямаше никакъв проблем с гласуването.
Безспорен фаворит ми са Приказките на О. Уайлд, а след тях - любимите книжки са много, гласувах малко на посоки.
Присъствието на "Алхимикът" до "Пипи" и "Том Сойер" ми е доста странно...  newsm78

Явно са имали на предвид и по-големи деца  Hug
Приказките на О. Уайлд са много хубави, ама пак трябва да си малко по-голям като ги четеш...  Rolling Eyes

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Според мен са за същата възраст, в която се четат и "Малката кибритопродавачка" и "Ането". Аз съм ги чела в 1-2 клас, на дъщеря ми съм ги чела по същото време. Това не пречи да се четат и на 30-40. Преди няколко години препрочитах "Ането" и плаках като дете... Просто това са ГОЛЕМИ книги!
Това е само едно мнение и смятам за нормално да не го споделят всички.  Simple Smile
 

# 9
  • Мнения: 107
 Peace Аз прочетох Приказките на О. Уайлд преди няколко месеца, т.е. във възрастта 30-40. Може би щеше да е хубаво и като по-малка да съм ги прочела, за да хвана разликата във възприятията.

Виж "Малката кибритопродавачка" и "Ането" и аз съм ги чела към 1-2 клас и може би трябва да ги препрочета!!!

Успях да пусна и другите си три гласа. От "Б" една от най-любимите ми книги "Без дом" на Хектор Мало. От "В" "Васко да Гама от село Рупча" и "Войната на таралежите" на Братя Мормареви - и тях много ги обичам.
Ще си дочакам утре и ще продължа. От "В" подминах "Винету", въпреки че това ми беше любима книга, като "дете на татко ми", който все такива книжки ми връчваше  Laughing
Май ще срещна много добри спомени тук  Hug

# 10
  • Мнения: 1 507
Гласувах за:
Роня, дъщерята на разбойника
Братята с лъвски сърца
Пипи Дългото чорапче
Емил от Льонеберя
Мили бате!... Писма на един дакел

Утре мога да гласувам отново, така ли?

# 11
  • Мнения: 107
Правя копи - пейст на част от регламента
"Какви книги могат да участват в състезанието

За избора на любима детска книга могат да бъдат номинирани художествени произведения, предназначени или допустими за деца и юноши (читатели до 18-годишна възраст). Книгите трябва да съдържат художествен текст в проза или стихотворна форма, включително приказки, митове и легенди на народите, авторски приказки, разкази и романи, художествени автобиографии и биографии.

До участие в класацията НЕ се допускат книги с пословици, поговорки, гатанки, загадки, задачи и др. под., комикси, книги-игри, книги-пъзели, книги без текст, учебни помагала, христоматии, научнопопулярни издания, речници и справочни издания.

В класацията могат да участват само книги, написани или преведени на български език и издадени в България като книжно тяло до 15 януари 2011 г. Не се допуска номинирането на електронни издания и издания под печат към началото на кампанията „Малкото голямо четене”."

Това донякъде обяснява, наличието на "Алхимикът", а предполагам и на други книги за по-големи, защото 18 години са си идеална възраст.
Някой каза, че може да се гласува всеки ден, за по 5 книги и наистина на петата, автоматично спира да ти дава "ГЛАСУВАЙ". Ще чакаме утре да видим как ще е  Grinning


 

# 12
  • Мнения: X
Да, всеки ден може - по 5 книги! Peace Аз вече трети ден гласувам.  Wink

# 13
  • Мнения: 107
Днес добавих нови пет книги. Дано ми стигне времето пет по пет да мина по цялата азбука   newsm78.

В

Винету - Карл Май

Д

Двойната Лотхен - Ерих Кестнер
Доктол Ох Боли - Корней Чуковски
Дядовата ръкавичка - Елин Пелин
Дюн - Франк Хърбърт


# 14
  • Мнения: X
Боже, колко много нови книги са добавили! Направо не знам за кого да гласувам - все нови и нови любими книги. Аз днес дадох глас за Книга за джунглата, Васко да Гама от село Рупча, Рали /включена по мое предложение/, Две години ваканция и Децата на капитан Грант.
Между другото са включили странни книги.  newsm78  Примерно биографията на Лейди Гага, ама ... те днешните деца какво ли не четат!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт