Пътуване до ада!

  • 4 538
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 215
предлагам ''елитарните'' дами да си сложат една табелка кога как им е кеф да се държат туземците с тях ...
преди време една бг се оплака , че й били обръщали внимание сънародниците й в чужбина , докато местните на правили така - те се отнасяли към нея като към всеки друг  - никой не й отстъпвал място и прочее и нея тоя вариант я устройвал

моментално темата се разду и всички бременни споделиха как им е било неприятно това специално внимание ( от българите естествено ) и как , ах , каква досада била вниманието към тях ...
сега пък, на теб не ти се иска да чакаш на опашката ?
'начи , ако ти обръщат внимание ти е неприятно , а ако трябва да чакаш на опашката пак ти е неприятно ?!?! ...ауууу , мале , мале ...сложи си една табела - така ще знаем и няма да смущаваме крехката ти душевност ....
така ти е кеф сигурно тоя ден или ..?

Това, което си написала е изключително грозно и некоректно към майките тук. Дълбоко се съмнявам че ти самата си майка, защото иначе би имала поне бегла представа какво е да пътуваш с дете, а това от своя страна бити спестило елементарните постинги.

Цитат
така ти е кеф сигурно тоя ден или ..?
Цитат

Мисля, че е пределно ясно, ясно, че на мен така не ми е кеф тоя ден, иначе не бих пускала тази тема. Дали пък ти не си станала накриво и не си решила, че днес ти е кеф да сипеш обиди? Защото едно е да не съгласна с мен, съвсем друго е да обиждаш по един особено некоректен начин. Нито аз, нито Бари сме се оплакали че някой ни обръща внимание, долколкото виждам и от нейния постиг проблема е, че никой не й е направил място. Аз изказах благодарност към човека, който ме придвижи отпред на опашката и се възмутих от разпоредителя на Гатуик. Никъде, аз и Бари не сме обяснявали, че сме "елитарни" или каквото и да било от този род. Прехвърляш собствената си злоба върху хора, които са имали тежки преживявания, защо ли? Дали пък ти нямаш нужда от лекар- то и за тов аима такива!

# 61
  • Мнения: 1 215
аз пък мисля че трябва да се пътува с полномощно-при този трафик на деца и прочие гадости по -добре така, отколкото никакви следи  Cry
ами , да по принцип искат да защитят интересите на детето
ако едно дете бъде отвлечено , тогава какво ?!

а за истериите си има хапчета и лекари - никой не е длъжен да я търпи !!
има си лекари - да си пие успокоителни жената
( извинявай , че е към твоя постинг  - но не ми се отваря нов пак )

Както казах тези, които защитават интересите на детето са гранична полиция и МВР. Наземните стюардеси не се водят на щат към тези институции. Когато едно дете бъде отвлечено си има съответната законова процедура, колкото и тромава и неефективна да е тя. Ако всеки започне да се бърка в работа на всеки, само защото искал да е сигурен, защо аз да не взема да отида в болницата,където ще оперират братовчедка ми и да оперирам и аз, за да защитя иинтересите й? Какво толкова, нищо, че не съм оторизирана и прочие, нали защитавам интереси, презастраховам се един вид.

А за истериите, - предния ми постиг. Sick

# 62
  • Мнения: 1 581
а за истериите си има хапчета и лекари - никой не е длъжен да я търпи !!
има си лекари - да си пие успокоителни жената

ССССъскането с привидно уравновесен тон не е по-здраво състояние.
И никой не е длъжен да го търпи  Wink

# 63
  • Мнения: 1 002
.

А за истериите, - предния ми постиг. Sick
да, няма деца Simple Smile
ами аз проблеми нямам с хората Simple Smile , и никога не изпадам в истерии в отношенията си с тях ,просто съм спокойна усмихната и ако имам проблем ползвам приказката - ''блага дума , железни врати отваря '' ..много работи , вервай ми ....
когато писах , че са задържали самолета , имах предвид не пакистанеца , а себе си - заради мен го задържаха и всички бяха много експедетивни Simple Smile
нямам оплаквания както казах и от продавачките също Simple Smile
а че имаш някакви проблеми , според мен , - миналата седмица не беше ли пък  депресирана от предстоящото си пътуване или ..?

# 64
  • Мнения: 1 002
преди време една бг се оплака , че й били обръщали внимание сънародниците й в чужбина , докато местните на правили така - те се отнасяли към нея като към всеки друг  - никой не й отстъпвал място и прочее и нея тоя вариант я устройвал
кой е този случай?
аз не помня от тукашния форум такъв Crossing Arms
етоти малки цитати от тази темаПреди 10тина дена бях на една българска сватба в Ница. Сега съм в 4ти месец и ве4е се вижда малко корем4е, но ина4е се 4уствам супер, свърШиха гаденето и голямата умора, във форма съм, на кеф съм. Та ве4ерта бяхме на купон у младоженците и Щом като вляzах, веднага ми направиха място къде да седна, питаха дали муzиката не ми ли е прекалено силна, носеха ми zа пиене, постоянно ме питаха дали имам нужда от неЩо и т.н. Много мило се държаха вси4ки с мен, но все едно съм супер болна. По едно време иzляzох на балкона, просто малко на 4ист въzдух и веднага се притесниха..."лоШо ли ти е? ИскаШ ли да седнеШ? Въzглавница да носим ли? А яде ли?" и пр. и пр. А бе хора, аz само искам да иzляzа на 4ист въzдух, ниЩо пове4е   Та така цяла ве4ер, като станах да играя хоро zабавиха кра4ката докато йм се раzвиках 

Та аz на такова отноШение не съм свикнала, тук във Франция като 4е ли не обръЩат голямо внимание на бремеността. Като zабременях и питах лекаря, какво мога да правя/ям и какво не, отговора беШе "Вси4ко прави, живей си съвсем нормално, не си болна а бременна". В събота бяхме в супера и най нахално се наредих с претъпканата коли4ка на касата zа 10 артикула и предимство на инвалиди и бъдеЩи майки, където по правило би трябвало да ме пускат да мина вси4ки, които се наредиха пред мен. Много ме гледаха, много добре видяха и zаЩо съм се наредила именно там, но толкоz, никой не ми отстъпи място но и аz и не го направих на въпрос де. След мен се обраzи много яка опаШка (е как няма, само веднъж седми4но паzарувам) и 4ух някои не много мили думи по мой адрес, но никой не посмя да ми каже неЩо.

Та раzликата в отноШението към бременните ми прави голямо впе4атление


=============================
Ина4е за Испания имам 4увството,4е бременните ги изолират,като 4е да са прокажени.Не дават предимство никъде.На мен веднъж ми се слу4и в 8 месец един нагъл дядка да ме блъсне в корема,само и само да мине пред мен,за което полу4и ритник в крака,колкото и невъзпитано да е
Виж,майки с бебета и малки деца са друго неЩо,  с тях се държат както трябва.
===================================
от бг непрекъснато слушам как да престана да работя,да не нося Ния,да си "почивам" и пр..подминавам и толкоз,това ни е в културата,не можеш да го избегнеш..но то е до човек,има майки к много се вживяват и се кефят на "специлното положение",аз просто не съм от тях..
=========================================
Да, това в Бг е другата крайност. "На бременна жена трябва да и се даде това, което и се прияде, на бременна жена трябва туй, трябва онуй..." Дрън дрън! Така съм се вбесявала като почнеха да ми ги говорят         Верно сякаш човек е инвалид!
==========================================

И мен ме дразнят с прекалено внимание.Като съм бременна с близнаци да не съм тежко болна.Ела седни тука на по удобно,хапни си това ,вземи си онова,ама да не ти е лошо,ама да не се преумориш 
============================================
Ох, 7of9 не знам дали си била в БГ откакто си бременна. Ако не си била, може и да не разбираш за какво става дума. На мен на няколко пъти ми се наложи директно да казвам много близки хора 'не съм инвалид! Оставете на мира!' Не казвам че близките ми са искали да ме обидят. Напротив, разбира се че тая криворазбрана загриженост е от добро сърце, но е досадно, ужасно досадно. Хората в БГ живеят с някакви предрасъдъци от миналия век по отношение на бремеността. Бременната жена е направена от стъкло и не бива да се движи, не бива да се затича, не бива да стои права, не бива да води нормален начин на живот. Абе най-добре да лежи и да яде. Това с яденето също е поредния предрасъдък. 'Хапни си моля ти се, на бебето му се яде' или 'Ей ще го умориш от глад това дете', ей такива неща просто ме умориха от смях. Или в мое присъствие винаги се отваряха всички запечатани кутии с нещо за ядене, да си хапна, 'да не ми стане нещо'. А аз ама хич не съм срамежлива и преди да ми 'стане нещо', повярвай ми ще си поискам. И не че във вниманието има нещо лошо, но в такова количество е задушаващо. Сигурно има жени на които им е много приятно цялото това отношение, но аз не се чувствам добре и не се преструвам. Това дори ме спира да споделям как се чувствам и какви проблеми имам. Така и не казах на никoй че имам контракции или че паднах, че ме боли тука или там защото не бях сигурнa че бих могла да понеса повече тюхкане и внимание.
=========================================




ето , чак се напрегнах и я търсих тая тема даже и пропрочетох , че не бях чела ...
всъщност и ти си писала там , че ти е било приятно да се грижат се теб


подписвам се под думите ти!!! 

само на мен ли ми беше кеф да ме глезят?
аз по принцип минавам за студен човек, но през двете ми бременности ми беше изключително приятно да ми угаждат всички, особено любимия ми.
яде ми се диня януари - ами ето ти диня, ядат ми се ягодки - пак/ не съм ритала за тях, де просто споменавам само/
правят ми място, дават ми нещо да си наметна отгоре да не настина....ох, само това ми липсва от този вълшебен период
:Simple SmileSimple Smile
 
 
 
 




# 65
  • Мнения: 978
.

А за истериите, - предния ми постиг. Sick
да, няма деца Simple Smile
ами аз проблеми нямам с хората Simple Smile , и никога не изпадам в истерии в отношенията си с тях ,просто съм спокойна усмихната и ако имам проблем ползвам приказката - ''блага дума , железни врати отваря '' ..много работи , вервай ми ....
когато писах , че са задържали самолета , имах предвид не пакистанеца , а себе си - заради мен го задържаха и всички бяха много експедетивни Simple Smile
нямам оплаквания както казах и от продавачките също Simple Smile
а че имаш някакви проблеми ,

 според мен , - миналата седмица не беше ли пък  депресирана от предстоящото си пътуване или ..?

White_r, знаеш че си ми симпатична, но ми прави впечатление редовната ти поява тук в повечето случаи е свързана с критикарство спрямо мнението на останалите, особено ако то е свързано с бг преживявания. Ми остави ги хората да се изкажат, оплачат, пък и да теглят по някоя майна ако искат. Ние не ходим в в кл\карника примерно и постоянно да се месим там като обсъждат в негативен аспект родната действителност.
В крайна сметка всички гледаме от различни камбанарии.  Просто ти не си на Салината.

# 66
  • Мнения: 1 910
Sallys, направи ли официално оплакване от служителите?

# 67
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
"мама ме е учила" - на хора в беда , ако не можеш да им кажеш добро по-добре си мълчи.
всички , които са пътували с много багаж и дете сами знаят как е и колко е изнервящо, ако някой служител вместо да обслужи , каквато му е работата, се държи отврат и се заяжда.
жената отвори темата да ни се оплаче и да намери подкрепа, не да се защитава, като че ли е виновна за нещо.
в последно време темите се израждат в заяждане .
не ви ли писна да трият теми заради на някои хора кавгаджийските настроения.

# 68
  • Мнения: 978
"мама ме е учила" - на хора в беда , ако не можеш да им кажеш добро по-добре си мълчи.
всички , които са пътували с много багаж и дете сами знаят как е и колко е изнервящо, ако някой служител вместо да обслужи , каквато му е работата, се държи отврат и се заяжда.
жената отвори темата да ни се оплаче и да намери подкрепа, не да се защитава, като че ли е виновна за нещо.
в последно време темите се израждат в заяждане .
не ви ли писна да трият теми заради на някои хора кавгаджийските настроения.

не им писва, защото те го правят за да се разтоварват.

# 69
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
"мама ме е учила" - на хора в беда , ако не можеш да им кажеш добро по-добре си мълчи.
всички , които са пътували с много багаж и дете сами знаят как е и колко е изнервящо, ако някой служител вместо да обслужи , каквато му е работата, се държи отврат и се заяжда.
жената отвори темата да ни се оплаче и да намери подкрепа, не да се защитава, като че ли е виновна за нещо.
в последно време темите се израждат в заяждане .
не ви ли писна да трият теми заради на някои хора кавгаджийските настроения.

не им писва, защото те го правят за да се разтоварват.

само, че на мен ми писна

# 70
  • Германия
  • Мнения: 8 096
"мама ме е учила" - на хора в беда , ако не можеш да им кажеш добро по-добре си мълчи.
всички , които са пътували с много багаж и дете сами знаят как е и колко е изнервящо, ако някой служител вместо да обслужи , каквато му е работата, се държи отврат и се заяжда.
жената отвори темата да ни се оплаче и да намери подкрепа, не да се защитава, като че ли е виновна за нещо.
в последно време темите се израждат в заяждане .
не ви ли писна да трият теми заради на някои хора кавгаджийските настроения.
И аз това се чудя  newsm78

# 71
  • Мнения: 1 246
white r,и на мен не ми харесват разправиите,естествено,4е не съм се карала със служителката.Тук някакси е нормално и се дава предимство на бременните,майките с малки деца и инвалидите,но за България е странно.
Това исках да кажа,не,4е съм важна и виждаш ли трябва да ме третират специално,елементарно е.Едно обикновенно семейство,на път с бебе-и не е никак приятно да ти казват-"къде си тръгнала ма, с това бебе"-за това става дума,грозно е много.Може би ,ако го изпиташ,ще разбереш.
Нямам лоши чувства,и не искам да се караме  bouquet

# 72
  • Мнения: 1 215
Абе момичета и аз се ядосвах, ядосвах на хора като white_r ама то в край на сметка е абсолютно безпредметно. Изрично отговорих в два отделни отговора на "успокоителните" й думи, но както виждам тя е взела само това, з акоето може да се заяде и естествено се е заяла.
Пак казвам, все си мисля, че на никой не му е приятно да изпадне в истерия и да реве на летището. Ако можех д аизбирам между това състояние и такова, в което да съм усмихната и щастлива и всичко да е минало по вода, естествено бих избрала второто. За съжаление ми с еслучи първото и аз наистина не съм го описала тук, за да се представям за принцеса, която видиш ли, днес й хрумнало да изпада в истерия.
Дълбоко се съмнявам, че човек, който има такова бездушно и вулгарно отношение е поддръжник на принципа "блага дума, врата отваря". Просто не е попаднала на ситуация в която благата й дума не се е чула. Затова, без да бъда гадна, искренно пожелавам на  white_r да попадне в моята ситуация и тогава може би ще се сети, за собственото си отношение към останалите хора.

# 73
  • Мнения: 3 461
...Въпросът ми е: на митницата са задържали декларацията, редно ли е?? Струва ми се, 4е е редно, ама да попитам, та следва6тия път ако ми се спори, да споря  Mr. Green
....
Да задържат ги.

мерси, Хонда   bouquet

Задържат ги,но аз им показвам оригинала и после им давам копието. Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт