Проследяване на бременност и раждане-насоки?

  • 5 762
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 230
Здравейте, от няколко дни сериозно се замислям за болница, на която да платим за проследяване на бременността и раждането. Където да си избера лекар и където ще съм сигурна, че всичко ще е наред.  Това е първа бременност и съм в 6г.с., честно казано съм малко паникьосана. Не знам какво трябва да направя. Личният ми гениколог в поликлиниката е много против да си платя за проследяването и раждането, но аз искам най-доброто. Другият ми доктор /частен/, при когото ходех до сега, ме насочи към Св. Анна. Нищо не съм чувала за нейното акушеро-геникологично отделение. Мислех си за болница Лозенец, но и за там не знам нищо  Confused Дайте насока, коя болница, какви пари иска за проследяване на бременността и раждането, кой лекар да избера и т.н. По-добре ли ще е ако остана при лекаря от поликлиниката и като дойде раждането да се доверя на дежурен екип?
Предварително много ви благодаря

Последна редакция: вт, 29 ное 2005, 16:52 от Туфка

# 1
  • Мнения: 344
Моят съвет е да не се доверяваш на дежурен екип. Моята бременност я следеше гинеколог от поликлиниката  и към 8 месец се свързах с препоръчан доктор, който отговаряше за раждането. Раждах в Пловдив затова с имена не мога да ти бъда полезна.

Последна редакция: ср, 30 ное 2005, 14:31 от petya_shekerletova

# 2
  • Мнения: 5 103
Аз съм в шейново там ми следът бременоста хода и на частно, но за частна клиника да раждам се отказах.

# 3
  • Мнения: 2 723
Аз раждах в Света София и съм много доволна.
Препоръчвам ти я горещо Naughty

# 4
  • Мнения: 972
Аз и двата пъти раждах в Света София. Много съм доволна.
Има и добри отзиви за Шейново, а и наскоро правиха ремонт там.
Но в частна клиника недей.
Дано всичко е наред с раждането, но ако има някакъв проблем пак ще опреш до някоя от трите големи болници. А ако искаш да си платиш, вече навсякъде може да си избереш лекар, който ще ти следи бремеността и после ще изражда.

# 5
Лично аз съм в поликлиника,но щом искаш да е платено-в шейново ЖК последно беше 220 лв,като на всяка консултация ти правят изследвания и т.н.Само виж ако ще си там,си харесай някой лекар от консултацията и си насрочвай следващата с него конкретно,защото са на смени и може да ти се наложи всеки път да обясняваш наново
    Чувала съм и за Св.София,че си имат предплатен пакет услуги,но провери по-конкретно за там

# 6
  • Мнения: 949
Мойта наблюдаваща лекарка е платена,но не съм доволна. Мисля да раждам в Света София,но не при определен лекар.

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Обърни се към д-р Иво Тодоров - факир е! Приема в частната си клиника, изражда в св. София, ако искаш повече инфо, можеш да ми пишеш на лични!

# 8
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз съм мед.работник и не се оставих на дежурен екип.
Св.Анна е окръжна болница където родих .Лекарите са супер!Аз лично бях при Др.Кръстев,но мога да ти кажа ,че там май няма КОФТИ гинеколог.Добри са - и Кинкина,и Жекова, и Новачков ...абе всички - да не ги изреждам поименно!
Болница Лозенец е т.н. правителствена болница и за там нямам никакво инфо!
Дано съм била полезна,но избора ще си е твой.
Само да вметна,че живея в Люлин ,а окръжна е на другия край ,но пак там бих родила ако се наложи!Късмет!  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 840
Аз раждах в "Шейново" и останах много доволна. Препоръчвам тази болница.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 298
Всеки ще ти препоръча според опита си, така и аз:
В Лозенец (бивша правителствена) следяха първата ми бременност, завършила с аборт. Ако искаш лукс - там е мястото, лекарите са с много добро отношение към пациентите, но нямат опита на тези от специализираните родилни домове, затова и не отидох там при втората си бременност. Никой от там няма вина за аборта ми, но когато прокървих на 5 януари 2004г., болницата беше все още в официална Коледна ваканция, представи си, та се наложи да постъпя в Майчин дом!
Майчин дом обаче не ти го препоръчвам, защото поради лекарско нехайство тогава едва оцелях, вече съм я разказвала историята.
С втората бременност избрах лекар, и родих в болницата, в която той работи - Света София. Стана така:
Записах се при един наш познат в поликлиника и там ходех редовно на преглед и ми се правеха всички изследвания. Поразпитах познати за добър лекар за секцио (поради напреднала възраст), препоръчаха ми, свързах с с него и започнах от 5-ти месец да ходя веднъж месечно в частния му кабинет, носех му и направените в поликлиниката изследвания, и си плащах за прегледа. Като дойде време да раждам си платих на болницата за избор на лекар и за ВИП стая.
За Света София знам, че всички екипи са добри, но аз пристъпих към избор на лекар и така бях по-спокойна. Не съжалявам, защото той прецени, че трябва да избърза със секциото (взех да вдигам кръвно) и не знам какво щеше да стане ако си бях чакала у дома да настъпи момента на раждането...
Така, че ти си прецени. Ако искаш да направиш всичко, което зависи от тебе за да минимизираш риска, най-добре си избери предварително лекар и за проследяването и за раждането. Но мисля, че заради лекарския опит и специализираното оборудване, е по-добре да е в специализирана болница, а не в многопрофилна с родилно отделение. Препоръчвам ти Света София.

# 11
Здравейте, от няколко дни сериозно се замислям за болница, на която да платим за проследяване на бременността и раждането. Където да си избера лекар и където ще съм сигурна, че всичко ще е наред.  Това е първа бременност и съм в 6г.с., честно казано съм малко паникьосана. Не знам какво трябва да направя. Личният ми гениколог в поликлиниката е много против да си платя за проследяването и раждането, но аз искам най-доброто. Другият ми доктор /частен/, при когото ходех до сега, ме насочи към Св. Анна. Нищо не съм чувала за нейното акушеро-геникологично отделение. Мислех си за болница Лозенец, но и за там не знам нищо  Confused Дайте насока, коя болница, какви пари иска за проследяване на бременността и раждането, кой лекар да избера и т.н. По-добре ли ще е ако остана при лекаря от поликлиниката и като дойде раждането да се доверя на дежурен екип?
Предварително много ви благодаря

Ami, ako iskash da ragdash v Sv. Anna e dobre da se zapishesh na Genska konsultaciya pri niakoi ot lekarite tam. Naprimer d-r Krastev ima kabinet y raboti s kasata y spokoino moge da ti vodi konsultatziyata do ragdaneto. Te sa s oshte edin negov kolega v tozi kabinet y dvamata sa mnogo savestni. Ako porazrovish tuka iz foruma niakade imashe telefonite y adresa.

# 12
  • Мнения: 7 109
Просто като съвет - проследявай си бременността там, където ще раждаш.

Общи условия

Активация на акаунт