Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
45-59 от 760 отговора

В полите на Пирин планина

Мнения: 8 595
Здравейте,

понеже не съм получавала заплата за 2 месеца искам да напусна по чл. 327, но виждам че за обезщетение се взимат 18 месеца назад. Аз бях в майчинство (отпуск за оглеждане на дете) до средата на февруари 2011 г. Някой знае ли за този период на майчинство каква сума се взима за обезщетението?
Ще съм много благодарна ако някой сподели мнение, защото без заплата с 2 годишно дете е трудничко...

Взема се МРЗ, която е действаща към момента, в който си ползвала отпуск за гледане на дете.
Цитирай

София

Мнения: 14
Здравейте,

понеже не съм получавала заплата за 2 месеца искам да напусна по чл. 327, но виждам че за обезщетение се взимат 18 месеца назад. Аз бях в майчинство (отпуск за оглеждане на дете) до средата на февруари 2011 г. Някой знае ли за този период на майчинство каква сума се взима за обезщетението?
Ще съм много благодарна ако някой сподели мнение, защото без заплата с 2 годишно дете е трудничко...

Взема се МРЗ, която е действаща към момента, в който си ползвала отпуск за гледане на дете.


Благодаря ти много!
Цитирай


Мнения: 78
Вярно ли е, че ако в базата за изчисление на обезщетението за безработица (която от 2012 е вече 24 календарни месеца назад) влизат и месеците на отпуска до 410-я ден (високоплатеното майчинство), те се вземат с дохода, от който са били изчислени?
Цитирай

В полите на Пирин планина

Мнения: 8 595
Вярно ли е, че ако в базата за изчисление на обезщетението за безработица (която от 2012 е вече 24 календарни месеца назад) влизат и месеците на отпуска до 410-я ден (високоплатеното майчинство), те се вземат с дохода, от който са били изчислени?

Осиг. доход за периода на 410-ди = доходът, от който е изчислено обезщетението, т.е. отговорът е - да.
Цитирай

Казанлък

Мнения: 203
Зравейте и от мен,
аз имам следното питане-Моето майчинство изтече на 15.10.2011 от тогава до 08.02.2012 ще съм в платен отпуск,след което ще ползвам и неплатения поради факта,че няма работа и за мен.Въпросът ми конкретно е имам ли право след използването на неплатения отпуск при евентуално напускане или съкращение да отида на борса и съответно дали изобщо ще вземам някакви доходи при положение,че 6 месеца ще бъда с нулеви такива?Доколкото съм запозната изчисляването на обезщетение при безработица е % от трудовото възнаграждение.Дали изобщо има смисъл да ползвам неплатения отпуск при това положение ако напусна и после пак стоя без приходи?Знам,че неплатен отпуск може да се прекъсне по всяко едно време,когато аз реша,но...Освен това ме интересува по какъв член от КТ мога да бъда освободена,който да бъде в моя полза съответно?
Благодаря предварително!
Хубав ден на всички.
Цитирай

В полите на Пирин планина

Мнения: 8 595
Зравейте и от мен,
аз имам следното питане-Моето майчинство изтече на 15.10.2011 от тогава до 08.02.2012 ще съм в платен отпуск,след което ще ползвам и неплатения поради факта,че няма работа и за мен.Въпросът ми конкретно е имам ли право след използването на неплатения отпуск при евентуално напускане или съкращение да отида на борса и съответно дали изобщо ще вземам някакви доходи при положение,че 6 месеца ще бъда с нулеви такива?Доколкото съм запозната изчисляването на обезщетение при безработица е % от трудовото възнаграждение.Дали изобщо има смисъл да ползвам неплатения отпуск при това положение ако напусна и после пак стоя без приходи?Знам,че неплатен отпуск може да се прекъсне по всяко едно време,когато аз реша,но...Освен това ме интересува по какъв член от КТ мога да бъда освободена,който да бъде в моя полза съответно?
Благодаря предварително!
Хубав ден на всички.


При всички случаи ще имаш право на обезщетение, но какъв ще е размерът му и колко време ще го получаваш зависи от това по какъв член ще те освободят - трябва да е по инициатива на работодателя, а не по твое желание, за да е за по - дълъг период и да зависи от осиг. ти доход. За месеци без осиг. доход - когато си в неплатен - се взема МРЗ за база; МРЗ се взема и за времето в отпуск за гледане на дете до 2 год. възраст. Периодът е 24 месеца назад.
Цитирай

Казанлък

Мнения: 203
И по взаимно съгласие ли да не се съгласявам?Само по тяхна инициатива така ли да разбирам?
Благодаря предварително!!!
Цитирай

В полите на Пирин планина

Мнения: 8 595
И по взаимно съгласие ли да не се съгласявам?Само по тяхна инициатива така ли да разбирам?
Благодаря предварително!!!


По взаимно съгласие ще имаш право на 4 месеца на минимално обезщетение - по 7.20 лева на раб. ден.
Цитирай

Казанлък

Мнения: 203


По взаимно съгласие ще имаш право на 4 месеца на минимално обезщетение - по 7.20 лева на раб. ден.

 Мерси много  bouquet
Цитирай

софия

Мнения: 48
ЗДРАВЕЙТЕ,ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ДАЛИ НЯКОЙ ЗНАЕ ЗАЩО В САЙТА НА НОИ МОЖЕШ ДА СИ ПРОВЕРИШ ДАЛИ СИ РЕГИСТРИРАН И ИМАШ ЛИ ПРАВО НА ОБЕЗЩЕТЕНИЕ,А КАКВА Е СУМАТА НЕ МОГА ДА ПРОВЕРЯ.СТАВА ВЪПРОС С ПИН КОД РАЗБИРА СЕ.ЧАО И ПРИЯТЕН ДЕН НА ВСИЧКИ!
Цитирай

В полите на Пирин планина

Мнения: 8 595
ЗДРАВЕЙТЕ,ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ДАЛИ НЯКОЙ ЗНАЕ ЗАЩО В САЙТА НА НОИ МОЖЕШ ДА СИ ПРОВЕРИШ ДАЛИ СИ РЕГИСТРИРАН И ИМАШ ЛИ ПРАВО НА ОБЕЗЩЕТЕНИЕ,А КАКВА Е СУМАТА НЕ МОГА ДА ПРОВЕРЯ.СТАВА ВЪПРОС С ПИН КОД РАЗБИРА СЕ.ЧАО И ПРИЯТЕН ДЕН НА ВСИЧКИ!

Сумата на кое?

Моля, пиши с малки букви, защото във форума главните думи = крещене. Naughty
Цитирай


Мнения: 39
Здравейте!

Аз имам подобен въпрос на повечето майки в тази тема. Изтича ми 2рата година майчинството, използвам 3 месеца натрупан платен отпуск и напускам (не знам какъв член се води "поради преместване в друг град"). Въпросът ми е: на тези 7,20 на ден за 4ри месеца ли ще чакам? По принцип първата година на детето имах високи майчински, защото работата ми беше много добре платена. Благодаря предварително  bouquet
Цитирай

В полите на Пирин планина

Мнения: 8 595
Здравейте!

Аз имам подобен въпрос на повечето майки в тази тема. Изтича ми 2рата година майчинството, използвам 3 месеца натрупан платен отпуск и напускам (не знам какъв член се води "поради преместване в друг град"). Въпросът ми е: на тези 7,20 на ден за 4ри месеца ли ще чакам? По принцип първата година на детето имах високи майчински, защото работата ми беше много добре платена. Благодаря предварително   :bouquet:

Трябва да се уточни основанието за прекратяване на договора и тогава може да се коментира бъдещото обезщетение.
Цитирай

софия

Мнения: 48
извинявам се за писането на голями букви по-навик е!сумата ,която трябва да получа за месеца.нали е 7.20 дневно обезщетение.нали в 7 дневен срок ,трябва да се регистрираш в бюрото по труда.нои,кога изплаща парите ,от датата на регистрация или от датата на прекрятяване на договора?
Цитирай

БУРГАС

Мнения: 95
И аз съм с подобен въпрос Love
Декември 2011 ми изтече втората година от майчинството. Обаче фирмата (по времето в което излязох в майчинство) е прекратила дейност. Мога ли да се регистрирам в бюрото по труда и да получавам някакво обезщетение.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
45-59 от 760 отговора