Отбиване?

  • 61 244
  • 835
  •   1
Отговори
# 750
  • Варна
  • Мнения: 965
svetla81, как се казва това горчивото?

# 751
  • София
  • Мнения: 1 966
Светла81, хайде честито и на вас и браво за плавното отбиване. Имам един въпрос - бяха ли ви излезнали кучешките зъби преди отбиването?

Мерси  Simple Smile 2 броя бяха излезли и 3-ти беше на път, проби и той преди няколко дни. Вече само 3 зъба ни остават до пълен комплект млечни зъбки - 1 кучешки и 2 кътника, като за кътниците не съм сигурна, може и да се е появил още някой междувременно  Mr. Green

Viki_76
, май към Марина ти е въпроса, но аз понеже съм на вълна отказване от смучене на палец и гледам разни горчивини, май ето това е най-използвано:
http://apteka.framar.bg/30001075/%D0%B4%D0%B0%D1%83%D0%BC-%D0%B5 … -10-%D0%BC%D0%BB-

# 752
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Светла, благодаря за отговора  Hug
Питам понеже ни предстои да излизат кучешките и е голям тормоз.Много плаче през нощта ...... уф май ще ги чакам да пробият, да се успокоим малко и тогава ще предприема по-настоятелно опит за отбиване.

За горчивото се заинтересувах, но не знам дали няма да реве като опита  newsm78

# 753
  • Варна
  • Мнения: 965
Viki_76[/b], май към Марина ти е въпроса, но аз понеже съм на вълна отказване от смучене на палец и гледам разни горчивини, май ето това е най-използвано:
http://apteka.framar.bg/30001075/%D0%B4%D0%B0%D1%83%D0%BC-%D0%B5 … -10-%D0%BC%D0%BB-
Да, към marina_ е бил въпроса ми.  Embarassed
Все пак, благодаря ти, Светла, за отговора!

# 754
  • Мнения: 23
Да, точно това горчивото ползвах. Не рева, но не беше и доволен.
Така и не питах консултант по кърмене за болките в гърдите. Отидох в аптеката за лецитин, но видях, че това е нещо за холестерол и не си взех. Болките са поносими и само при силнен натиск и то на някой места - например като го преобличам и той се дърпа и не ще ме удря по гърдите и тогава ме боли. Посъветвах се с генеколог по телефона. Каза ми едни хапчета - 2 само се пиели през ден за спиране на кърмата, ама като им прочетох страничните действия реших, че ще трая още.
Та сега болките намаляха и са поносими. Предполагам, че гърдите ми  са започнали да се връщат в предишното си състояние Simple Smile
А кърмачето, вече бившо си спи значително по-спокойно и хапва доста повече от преди.

# 755
  • Мнения: 157
Да, точно това горчивото ползвах. Не рева, но не беше и доволен.
Така и не питах консултант по кърмене за болките в гърдите. Отидох в аптеката за лецитин, но видях, че това е нещо за холестерол и не си взех. Болките са поносими и само при силнен натиск и то на някой места - например като го преобличам и той се дърпа и не ще ме удря по гърдите и тогава ме боли. Посъветвах се с генеколог по телефона. Каза ми едни хапчета - 2 само се пиели през ден за спиране на кърмата, ама като им прочетох страничните действия реших, че ще трая още.
Та сега болките намаляха и са поносими. Предполагам, че гърдите ми  са започнали да се връщат в предишното си състояние Simple Smile
А кърмачето, вече бившо си спи значително по-спокойно и хапва доста повече от преди.

Браво Peace

# 756
  • Мнения: 155
Момичета дайте съвети как да отбия моята принцеса.На година и месец е вече ,а все още си иска цица.  baby_neutral Отказва всякаква друга храна.Има дни в които за закуска хапва кисело мляко с бисквити.Пюрета,каши и манджи мноооооооого трудно опитва,пък какво остава да се наяде както трябва. Бута лъжицата,стиска зъбите и не опитва друга храна освен кърма.Това ми "пречи" (ако мога така да го нарека).нека си цока,ама тя нищо друго не иска.
Не мога никъде да мръдна без нея -като ми се наложи да свърша нещо се правят едни планове и графици на ММ ,за да е с мен ,че да свърша нещо.

# 757
  • Мнения: 836
Света, при мен е същото със храненето, но и кърменето ми е рядко (3-4 пъти през деня и 2-3 нощем). Не знам с какво и колко се наяжда, но последния месец дръпна с 3 см.
Аз искам друго да попитам. Коментирам с мои "колежки"-кърмачки отбиването. Моето желание е да отбия след другото лято (ситеч, тя ще е на 2 г. и 2-3 м.). Обаче мите познати ми казват, че колкото по-голямо е детето, толкова по-трудно става. За това обмислям отбиване на пролет (малката ще е на 1,7-1,8г.). Вярно ли е, че е по-трудно при по-големите. Надявах се, че като почнат да разбират ще можеш да ги откажеш с обяснение  newsm78   Нямам си на представа какви са децата на 2 години  Peace

# 758
  • Мнения: 113
Най-трудно било отбиването между 1 и 2г. Четох го, но сега го виждам и на практика. Някъде след годинката се пристрасти, дотогава беше за хранене, сега е някаква мания, не е нито гладен, нито жаден, но му доставя удоволствие. Цоцка малко от едната гърда, след няколко секунди от другата, после пак от първата, личи си, че се наслаждава. Докато цоцка от едната, опипва другата. Някакъв ужас е, като ме приклещи и си прави каквото иска с гърдите ми, властта над тях, вече не е моя Crazy

Сега с нетърпение чакам да стане на 2 г. и се надявам наистина вече да почне да разбира и само да си каже "Аз голям, не титам"  Joy

# 759
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
За съжаление LadyBird78 е напълно права, и аз съм в абсолютно същата позиция, като нейната  Confused

Отбивайте до 1,2 - 1,3 м. докато новите впечатления и умения са в състояние да ги разсейват децата, че после наистина става невъзможно и чак на 2 г. и нещо се налага да се случва насилствено с истерии.

# 760
  • Мнения: 836
Не съм сигурна, че мога да отбия тази есен. Все още яде прекалено малко (като количество) друга храна. За това и давам на често я плодове, я кисело мляко, я бисквити. Отказва всичко съдържащо месо.
Иначе кърмя за закуска, на обед за приспиване и вечер за приспиване. Понякога и следобед ако е много нервна. Ако е спокойна мога да я приспя и без кърмене.
Дали ще прояде повече ако през деня не я кърмя newsm78   И не знам как ще я откажа от нощното ядене. Дали ще спре сама като започне да спи по-дълбоко след втората годинка?  Praynig

# 761
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Не съм сигурна, че мога да отбия тази есен. Все още яде прекалено малко (като количество) друга храна. За това и давам на често я плодове, я кисело мляко, я бисквити. Отказва всичко съдържащо месо.
Иначе кърмя за закуска, на обед за приспиване и вечер за приспиване. Понякога и следобед ако е много нервна. Ако е спокойна мога да я приспя и без кърмене.
Дали ще прояде повече ако през деня не я кърмя newsm78   И не знам как ще я откажа от нощното ядене. Дали ще спре сама като започне да спи по-дълбоко след втората годинка?  Praynig
Доста майки споделят, че непосредствено след отбиването, децата започват да се хранят много добре, за разлика при кърменето. Мисля, че и месец може да изкара на КМ с бисквити нищо няма да и стане, и ще прояде после.  Peace

За щастие ние нямаме такива проблеми, всичко се омита през деня и може и без кърмене, ноооо през нощта става ужас.Мисля пак да направя опит с АМ през нощта .... ама да видим дали ще се получи.

# 762
  • Мнения: 1 656
Здравейте! минаха два месеца откакто съм отбила малката, но все още напипвам меки плаващи бучки в гърдите си. При отбилите така ли е, да чакам още или да тъеся лекар?

# 763
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Здравейте! минаха два месеца откакто съм отбила малката, но все още напипвам меки плаващи бучки в гърдите си. При отбилите така ли е, да чакам още или да тъеся лекар?
Време ти е зa преглед при AГ. Кaзвaт, че до месесц след отбивaне гърдите се успокоявaт и се ходи дa ги погледне гинекологa.

# 764
  • Мнения: 157
как плавно да отбия моя мъник, на 1г и 7м, няма отбиване, скоро тръгвам и на работа, не знам как ще е с това кърмене, мога да опитам да съчетавам, но след 2г да не стане по-сложно Sad

Общи условия

Активация на акаунт