Плаче непрекъснато

  • 1 293
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Това е от самото й раждане. Бебето ми е почти на два месеца и плаче почти нон-стоп през деня. След като го нахраня минават 10, максимум 15 минути и надува гайдата и почти винаги плаче до следващото хранене. Единствения начин, и то не винаги успешен, е да го взема на ръце и да го нося в стаята. Ако спра или седна пак ревва. Някой път е от колики, усещам го, защото започва да се напъва и да се зачервява, но друг път имам чувството, че си е от чиста проклетия. От друга страна качва килограми и сантиметри нормално, дори повече. Първия месец беше 1,6 кг, втория се очертава около 800 гр. Педиатърката каза, че било в рамките на нормалното, малко в горната граница(роди се 2,950кг., изписаха ни 2,650) Интересното е, че през нощта не плаче. Къпем я към 10:30, папка до към 11ч. и после откъртва до 4, в 4 хапва за не повече от 4-5 мин. и спи до 8:30-9:00 и тогава започва кошмара. На кърма сме и вече от незнаене какво да правя съм минала почти на стерилен режим - без кафе, какао, шоколад, пържено, мазно, бобови храни, подправки...
Когато поканя някой у нас всички ме питат "Ама защо така плаче..." или "Ау как жално плаче детето..." което заедно със мърморенето и въздишките на свекърва ми скоро ще ми докарат комплекси, че не ставам за майка. А аз така си го обичам малкото и му давам цялата си любов и прегръдки а то продължава да си плаче. Кажете ми нормално ли е това и докога ще бъде така... Дали няма някакъв проблем... Една позната ми каза да съм я оставела сама и щяло да й мине. Опитах, но освен, че ми се скъса сърцето в другата стая друг ефект нямаше. Хапва достатъчно, давам й Еспумизан за коликите, всеки път й сменям памперса и скоро ще Crazy. Да не говорим, че кърмата ми слиза при всеки плач, като я гушна и си ходя нон-стоп надута вкъщи. Просто и аз не знам вече. Чудя се дали да не се консултирам с друг педиатър, но се притеснявам да не би да се шашкам твърде много.

# 1
  • Мнения: 1 220
 За да не се тормозиш поискай педито да ти даде бележка за кръвна картина и урина! Освен това започни по метода на изключването- махни и памперса за да видиш дали като пишка започва да плаче , често при бебетата пикочните инфекции се разбират късно. Ушите могат да и ги прегледат, а и не разбрах ти кърмиш ли я или сте на адаптирано мляко?!

# 2
  • Мнения: 87
Кърмя я но принцип на поискване, но гледам да спазвам 2,5 часа време между кърменията

# 3
  • Мнения: 1 629
Атина, не ща нито да те успокоявам, нито да те плаша, но Климчо беше така до края на петия месец. Ходихме по болници и спешни кабинети, щото не спираше да реве. Бях се побъркала просто, правихме му изследвания - нищо! Дано и при вас да не е нищо сериозно, и най-вече ти пожелавам много здрави нерви - ще го израсте.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Миличка,успокой се,така е с малките бебенца,в първите месеци плачат много. Обикновено е заради колики или пък защото са гладни.Кърми го винаги, когато пожелае, не спазвай часове.Гушкай го много,а когато има колики загрей хубаво с ютия 1 пеленка,сложи я на коремчето на бебка и я постави да легне върху теб.При нас това най-много помагаше.Съчувствам ти,много е гадно да гледаш как бебенце плаче и не можеш много да помогнеш,но няма как,така е в началото. И ти препоръчвам да не се вслушваш в съвети да оставяш бебето само-то е мъничко и беззащитно и има нужда от теб.
  ДАно не е болничко или нещо да го боли-това ще каже педиатъра ви.Успех и дано мине по-бързо този период при вас.

# 5
  • Мнения: 1 178
Предполагам, 4е ве4е си опитала много не6та, но провери освен памперса и дре6ките, да не би не6то да го стяга или да е прекалено навле4ено. Дава6 ли биберон залагалка, в някои слу4аи помага.
Със сигурност едва ли пла4е от "проклетия", по скоро не6то го притеснява мъни4ето или просто неиска да се отделя от теб. Аз имах такъв период и по4ти през целия ден бяхме слепени, но за няколко дена после отмина.
Дано ни6то му няма на бебето ти Praynig

# 6
  • Мнения: 87
Биберон-залъгалка не помага, защото малката ни е много практична и ако не пуска нищо директно плюе Laughing. Под проклетия имам предвид, това което написах по-горе - като я нося из стаята се кротва, в момента, в който спра и седна - пак рев. Току що я нахраних - направо заспа на гърдата и сега спи като бебе и така ще кара до сутринта, но през деня пак старата история ще се повтори. Вече не мисля, че е здравословен проблем, защото когато беше хубаво времето и я изкарвах с количката по цял ден не плачеше. М/у другото почти непрекъснато, когато я гушкам "пръцка" и й пука стомахчето. Може ли да са колики, но с различни от стандартните (вдигане на крачета, свиване и зачервяване на личицето) симптоми?
А някой път както си спинка изведнъж изпъва нагоре крачета и ръчички и после пак ги отпуска. Все едно нещо я е стреснало или пък заболяло. Случвало ли ви се е това?

# 7
  • Мнения: 1 866
Щом кърмиш на поискване, тогава защо спазваш 2.5 часа между храненията. На поискване значи, че може и на 1 час. Не ти препоръчвам през 15 минути защото физически за теб ще е непосилно все пак, но пробвай да кърмиш по-често и виж дали нещата ще се оправят. На тази възръст децата не правят нарочно. Просто явно бебенцето има нужда от нещо или наистина има колики. А това че се стряска насън е нормално, питала съм педиатър, защото и мен ме притесняваше.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
По описанието ти смятам,че това са колики.Щом има толкова газове,те я тормозят.Уший си слинг и си носи бебето в него-така на теб ще ти е удобно,а на бебка хубаво.

# 9
  • Мнения: 1 178
Аз досега се рових в кърма4еския, заради сестра ми и те са с колики, направи ми впе4етление за кравето мляко, което майката пие съ6то може да е при4ина за колики. Ако има6 време прегледай библиотеката в кърма4еския.

# 10
  • Мнения: 3 506
Както го описваш и на мен ми изглежда като колики. Само че вместо да си ходиш "надута", кърми наистина на поискване - забрави за всякакви интервали, било 2.5 часа, било по-дълги или по-къси. Скоро ще се регулират нещата и нито кърмата ще ти слиза при всяко реване, нито бебка ще реве през 15 мин., дотогава повече гушкане и повече кърмене и ще превижеете леко този период  Hug

# 11
  • Мнения: 87
Това за слинга съм го мислила, лошото е, че така и не разбрах добре инструкциите. Но имам кенгуро на чико Go Plus и я чакам да стане на около два месеца и половина (в инструкциите пише два месеца, но искам да съм сигурна) и малко сладко бебе ще си е из цялата къща с мен и няма да го оставям самичко. Дано този период отмине, че си имаме много уморен татко, който като се върне от работа трябва да замества мама и да носи малко-сладко на тати няколко часа из къщи. Много ви благодаря, успокоихте ме, просто исках да разбера дали съм единствената с този проблем. Не ми се правят изследвания сега, че като видя как ми дупчат бебето с игла и лошо ми става - на първата ваксина плаках повече от нея  ooooh!
Между другото най-забавното е някой път като ревне и аз съм в другата стая, като я взема и като ми цъфне в една щастлива усмивка и ми загука и ми иде да я ИЗЯМ глезлата. Twisted Evil

# 12
  • Варна
  • Мнения: 3 231
Atina, и при нас положението е същото, с разликата че за успокоение я люлеем в шезлонга. И понякога успява да задържи вниманието си върху въртележката над леглото и спира да реве. Дано мине тоя период, че и аз се побърквам

# 13
  • Мнения: 432
Храни я по-на4есто. Пробвай 1 -2 дни да я държи6 през половин един 4ас на гърдата и а на бас, 4е ще има промяна. Беб4ето ти има нужда да се гушка-още е малко да се заиграва само и ти си му в центъра на вниманието Laughing Въоръжи се с търпение и зарежи вси4ки други задължения-от сутринта само гушкане и папкане-до ве4ерта ще имаш едно спокойно и щастливо бебе. LaughingА и опитай се и ти да си спокойна, 4е маниците надушват когато мама се тормози.

# 14
  • Мнения: 1 629
Атина, ето ти нагледно обяснено за слинга
http://wearyourbaby.com/Default.aspx?tabid=154
http://wearyourbaby.com/Default.aspx?tabid=101
 Много помага слингът, зависи кой на теб и бебе ви е най-удобен. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт