Ходи на пръсти!

  • 1 015
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 790
Вики е на почти година и се опитва да прохожда, обаче забелязвам, че стъпва на пръсти като ходи. Като стои на място обаче, стъпва на цял крак.
Нормално ли е това и вашите деца правят ли така? Трябва ли да я заведа при детски ортопед?

# 1
  • Мнения: 2 731
нормално е.Много деца прохождат и ходят на пръсти .

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 969
съвсем нормално е ,и ние ходихме на пръсти доста време

# 3
  • Мнения: 2 863
Дъщеря ми прохождаше така, приятел ортопед ми каза да й купя  хубави обувки, да стегнат глезенчето, да са й по мярка. Лично аз съм много доволна от обувките на "Колев и Колев"- скъпи са но си струва... тя просто залепна за пода като и сложих такива обувки и много правилно и хубаво си проходи. Тука във форума бях изчела много неща... и макар, че съм отгледала едното си дете  се подведох по кой какво казал, а именно децата да прождат боси, или по терлици... че било отживелица да се слагат обувки до глезнчето... да ама го изпитах на гърба на бебето си това... така,че моят личен опит казва- хубави обувки и това е....

# 4
  • Мнения: 1 489
И ние ходехме на пръсти,но постепенно започна да стъпва на целия крак.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 271
Моят син също прохожда и отначало стъпваше на пръсти, дори ги свиваше и стъпваше на тях - много съм се чудила не го ли боли. За това му купих буйки за прохождане. Те имат твърда подметка и е много трудно да се стъпва неправилно с тях. Вече цял месец ги носи и стъпва съвсем на цяло ходило. Дори като е бос, пак си е на цяло ходило.

# 6
  • Мнения: 2 910
Преди няколко дена и аз пуснах абсолютно същата тема,тъй като Марти,откакто е проходила-на 11м. стъпва и на пръсти и точно,както ти си написала като стои на място си е на цял крак и стигнах до заключение,че трябва да купя обувки с по-твърда подметка.След 1м. ще ходим на консултация и ще видим какво ще каже и педиатърката.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Ние сме с буйки за прохождане на КиК и пак от време на време Вики стъпва на пръсти.

# 8
  • Мнения: 137
и моята ани са6то ходе6е на прасти но после се опражи затова спокоино не се притесняваи Simple Smile   

# 9
              Моя син проходи на годинка и ходеше на пръсти до 1г и 5-6м. Много се притеснявах , дори споделих с педиатърката ни и тя каза, че това е било най-срещано при деца, ползвали проходилка. Но на моя съседка детето също ползваше проходилка , но от самото начало си стъпваше на цяло краче. Педиатърката ме успокои , че това е до време и наистина е така. Сега вече стъпва на цяло краче.

# 10
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Нормално е Wink Алекс и до скоро ходеше на пръсти,но вече си ходи стъбилно на цял крак. Grinning

# 11
Съвсем нормално е Wink Скоро ще започне да стъпва на цялото краче, не се притеснявай Grinning А после няма да можеш да я догониш Mr. Green

# 12
  • Мнения: 6 390
Вики е на почти година и се опитва да прохожда, обаче забелязвам, че стъпва на пръсти като ходи. Като стои на място обаче, стъпва на цял крак.
Нормално ли е това и вашите деца правят ли така? Трябва ли да я заведа при детски ортопед?
и ние сме същите  ooooh! направо незнам какво да си мисля  Rolling Eyes а имаме и племеничка на 8г. която вкъщи боса също си ходи на пръсти, и то така извити като балериниете, върху тях от външната страна, оххх незнам дали ме разбирате, ама дано не сме така ...  Rolling Eyes
и аз съм чувала, че твърда подметка трябва за обувките, за да стъпва на цял крак

# 13
  • Мнения: 488
Първо: Слагала ли си бебето в проходилка?Там се научават да се избутват на пръсти.
Второ: И моя син ходеше на пръсти и така си проходи, но после се стабилизира. Но добре ,че беше лятото и той ходеше бос и така проходи, даже и навън.Той пък не искаше обувки да държи на краката си. Първо бос ,после по чорапки, после с меки обувчици и сега все още ходи с меки, с твърди и високи е като вдървен.

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Това им е навик най-често от проходилката Simple Smile,и моя син отначалото стъпваше така,но след около 2 седмици се оправи след като вече не го слагах в проходилката,пак го слагах,но махах самото столче и се получаваше нещо като тези уолкърите,това беше с цел да се подпира докато се стабилизира в прохождането и това да не стъпва на пръсти най-вече.

Общи условия

Активация на акаунт