помощ - колики след всяко хранене!!!

  • 2 510
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Моля ви, кажете ми нормално ли е бебето ми, което е на 3 седмици и е изцяло на изкуствено хранене, да има колики след всяко хранене?Продължават мин.20 минути, но в повечето случаи 1 час Sad.Заспива само с ръка на коремчето и биберон в устата.Не знам как ще я караме така.....

# 1
  • Мнения: 3 356
Напълно е нормално,не се притеснявай.
Давай капки-Еспумизан и Саб,като ги редуваш-една опаковка от едното и после от другото.Чайче против колики също.Не че много ще помогнат,но по-добре от нищо...
По-нататък при захранванет пак ще има колики,така че..повече гушкане  bouquet

# 2
  • Мнения: 239
А отгоре на всичко така реве, че се изтощава и всъщност през деня му се събират има -няма 3 часа сън.Твърде малко... Cry.Знам, че бебетата имат колики в определено време на денонощието, индивидуално за всяко бебе, ама пък по цял ден ми се струва ненормално newsm78

# 3
  • Мнения: 8 505
Слагай со легнало по корем с главата настрани-това успокоява.

# 4
  • Мнения: 3 116
Ние бяхме така 4 месеца, ужасни колики. Само дето при нас бяха денонощни.
Даже още си имаме вечер.

Нормално е, само капките и затоплянето на коремчето може да помогнат. Слагай бебето по често на коремчето ти Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 032
Нормално е коликите ви да са след всяко ядене и при нас беше така. Давай саб симплекс или еспумизан (и двете съдържат симетикон, но помощните вещества са различни). гледай около 15 минути преди ядене да поставяш бебче по корем (ако е будно тогава, ако не ти преценяй кога), за да излиза въздуха, внимавай също така мъничето да се уригне след ядене, за да не се задържа въздух. гимнастиката също помага- свивай крачетата към коремчето и отпускай, карайте колело, масажирайте тумбачето. и внимавай с нещата срещу колики, защото някои от тях имат запичащ ефект.

# 6
  • Мнения: 344
Въоръжи се с търпение и се надявай при вас коликите да отминат по-бързо. Каквото и да даваш, просто бебчо трябва да си го израсте.

# 7
  • Мнения: X
за съжаление коликите са така Tired Ния имаше до 3-тия месец smile3511 беше точно, както го описваш - търпение! Wink

# 8
  • Мнения: 81
Нормално е. Давай капки саб симпекс нас те ни спасяваха. Но трябва да имаш търпение с времето ще отшумят

# 9
  • София
  • Мнения: 377
Да не те отчайвам, ама и ние още си ги влачим тия гадни колики Sad Снощи пак "се дра" милото и аз с него. Поне вече рядко се появяват и през деня. А с капките против колики и другите илачи, наистина внимавай. При нас запека се оправи чак сега, а ни държа целия 2 и половината от 3 месец. Трябва да се израстат явно.....

Общи условия

Активация на акаунт