Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Момичета моля ви кажете ако знаете какви документи трябва да се подготвят за да почна да получавам майчинството си. Счетоводителката във фирмата където работех не знаела   33uu и представете си било я срам да пита Shocked . Каза че трябва да занеса акта за раждане на бебето, личната си карта и "НЕЩО" от общината. Ама там е въпроса какво a11 ? Аз съм сама с бебо и не ми се разкарва 3 пъти до общината  с количката. Знаете какво е - стълби, навалица ,чакане. Благодаря предварително за отговорите ви Very Happy  Laughing
Цитирай

Пловдив

И аз ще трябва скоро да подам документи,но от социалните.И аз се вълнувам от проблема и като теб ще чакам отговорите на другите.
Цитирай

out of space

За детски надбавки или само за майчински става въпрос?
Цитирай
За сега само за майчински, но ако кажете и за надбавките как е няма да се разсърдя Very Happy  Very Happy
Цитирай

СОФИЯ

ОТНОСНО ЕДНОКР.ПОМОЩ:подават се следните док. в служба Соц.подпомагане по местоживеене,А НЕ в местоработата:
1.акт за раждане на детето
2.л.к. на майката
3.акт за раждане на друго по-голямо дете/евентуално/
4.удост. от служба ГРАО от общината-там пише колко деца е родила жената,има значение за размера на помощта.
За 2004г. еднокр.помощ за раждане е 200лв и НЕ ЗАВИСИ от доходите на сем./както при дет.доб./,т.е. всеки има право да ги получи.
ОТНОСНО МАЙЧИНСТВОТО:135 дни /т.е. дните с болничен лист/ майката получава 90% от заплатата си,а след това подава молба пред работод. за да получава майчинските в продължение на 2г.Всяка година тази сума е различна -за 2004 е 120 лв.Чува се за 150 през 2005,но това се решава с бюджета на НОИ. Всичко това се отнася за осигурените майчета.
ОТНОСНО ДЕТСКИТЕ ДОБАВКИ:Отново док. се подават в сл. СП ,но вече зависят от доходите ,трябва да са ДО 200лв./човек:
1.Сл.бел.от местоработата на родителите с изх.номер,дата,печат
2.Актове за раждане на децата.
3.лични карти на родителите
4.Акт за гражд. брак
Цитирай

Все още в къщи, но скоро може и в лудницата

Съгласно последните изменения на Кодекса на труда от 01.01.2004 г. , за да се ползват болничен и отпуск по майчинство трябва да се птредстави удостоверение от личния лекар или специалиста, който следи бременността преди да излезете в болничен. В противен случай при проверка от НОИ ще ви накарат да върнете парите.
След това ви трябват болничени от консултацията, от родилния дом и от личния лекар на бебето по един, общо за 135 дни.

За получаване на детски трябва дохода на член от семейство да е до 200,00 лв.
Представят се удостоверение за брутния доход на двамата родители за предходните шест месеца; ако има развод - решение за развода; при смърт на бащата - смъртен акт; акт за раждане за справка; лични карти за справка; ако имате дете ученик служебна бележка, че ходи редовно на училище;
Хубаво е да имате във вас по едно копие на всички документи, ако случайно ви ги поискат.
Това са стандартните документи. В някои общини може да поискат нещо допълнително
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.