И още една бисквитена торта

  • 26 751
  • 62
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Запо4вам с ясното изявление, 4е рецептата не е моя, даде ми я приятелка, на нея друга приятелка и така...Не знам 4ие е авторството и дали я няма някъде в нета. Но е лесна и вкусна, като за работещи майки, затова реших да я пусна Simple Smile
Продукти: 2-3 пакет4ета обикновени бисквити - натрошени
2 крема "Оле" на д-р Йоткер - ванилия и шоколад
литър мляко
малка кофи4ка заквасена сметана
пудра захар на вкус и ванилия
нещо за декорация - шоколад, кокос, бонбонки - каквото ви харесва

Технологията на правене е много интересна. Разбивате двата готови крема с по 500 мл. прясно мляко. Взимате една купа за салата - стъкло или пластмаса. Облепяте я с домакинско фолио и запо4вате да редите - ред натрошени бисквити, ред крем - по 3-4 лъжици от двата крема, ред бисквити, ред крем и така, докато ви свърши кремът. Леко притискате с лъжицата, докато редите, за да не остава въздух между редовете.Отгоре подреждате цели бисквити като блат и покривате купата с фолио. Следва "готвене" в микровълновата за 3-4 минути. След като изстине, охлаждате в хладилника за няколко 4аса. Махате фолиото, обръщата в поднос, махате и другото фолио и намазвате цялата торта със сметаната, разбита с малко пудра захар и една ванилия. Отгоре украсявате по желание - аз настъргах леко шоколад. Става много красива, шарена торта, лека на вкус, не много сладка. Снимки, както винаги, нямам.
Успех Hug

# 1
  • варна
  • Мнения: 1 830
Много интересна рецепта Simple Smile. Особено това за микровълновата - ако имах продуктите бих я пробвала още сега, ама нищо и утре е ден Wink






# 2
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
belinda , копирах си рецептата Wink.


Само да те попитам - с кои бисквити точно я правиш?Със "Закуска" ще стане ли?

# 3
  • Мнения: 534
интересна рецепта и аз ще я пробвам.Като я слагаш в микровълновата крема не се ли втечнява?С каква цел се затопля?

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
"Житен дар" бяха моите, краднах от на детето бисквитките Blush Не виждам защо да не стане със "Закуска", макар 4е те са една идея по-меки от обикновените.
За затоплянето - идея си нямам защо Rolling Eyes Може би, за да попие кремът в бисквитите, понеже те не се топят в мляко, както при другите бисквитени торти. Ина4е не, не се вте4нява кремът. Абе много е интересна - пробвайте Simple Smile Аз обмислям варианти да я направя по-сладка, защото така ми е "слаби4ка". Може би другия път ще я пробвам с крем ванилия и те4ен шоколад, както и с по-сладки бисквити.

# 5
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Кремовете Оле , не се ли разбиват с 400 мл. мляко?

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
 Simple Smile Рецептата е с 500, но ако много държиш да спазиш указанията на пакет4ето, разбий ги с 400 Simple Smile

# 7
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Simple Smile Рецептата е с 500, но ако много държиш да спазиш указанията на пакет4ето, разбий ги с 400 Simple Smile
Не обичам разкашкани бисквити, а  това е първото което ми хрумна като прочетох повечкото мляко. Ще ти се доверя Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Не стават разкашкани. Но ако трябва да избираш на кое да се довериш - довери се на интуицията си, защото аз съм правила тортата само веднъж, не ми е специалитет. Рецептата я дадох то4но така, както ми е дадена на мен. Оттук нататък ще се радвам на всякакви идеи за импровизация Simple Smile

# 9
  • Мнения: 850
  Рецептата е интересна искам да я пробвам , само има един проблем ... нямам микровълнова , в този случай какво да правя  newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Оу, не знам Rolling Eyes Може би по-добре си избери друга рецепта, защото тази е със студен крем и ако не се загрее после, боя се, 4е бисквитите ще останат хрупкави...

# 11
  • Мнения: 534
  Рецептата е интересна искам да я пробвам , само има един проблем ... нямам микровълнова , в този случай какво да правя  newsm78

Освен да загрееш фурната и да го сложиш за няколко минути.

# 12
  • Мнения: 850
  Благодаря за отговорите , според мен , няма как натрошените бисквити да останат сухи , дори и в случая като крема е студен . Според мен това се прави за да може топлината да спои тортата , за да не се разпадне. Все пак ще я пробвам , просто ще загрея фурната на максимална температура и ще я поставя за 3-4 минути . После ще споделя   bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Хохо, има, и още как, тези обикновените дори с горещ крем съм заливала и пак са оставали сухи, ако не ги топна преди заливането в мляко или вода. Но ти си знаеш. Пиши после какво стана Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 777
Белинда благодаря,че сподели тази рецепта.  bouquetСтана много вкусна тортичка.
Следващия път мисля да направя в индивидуални купички ,че се изложих при обръщането. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт