Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
90-104 от 105 отговора
О, не изобщо няма такова нещо като равенство. Освен това, е вярно, че по-простите се месят повече, байганювски манталитет, какво да правиш. За съжаление, аз съм в подобна ситуация, мъжа ми е не само от по-бедно семейство, но и за разлика от моите роднини, които практически всички  са висшисти с хубави професии и се оправят в живота, то неговите родители и роднини са бачкатори- всички без изключение..със съответния манталитет - ракийка, чалгийка, простотийка... За години брак колко съм се наслушала и натърпяла от тях, не е истина просто...  не искам да коментирам културата им - никаква я няма! Освен това, интересите и кръговете на общуване са ни КОРЕННО различни. Разбира се, моите и неговите роднини общуват само когато се налага- покрай децата, иначе не - нямат пресечни точки. Когато имаме финансови проблеми не можем да разчитаме на  неговите роднини -  те са на принципа " има кой да ни дава" - тоест моите роднини. Когато обаче нещо  на тях им трябва - веднага тичат при нас, за да искат. Мъжът ми е интелигентен, образован, но семейната среда... проличава си от време на време, какво да се прави. Когато гостуваме на неговите роднини не мога да го позная... все едно съм го намерила в някоя долнопробна селска кръчма, пиян и даже речта му се променя тотално! Нищо общо с мъжа, с който живея!След няколко години съвместен живот все по-често ми идва наум, че съм избързала с преценката за него. Често се хващам, че го сравнявам с мъжете около мен - роднини, колеги и приятели и сравнението не е в негова полза. Освен това, съм съгласна с едно изказване от форума, че не финансовото, а именно интелектуалното и културното неравенство тежат повече. Не знам какво ще се случи с нас в бъдеще, но както казва една моя приятелка - освен мъжа се избира и семейството, трябваше да я послушам...

Всеки случай е индивидуален, но да вземем  два примера. В единият случай едните са заможни и по-интелигентни, а другите са по-беднички и по-простички, - аз мисля, че ще се месят по-скоро първите. Във вторият случай, едните са по-заможни, но по-прости, а другите по-бедни, но по-духвни и интелигентни,  мисля, че пак първият тип ще се месят повече. Това е така, защото който дава средства и ги има разбира се, иска отчет, иска внимание, особено, ако е принуден да ги дава безвъзмездно и от тях се възползва и някой , който не е кръв (зета или снахата). Тези хора имат мотивацията да се месят и да искат "уважение". Не подценявайте човешката алчност и нормалния комплекс на тъстове, тъщи,сватове и и т.н.т, от това "да не сме прецакани, ако само даваме , а  не им ебем майката, даваме, а уважение никакво). В повечето случаи се месят по-заможните били те по-прости или по-интелигентни от сватовете. Е, има и случаи, където парите нямат значение, месят се всички.  35
Цитирай

А има и вариант хората ,които са по-заможни да не се месят.Всичко  естрого индивидуално,но в крайна сметка,ако родителите са простаци е малко вероятно детето им да не е.
Примерно ,ако мъжът е от семейство на невишисти,които работят за 500 лева на месец,интересуват се само от телевизионната програма,салата и ракията и не побутват детето си да учи  и да се развива не виждам много голяма въможнст синът да се различава коренно.
Цитирай

А има и вариант хората ,които са по-заможни да не се месят.Всичко  естрого индивидуално,но в крайна сметка,ако родителите са простаци е малко вероятно детето им да не е.
Примерно ,ако мъжът е от семейство на невишисти,които работят за 500 лева на месец,интересуват се само от телевизионната програма,салата и ракията и не побутват детето си да учи  и да се развива не виждам много голяма въможнст синът да се различава коренно.

Умерено и умно изказване. Лаконично и точно. Браво. Ти закри темата.bouquet
Цитирай

Какво e вашето мнение за ЗНАЧЕНИЕТО на произхода на мъжа? Ако съпругът Ви е от семейство на хора без образование и с ниски доходи, а и самият той е с по-ниски доходи от Вас, това оказва ли влияние върху Вашите отношения? Ако разликата между Вашите и неговите родители е голяма - как се отразява това на Вашите отношения?Конфликти, завист, неприемане, злословие, противопоставяне - какви проблеми имате? Имате ли ситуация,в която Вашите родители предимно помагат с финанси, а неговите постоянно искат финансова помощ?
Как общувате с роднините му и имате ли нормални отношения с тях? Чувствате ли завист от тяхна страна? Вашите родители и неговите родители общуват ли помежду си?

Има проблеми да, но само в началото, докато не научиш всеки да си седи на задника и да не се бърка във ВАшите отношения  Peace
Оттам нататък много за виси. беден мъж - но в желание - може много неща на развие у себе си и да успее. От друга страна от един бачкатор - който прави качествени ремонти - може доста да се очаква като печалба например...Та много зависи.
Цитирай

Ами аз познавам много "прости" хорица, които наистина се изгърбват и за по-мако от 500 лв., но които са осъзнали нуждата точно от образование, за да имаш по-добър старт в живота и съответно подтикват и инвестират и малкото, което имат, в развитието на децата си. И съответно възпитават у тях борбеност и желание за развитие. Далеч не всички обикновени и с малки възможности хора, задължително вечер са на ракия, салата и чалга.  ooooh! Човек може  да бъде и природно интелигентен и фин, независимо от съдбата да не се е сдобил с високопрестижно образование и съответно да му се налга да "бачка".
Много ми е странно, като виждам толкова стереотипни разсъждения. Всичко е до човек - ако му е в характера да се бърка и да създава конфликти, ще го прави, независимо дали е професор или шофьор. 
Цитирай

Ами аз познавам много "прости" хорица, които наистина се изгърбват и за по-мако от 500 лв., но които са осъзнали нуждата точно от образование, за да имаш по-добър старт в живота и съответно подтикват и инвестират и малкото, което имат, в развитието на децата си. И съответно възпитават у тях борбеност и желание за развитие. Далеч не всички обикновени и с малки възможности хора, задължително вечер са на ракия, салата и чалга.  ooooh! Човек може  да бъде и природно интелигентен и фин, независимо от съдбата да не се е сдобил с високопрестижно образование и съответно да му се налга да "бачка".
Много ми е странно, като виждам толкова стереотипни разсъждения. Всичко е до човек - ако му е в характера да се бърка и да създава конфликти, ще го прави, независимо дали е професор или шофьор. 
Няма лошо, но доколкото виждам всеки говори от личен опит. "Човек може  да бъде и природно интелигентен и фин" - дотолкова, доколкото е свикнал това да бъде негов стил в средата, в която
общува ВСЕКИ ДЕН. А това не е за подценяване. " Всичко е до човек - ако му е в характера да се бърка и да създава конфликти, ще го прави, независимо дали е професор или шофьор" Може, може... всичко може да е, ама втория тип е по-вероятно да има пропуски във възпитанието... Житейски наблюдения,  налага се да общувам и в едната и в другата среда.
Цитирай

Така е, средата оказва влияние, но пък от мизерия са се пръкнали доста известни умове  Wink
Цитирай

Естествено ,че има изключения.Явно всеки говори от неговия опит ,пред себе си имам пример с познати,чиито родители са без образоввание и съответно не насърчиха децата си дазапишат висше или да учат изобщо.
Цитирай

Абе хора...Всички сме бачкатори под една или друга форма...Разликата е за кво си харчим парите Party Party
Цитирай

Абе хора...Всички сме бачкатори под една или друга форма...Разликата е за кво си харчим парите Party Party

бЕШЕ ПРОСТО ПРИМЕР, ЩЪКНАЛ МИ ЕЙ ТАКА В ГЛАВАТА - ЗА ЧОВЕК БЕЗ ОБРАЗОВАНИЕ - но ИДЕЯТА Е, ЧЕ ДОРИ ТОЙ БИ МОГЪЛ ДА Е ДОБРЕ ФИНАНСОВО  Wink
Цитирай

Не знам защо се слага равенство между висшето образование и интелекта. Семейство на висшисти, хайде сега и това ги прави интелигентни. 95% от хората, които познавам и съм срещала са висшисти, но за малко от тях мога да кажа, че с нещо се отличават интелектуално. От висше до висше има огромна разлика.
Ако хората са простички то това веднага ще рефлектира и върху детето и бъдещите му семейни отношения. Не всеки може да е велик интелектуалец и има доста хорица, които са обикновени бачкатори но много свестни родители. Техните деца често се справят много добре в живота.
Цитирай

Не знам защо се слага равенство между висшето образование и интелекта. Семейство на висшисти, хайде сега и това ги прави интелигентни. 95% от хората, които познавам и съм срещала са висшисти, но за малко от тях мога да кажа, че с нещо се отличават интелектуално. От висше до висше има огромна разлика.
Ако хората са простички то това веднага ще рефлектира и върху детето и бъдещите му семейни отношения. Не всеки може да е велик интелектуалец и има доста хорица, които са обикновени бачкатори но много свестни родители. Техните деца често се справят много добре в живота.

Права си за всичко като изключим образованието. Стремежа към висше образование, според мен е вече 2 обиколки в полза на образования.Неща от рода "Абе за кво ти е висше, нали глеаш ко стаа, взимат 500 лв" са примитивизъм. Да, има и тъпи висшисти, но е по-малка вероятността да е така.
Цитирай

Ох много ми е познато това с висшето  ooooh! Бащата на мъжа ми само му повтаря... "А ти сега като си вишист да не се мислиш за много умен"  ooooh! Баща му не е с висше, брат му също. Единствено майка му се радваше страшно много, когато мъжа ми записа да учи (тя беше вишистка). Затова и сигурно толкова ме обичаше, защото аз го амбицирах, показах му че има възможности (просто средата му беше една...повечето му приятели не са особено амбициозни), подкрепих го и така.

Но откакто записа да учи и после след като завърши (за съжаление майка му не успя да види Sad) баща му се държи супер пренебрежително и двамата с брат му само се чудят как да го заядат на темата  ooooh!

Винаги ми е било странно това отношение към собствения му син, как може да не се радва човек на успехите на сина си (общо взето всичко, което е постигнал мъжа ми, му е трън в очите), аз го отдавам и на факта, че другия му син (любимеца) не е прокопсал особено  newsm78
Цитирай

аз го отдавам и на факта, че другия му син (любимеца) не е прокопсал особено  newsm78
[/quote]

Правилно си прозряла нещата Smile Мъжа ти е бил любимец на майка му, а баща му е имал комплекс от нейното образование и то се е предало. Така си мисля аз.
Цитирай

Към авторката на темата - да оказва влияние и то със сигурност. От вас двамата зависи да се разберете каква позиция ще заемете ,но впоследствие никой не може да ти гарантира как ще се извъртят нещата в живота...Като цяло брака е дипломация:)Поздрави и успех!
Цитирай

90-104 от 105 отговора