БИО продуктите - купувате ли?

  • 23 746
  • 109
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 108
Мерси JeniB и syn  Hug. Аз помислих, че са отворили техен магазин и в Пловдив.

# 46
  • Мнения: 1 178

Освен това ще издам една малка тайна. В София се подготвя Био фермерски пазар, който най-вероятно до месец ще започне да се провежда поне веднъж седмично.
 Има ли някакво развитие?  Heart Eyes

Ние минахме вчера през магазина на Гимел. Опашка 10-тина човека Simple Smile Краставиците от 1.20 до 1.80лв за кг, домати 2.40 кг, салатка по 50стотинки, спанак 1,50 за кг... Ами, в магазина не био нещата са по-скъпи Grinning


Цените в Пикадили- краставица на брой 1.39 лв., 500 гр. домати 3.99 лв.  Money



Последна редакция: ср, 20 апр 2011, 16:32 от Зи

# 47
  • Мнения: 1 674
Купувам БИО храни с удоволствие, стига да ги намерам лесно. най-често купувам от Била, но за съжаление там не се доставят регулярно и изборът е ограничен.
Сега видях кои магазини в София се зареждат от Гимел и ще се насоча към едно, което ми е в квартала и ще докладвам после.

# 48
  • Мнения: 87
Преди няколко дни в предаването на Гала представиха изследване на биопродукти - домати и марули. Оказа се , че в тях нитратите са в пъти повече ooooh! дори и от тези по пазарите.
За мен, а явно и за някои от другите писали тук, в анкетата липсва категория "не купувам, защото не вярвам в качеството."

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
Има цяла тема за въпросното предаване.
Според теб какво означава фактът, че има нитрати в тези продукти?
Понеже се оказва, че масово хората не знаят нито какво са нитрати, нито че подобни навлизат в продуктите, дори и да се торят само с птичи тор.
Кой чул-недочул, кой разбрал-недоразбрал, обаче всеки се изказал в темата  Laughing Голяма забава  Mr. Green

По темата - да, купувам. Защото на мен нещо ми се губи логиката в следното разсъждение - има вероятност качеството на био продукта да не е точно каквото трябва да бъде, затова ще купувам продукти, за които със сигурност знам, че са пълни с химии.  newsm78
Нещо не го схващам този начин на мислене.

# 50
  • Мнения: 2 132

Освен това ще издам една малка тайна. В София се подготвя Био фермерски пазар, който най-вероятно до месец ще започне да се провежда поне веднъж седмично.
 Има ли някакво развитие?  Heart Eyes

Ние минахме вчера през магазина на Гимел. Опашка 10-тина човека Simple Smile Краставиците от 1.20 до 1.80лв за кг, домати 2.40 кг, салатка по 50стотинки, спанак 1,50 за кг... Ами, в магазина не био нещата са по-скъпи Grinning


Цените в Пикадили- краставица на брой 1.39 лв., 500 гр. домати 3.99 лв.  Money


Явно спекулата е голяма.. Жените, които продаваха в магазина казаха, че от сутринта не са спирали и са продали към 2 тона краставици(беше Понеделник)  Grinning Едни полицаи най-отпред на опашката купиха 60кг краставици и към 20 домати Simple Smile Имаше и опаковани краставици като тези, които са за магазините, но без етикет от 1.20 до 1.80 за кг. Аз лично взех от едни неопаковани, тънки и криви, точно като едно време от градината на баба Simple Smile

# 51
  • Мнения: 87
Има цяла тема за въпросното предаване.
Според теб какво означава фактът, че има нитрати в тези продукти?
Понеже се оказва, че масово хората не знаят нито какво са нитрати, нито че подобни навлизат в продуктите, дори и да се торят само с птичи тор.
Кой чул-недочул, кой разбрал-недоразбрал, обаче всеки се изказал в темата  Laughing Голяма забава  Mr. Green

По темата - да, купувам. Защото на мен нещо ми се губи логиката в следното разсъждение - има вероятност качеството на био продукта да не е точно каквото трябва да бъде, затова ще купувам продукти, за които със сигурност знам, че са пълни с химии.  newsm78
Нещо не го схващам този начин на мислене.


 Вярно е, че не разбирам от химиите дето попадат в плодовете и зеленчуците, но след като са въведени норми за допустимите им количества, аз какво ддруго да си мисля освен , че са вредни?
А логиката ми е съвсем проста: защо да давам много пари за нещо в чието качество не съм сигурна?

# 52
  • Мнения: 15 379
Е чак пък много пари...
Краставица Гимел в Пикадили е 1.10 лева в момента. Морковите са под 4 лева килото. и пр.
Не е непосилно, нито е скъпо.
И качеството не знам какво е, но биокраставицата има вкус на такава, морковът също.
Обикновените моркови заприличват на пихтиеста каша, нямат онзи сладникав вкус, като на истинския морков.

# 53
  • Мнения: 1 298
Да, редовно купувам био. Яйца и прясно мляко вече други не купувам.
Кофти е, че в суперите рядко има био месо.

Имаме един доста голям еко-супермаркет. Редовно взимам ориз, киноа, брашна,
бисквити. Мисля и препаратите да пробвам.

# 54
  • Мнения: 0
аз си зимам био храна и козметика но искам да кажа че не от българската  Mr. Green само бг кисело мляко зимам защото съм чела статии за него и запомних кое е истинското както и имената на сертифисиращите органи и за био храна по принцип Hug наивно е да се смята че все още друго произведено в нас е истинско-в магазините постоянно виждам нещо на което да пише био но още преди да се интересувам от био храна никога не бих си помислила че е хахаха по логиката то се разчува кое е био...съшо така ми става мн смешно като видя 1 ,,кафява,,захар с цвят на шоколад  и то на диетичниа щанд при полженеие че има повече боя и от типовия хляб  Joy Joy Joy  немога да разбера и друго-всеки вика скъпо е...хора от средната класа или по замогни как може да предпочитат да си купят цигари и евтин алкохол на место нещо полезно а да казват че им е скъпо Thinking ще минат мн години докато в нас се произвеждат еко неща а дотогава зимайте чужди хахах в тая вразка моля ако някой е пазарувал онлайн от здравословен.ком  да ми  каже гд колко струва доставката за град софия защото тея тапаци твардят че е по 5 лв на всеки 2 кг  #Cussing out а това е невазможно защото не секи ше си порача до 4 кг аз искам около 20 просто винаги пазарувам на едро-във секи др саит за каквото и да е  има определени норми че според еди си какви кг и сума няма промяна в цената за доставка  работели с куриерска фирма ццц  немога да пиша на бг извиниявам се хихи

# 55
  • Мнения: 658
Ще побутна темата с една много полезна информация: БИО ЗНАЦИ ЗА ХРАНИ - http://www.organichno.com/2011/07/blog-post_28.html - вече има доста изчерпателна таблица на официалните и утвърдени био знаци в Света. Информирайте се за тях - само те са гаранция, че купувате сертифициран биологичен хранителен продукт.

# 56
  • Мнения: 2
Купувам БИО храни с удоволствие, стига да ги намерам лесно. най-често купувам от Била, но за съжаление там не се доставят регулярно и изборът е ограничен.
Сега видях кои магазини в София се зареждат от Гимел и ще се насоча към едно, което ми е в квартала и ще докладвам после.

Аз търсих преди време магазин, от който да купувам зеленчуци и домашно произведени продукти като сирене, кисело мляко и ето на какво попаднах преди няколко дни www.bgbakalia.com. Доставят от вече познатите Хармоника, Моравско село, а също и от такива, които не са биосертифицирани, но пък са от малки ферми и манастири. Някои от местата и продуктите им са ми вече познати, като Гигинския манастир и страхотното им кисело мляко. Дано да съм била от полза.

# 57
  • Мнения: 2 216
Купувам основно за детето - каши, пюрета, козметика и рядко дрешки

# 58
  • София
  • Мнения: 44 091
не, не виждам особен смисъл и не ми хващат вярата колко точно са био наистина.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 563
В истинските биохрани смисъл има. Но твърде много са ментетата у нас.

Общи условия

Активация на акаунт