болнични след операция???

  • 5 965
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Сина ми го опрерираха вчера , изписаха ни но от болницата ми казаха че болнични се дават от тях само за времето за престой, след това - от ???? личен лекар, ЛКК или??? Има ли някъде наребда която да показва колко дни за определени заболявания е временната нетрудоспособност и кой ги издава????

# 1
  • Мнения: 18
В абсолютно същата ситуация съм, но на мен ми казаха в болницата, че продължението се издава от личния лекар на майката. За това колко дни се полагат - и аз не знам, ще разбера утре, като си взема продължението.

# 2
  • Мнения: 124
И ние претърпяхме операция!Като се прибрахме от болницата при личната даде ни направление за детски лекар и талонче за ЛКК и ми дадоха болнични от там вече 2 пъти общо за 45 дни.Сега изтичат и не знам имам ли право на още защото така или иначе трябва да гледам детето.

# 3
  • Мнения: 18
Днес ЛЛ ми даде болничен до 14-я ден (вторичен на този от болницата), т.е. както нашия престой беше 6 дни, за още 8. Даде ми и направление за педиатър с цел ЛКК, които всъщност отпускали този вид болнични. Целта на продължението от ЛЛ беше да успея да се организирам и открия ЛКК, която да ми издаде болничен, но по принцип може и направо да се вземе от ЛКК. Дано съм ти била полезна. Успех и бързо възстановяване на детенце!

# 4
  • Мнения: 2 531
Благодаря за инфото   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 531
Момичета за болничен от ЛКК длъжна ли е личната лекарка на детето  да  даде направление за детски лекар? Защото на мен последния път ми отказа и сега си плащам за ЛКК!!! А направлението за ЛКК,което ми дадоха вместо това  пък не го иска лекарката от комисията!

# 6
  • Мнения: 176
Момичета за болничен от ЛКК длъжна ли е личната лекарка на детето  да  даде направление за детски лекар? Защото на мен последния път ми отказа и сега си плащам за ЛКК!!! А направлението за ЛКК,което ми дадоха вместо това  пък не го иска лекарката от комисията!
  Длъжна е.Само,че преди това тя има право да ти пусне 7 дена болничен и чак след това ако ти трябва още ти пуска направление за педиатър.Вече педиатъра движи нещата и те праща на ЛКК.Аз съм ползвала по този начин пълни 2 месеца болнични,които ми се полагат за гледане на дете.Платени,разбира се,след това ползвах още и неплатени.Пробвай пак,не се отказвай,успех!

# 7
  • Мнения: 2 531
Отказах се - платих си вече! Проблема е че личната е в отпуск / или болнични ,знам ли/ вече 1 м. и сестрата движи нещата с документите, а заместничката и само преглежда. Другия спор е че уж направленията за педиатър са извън лимитите , но лекарката твърди че програмата в компютъра ги брои и тях и не може да дава извън лимитите!

Общи условия

Активация на акаунт