«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

Ќа пазар
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
30-44 от 109 отговора

јнкета

ѕазарувате ли Ѕ»ќ продукти (храна, препарати, дрехи, играчки.. ) за децата си?

¬ъведи тво€ глас

ћнени€: 91
ѕак аз. Smile ѕонеже получих н€колко съобщени€ за биофермите, отговар€м направо тук на всички.

Ѕиоферми с доставка до —офи€:
Ѕиоферма "„емерник" - http://www.chemernik.com/
Ѕио хотел и ферма "ћоравско село" - http://www.biohotel-bg.com/
ќн-лайн - http://gaiaorganic.com/

Ѕиоферма с доставка до ѕловдив:
Ѕиоферма "“опалови" - тел.: 0888 612033
јграрен ”ниверситет (тр€бва да се ходи на м€сто там!) - http://www.bioferma.org/

Ѕиоферма с доставка до Ѕургас:
Ѕиоферма "ѕенов и  о" - гр. —редец обл. Ѕургас ул."¬асил  оларов" є 103, тел.: 05551/ 3550

ќсвен това ще издам една малка тайна. ¬ —офи€ се подготв€ Ѕио фермерски пазар, който най-веро€тно до месец ще започне да се провежда поне веднъж седмично.

Kabiv, много ме заинтригува. ј знаеш ли дали има биоферми в близост до ¬арна? »нтересувам се не само от плодове и зеленчуци, но и от мл€ко, сирене, €йца. 
÷итирай

¬арна

ћнени€: 2 852
ѕак аз. Smile ѕонеже получих н€колко съобщени€ за биофермите, отговар€м направо тук на всички.

Ѕиоферми с доставка до —офи€:
Ѕиоферма "„емерник" - http://www.chemernik.com/
Ѕио хотел и ферма "ћоравско село" - http://www.biohotel-bg.com/
ќн-лайн - http://gaiaorganic.com/

Ѕиоферма с доставка до ѕловдив:
Ѕиоферма "“опалови" - тел.: 0888 612033
јграрен ”ниверситет (тр€бва да се ходи на м€сто там!) - http://www.bioferma.org/

Ѕиоферма с доставка до Ѕургас:
Ѕиоферма "ѕенов и  о" - гр. —редец обл. Ѕургас ул."¬асил  оларов" є 103, тел.: 05551/ 3550

ќсвен това ще издам една малка тайна. ¬ —офи€ се подготв€ Ѕио фермерски пазар, който най-веро€тно до месец ще започне да се провежда поне веднъж седмично.

Kabiv, много ме заинтригува. ј знаеш ли дали има биоферми в близост до ¬арна? »нтересувам се не само от плодове и зеленчуци, но и от мл€ко, сирене, €йца. 
» аз се присъедин€вам към питането за био ферми в близост до ¬арна!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 5
Ќие нищо не пакетираме Smile Ќито произвеждаме Smile
Ќе мога да говор€ конкретно, защот не искам да намесвам имена на фирми и продукти..
ј и съм подписвала доста документи за конфиденциалност на информаци€та.. не искам да си създавам проблеми Smile

јз също нищо не разбрах от написаното Thinking
Ѕ»ќ на запад е ежедневие и начин на живот.
Ќапр. в √ермани€ за да е една стока с Ѕ»ќ сертификат това означава контрол по ц€лата верига на производство. «апочва се от самата почва - между 5-10 год не се обработва с изкуствени торове.  онтролира се замърс€ването и почти вс€ка седмица. и т.н. «ащото за да се произведе всеки краен продукт готов за консумаци€ то в една или друга степен се използват продукти от зем€та. ¬кл. за да се произведе напр. Ѕ»ќ мл€ко или Ѕ»ќ сирене кравите тр€бва да пасат в контролирани Ѕ»ќ пасища.
јко минете през √ермани€ по време на натор€ване навс€къде мирише на естествена оборска тор. “ам не се натор€ва зем€та с изкуствени торове.
«атова става въпрос. «атова Ѕ»ќ-то е философи€. дори ако се замислите в страните от западна ≈вропа не се използват неразградими опаковки. ¬сичко се рециклира. «ащото една найлонова торбичка отива в почвата и остава там. ј знаете ли колко химикали се влагат в производството й. ¬секи си казва е на мен нищо ми н€ма. ƒа сега. ј нашите деца, които ги блъскаме с вс€какви химикали (разбира се без да го желаем) косвено от консумаци€та на краставици напр. ƒа ме прощават всички ама не мога да се съглас€, че в парниците краставиците и доматите стават за 1 месец. —помн€те ли си преди известно време скандала с доматите от …ордани€ - във пъти по-високо съдържание на забранени пестициди в ≈вропа. » нали се сещате, че тези домати се използват и за консерви и за лютеница и навс€къде.
«атова аз ще се опитвам да купувам Ѕ»ќ храни. ƒоколкото това е възможно.

...а знаеш ли в Ѕългари€ дали има такъв орган, който да следи тези сертификати дали са ќ ...и въобще дали стоките наистина са Ѕ»ќ (не само на етикет, така да се каже)?
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 658
ћомичета, н€мам информаци€ за ферма до ¬арна, но и на мен ми стана интересно и проучвам.

marcheto83 има, разбира се, контролиращи органи в Ѕългари€, дори 4 - Ѕалкан Ѕиосерт, QC&I,  Ѕио ’елас и четвъртата в момента ми уб€гва newsm78.  онтрол има , но злоупотреб€ващи търговци още повече. ¬същност злоупотребите с доверието на хората идват от такива, които не са сертифицирани и изобщо не подлежат на такава. Ќапример последната наглост от страна на Ќиве€ да нарече една от новите си серии био - NIVEA Pure & Natural . ¬ъпросни€т клейм обаче не е гарантиран от нито един био стандарт, защото разбира се н€ма авторитетен орган, който да се хване на мерака им. Ќовите изисквани€ за сертификаци€ са поне 70% от продуктите на една марка да бъдат био.
÷итирай

—офи€

ћомичета, н€мам информаци€ за ферма до ¬арна, но и на мен ми стана интересно и проучвам.

marcheto83 има, разбира се, контролиращи органи в Ѕългари€, дори 4 - Ѕалкан Ѕиосерт, QC&I,  Ѕио ’елас и четвъртата в момента ми уб€гва newsm78.  онтрол има , но злоупотреб€ващи търговци още повече. ¬същност злоупотребите с доверието на хората идват от такива, които не са сертифицирани и изобщо не подлежат на такава. Ќапример последната наглост от страна на Ќиве€ да нарече една от новите си серии био - NIVEA Pure & Natural . ¬ъпросни€т клейм обаче не е гарантиран от нито един био стандарт, защото разбира се н€ма авторитетен орган, който да се хване на мерака им. Ќовите изисквани€ за сертификаци€ са поне 70% от продуктите на една марка да бъдат био.

ћерси за инфото... стана ми интересно.  ъде може да се прочете повече по въпроса, но достоверно - да питам аз (въпреки гугъл), че виждам че си доста запозната. Smile
ћерси още веднъж.
÷итирай

ѕловдив

marcheto83 не съм сигурна дали разбрах точно каква информаци€ търсиш. “ук - http://bioferma.bg/index.php?p=52&l=1 - можеш да видиш сертифициращите организации, които работ€т на местна почва, като н€кои си партнират с Ѕалкан Ѕиосерт, други са по-специфични. јко търсиш повече коментари на тази тема, то за сега наистина трудно би намерила достоверен източник. —коро ще има и такъв, но в момента цари лек информационен безпор€дък. ћожеш да ме питаш и на лични, ако те интересува нещо специално, аз ще ти отговор€ като човек, който се занимава с това.

Ќамерих една малка ферма във ¬арна. ќтговар€м на лични на svetli и Back to Nature.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 474
ѕредпочитам био продукти когато има такава възможност. ћакар и с едно наум, купувам зеленчуци на √имел (картофи, моркови, спанак, краставици). Ѕлагодар€ на Kabiv за линковете, ще проуча възможностите за доставка от био фермите.

«а другите продукти - варива купувам най-вече от —лънце Ћуна, пон€кога от био щанда на  арфур. Ѕио леща или каквото и да е на  рина например не бих взела. ѕрепарати съм купувала от магазина на «дравословен в Ћозенец или пак от  арфур.  упувам също сирене, пр€сно и кисело мл€ко на ’армоника. »ма и био масло в повечето супермаркети. ¬къщи не €дем месо, €йца взимам от "свободни кокошки" - нещо не мога да се прежал€ за унгарските био €йца, а и не консумираме чак толкова много.

озметика съм взимала от «дравословен и от √а€ органик, за дъщер€ ми взимам сери€та на ¬еледа, ко€то май не е био, а просто е с натурални съставки.

Ќали не наричаме "био" серии като тези на јрома например, които никакъв сертификат н€мат? ѕод био продукти имам предвид само такива, които имат печат на сертифицираща организаци€, не всичко, на което пише "еко" и "био".
÷итирай

ѕловдив

Ќали не наричаме "био" серии като тези на јрома например, които никакъв сертификат н€мат? ѕод био продукти имам предвид само такива, които имат печат на сертифицираща организаци€, не всичко, на което пише "еко" и "био".
 202uu
»звин€вам се на авторката на темата, че така обсебих темата й, но въпросите, които тук коментирате силно ме вълнуват Embarassed
 огато става дума за купуване на био продукти, по света работ€т много успешно кооперативите като така цените им са доста по-приемливи, има възможност за ц€лостно управление на предлагани€ асортимент и винаги получавате пр€сна продукци€. јз знам за поне два модела домакински кооперативи. ≈дини€ модел вече работи и в Ѕългари€ - —офи€ и ѕловдив, с малки разлики, но основното е че домакинствата имат директна връзка с био фермерите и си зареждат продукти без посредници. »ма съвсем реален потенциал за такива кооперативи и в Ѕургас, сега научавам и за ¬арна.
ƒруги€ тип кооперативи е като този - магазин за здравословна и достъпна храна със изц€ло затворен цикъл. —токите, които се предлагат там са био храни, произведени от членове на кооператива с минимална надценка, други здравословни храни и  домакински стоки, които се зареждат наедро, но се предлагат на членовете на групата без никаква търговска надценка. ѕовечето от членовете работ€т в магазина веднъж на месец, например, като срещу това получават отстъпка или нищо. ¬ този магазин могат да пазаруват единствено членове на кооператива. “ози модел все още не е проходил в Ѕ√.
—подел€м ви тази информаци€ с едничката цел да спрете да набеждавате биото като недостъпен пазар Smile ќсвен биомагазините има и други начини
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 2 132
Ќие минахме вчера през магазина на √имел. ќпашка 10-тина човека Smile  раставиците от 1.20 до 1.80лв за кг, домати 2.40 кг, салатка по 50стотинки, спанак 1,50 за кг... јми, в магазина не био нещата са по-скъпи Very Happy
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 108
Ќие минахме вчера през магазина на √имел. ќпашка 10-тина човека Smile  раставиците от 1.20 до 1.80лв за кг, домати 2.40 кг, салатка по 50стотинки, спанак 1,50 за кг... јми, в магазина не био нещата са по-скъпи Very Happy

JeniB, къде се намира магазина на √имел?
÷итирай

ћнени€: 91
 202uu
»звин€вам се на авторката на темата, че така обсебих темата й, но въпросите, които тук коментирате силно ме вълнуват Embarassed
 огато става дума за купуване на био продукти, по света работ€т много успешно кооперативите като така цените им са доста по-приемливи, има възможност за ц€лостно управление на предлагани€ асортимент и винаги получавате пр€сна продукци€. јз знам за поне два модела домакински кооперативи. ≈дини€ модел вече работи и в Ѕългари€ - —офи€ и ѕловдив, с малки разлики, но основното е че домакинствата имат директна връзка с био фермерите и си зареждат продукти без посредници. »ма съвсем реален потенциал за такива кооперативи и в Ѕургас, сега научавам и за ¬арна.

ƒа не би да имаш предвид така наречените задруги за солидарно земеделие? Ќа мен поне така ми звучи.
÷итирай

ѕловдив

ƒа не би да имаш предвид така наречените задруги за солидарно земеделие? Ќа мен поне така ми звучи.
“очно т€х имам предвид
÷итирай

I want it all and I want it now.

ћнени€: 1 681

»звин€вам се ,че отговар€м аз . ≈то това намерих-http://www.gimel.bg/new/index.php?act=content&rec=3
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 2 132

»звин€вам се ,че отговар€м аз . ≈то това намерих-http://www.gimel.bg/new/index.php?act=content&rec=3
ƒа, до село «въничево. “ова е малко след ѕазарджик.
÷итирай

—офи€

marcheto83 не съм сигурна дали разбрах точно каква информаци€ търсиш. “ук - http://bioferma.bg/index.php?p=52&l=1 - можеш да видиш сертифициращите организации, които работ€т на местна почва, като н€кои си партнират с Ѕалкан Ѕиосерт, други са по-специфични. јко търсиш повече коментари на тази тема, то за сега наистина трудно би намерила достоверен източник. —коро ще има и такъв, но в момента цари лек информационен безпор€дък. ћожеш да ме питаш и на лични, ако те интересува нещо специално, аз ще ти отговор€ като човек, който се занимава с това.

Ќамерих една малка ферма във ¬арна. ќтговар€м на лични на svetli и Back to Nature.

ћного благодар€ за информаци€та. јко ми се по€в€т други питани€, ще се възползвам от възможноста за лично...Ѕлагодар€ ти още веднъж.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
30-44 от 109 отговора