Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Анкета

Как си намери детегледачка?

Въведи твоя глас
Здравейте мами, здравейте детегледачки, домашни помощнички, гости на форума. Искам да започнем една дискусия за страха от това, да пуснеш непознат човек вкъщи и как да се подсигуриш срещу кражба или не дай си Боже нещо по-лошо. Все пак оставяш този избранник или сам, или сам с децата ти. Признавам си, нямам опит. Сега черпя такъв, но се питам нормално ли е всичко да опира до доверието между хората. Живеем във време, в което това е леко овехтяла дума. Ами ако нещо от къщи изчезне?! Можеш ли да предявиш съдебен иск, например, срещу човек, с когото само сте си стиснали ръцете?! Моля, споделете вашия опит, ако имате такъв. Какво е нещото, което ви дава увереност и спокойствие в избора на детегледачка или домашна помощница? newsm78
« Последна редакция: сб, 03 дек 2005, 15:58 от danimineva »
Цитирай
Мами, няма ли да споделите вашия опит?!
Цитирай

София

След снощните репортажи за педофилията ме подгони много силна параноя. Не бих взела напълно непозната детегледачка - от обява. Първо възможности са познаните, роднините, съседи, агенция за гледане. Все ще намериш нещо, или частни ясли. Не мисля, че можеш да се застраховаш срещу кражба. Трябва  да опишеш имуществото и гледачката да се подписва, че го приема. Ценните неща ги заключи в шкаф и донякоде е решение. Ако си много притеснена, можеш да инсталираш камери, само че ако направи нещо лошо на детето, ти ще видиш чак вечерта... Камерите може да ги гледаш и в интернет, но нали ще работиш нещо друго, нама да гледам постояно в камерите.
Цитирай

Sofiq

И а змислех че не мога да оставя детето си някой непознат да го гледа но ми се наложи!
Въпреки че ходи на ясла,понякога се налага друг да я взема и гледа.
Намерих се една жена по обява не я познавах нито ми беше препоръчана но се надявам че всичко ще е ОК Peace
И тя е майка и то на 2 деца така че, мисля че мога да и доверя детето си!
Не че като я оставихме първия път не ми беше притеснено,но...това е майчиния инстинкт предполагам newsm78
А за вкъщи да не би нещо да изчезне не се притеснявам!
НИкой не държи супер ценни неща в къщи!Какво -телевизора ли ще изчезне или...незнам кое???
Само ако човека е клептоман могат да чезнат разни дребни нещица!
Според мен е нормално да се притесняваме повече за децата си отколкото за вещите в къщи Smile
Цитирай

Мелбърн, Австралия

И аз намерих нашата детегледачка от обява. Имаше много добри писменни препоръки, които проверих. Беше с мен една седмица, после с майка ми.
Виждам че детето е спокойно когато се прибера, наддава добре.

Откровенно казано, притеснено ми е само за бебка. В началото беше по-зле, сега вече съм по-спокойна, но когато не съм около нея, винаги нещо ме гложди и ми е едно криво  cry
Цитирай

София

Преместих темата от форума за обяви (търсене на детегледачки и помощници в домакинството) - тук в Мамешкия.
Форумът там не е дискусионен, само за обяви е и както е видно няма много отговори на повдигнатия въпрос.
Цитирай

Кори Селести

За мен варианта беше да водим детето при детегледачката.
Така всички бяхме по-спокойни.
Цитирай

Мен ме глождят същите неща, как ще е детето и да не изчезне нещо от вкъщи. Не , че има супер ценни неща ама са си мои изкарани с много труд и аз си ги ценя ако ще и 1 ст. да струват.
А за бебо направо умирам от ужас , нали ми е мъничък и ме е страх за него. То горкото още даже не може и да си каже. Та определено обмислям варианта с камерите. Не смятам , че е решение , но поне като психясам на работа и ще мога да погледна какво става...та ще се успокоявам...
Не знам как се справят мамите. МОля ви споделете. МНОГО се притеснявам, а не мога да остана още дълго с бебо. Готова съм и на ясли да го дам , но за съжаление ще е прекалено малък за ясли..
Цитирай

Мелбърн, Австралия

Мая я гледа детегледачка от 4 месечна възраст. Първата седмица-две беше най-трудно. Мама често ги навестяваше без предупреждение, камери не съм слагала.

Сега се гледат вече месец и половина и съм доста по-спокойна. Обаждам се по един-два пъти на ден да видя как е беба и толкова. Междудругото много е важно жената да има реални препоръки които да можеш да провериш и от първият път да ти направи впечатление като човек на който можеш да повериш детето си.

Абе трудно е, ама рано или късно този момент идва Confused
Цитирай

на кой му пука, майна

Ааа,това с детегледачките не е за мен,ще ми се спука сърцето от притеснение сигурно,ако жената ми е препоръчана от моя позната ...да,ама така по обява..едва ли бих се навила,колкото и да ми се налага,предпочитам сигурното Rolling Eyes
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.