Въпрос до зъболекарите от форума!

  • 291 531
  • 1 767
  •   1
Отговори
# 1 695
  • Мнения: 6 586
Трябва ти орален хирург , който може да реагира на момента, ако се перфорира синуса. Няма нищо притеснително, ако си знае работата зъболекарят. Обаче ако попаднеш на неподходящ такъв и синуса се перфорира, тогава има опасност , каквото хапнеш или пиеш да попадне през перфорирания синус в носа и е много неприятно. Затова, когато си намериш орален хирург  го питай как ще процедира точно, ако се перфорира синуса . На момента се решава проблема.

Последна редакция: нд, 26 мар 2017, 12:08 от Biserka_a

# 1 696
  • София
  • Мнения: 599
Здравейте!
Имам зъб за вадене, но зъболекарят, който е и хирург, не се нае да извади, тъй като по снимката прецени, че може да се пробие синуса. Работел сам, нямало сестра, която да му помогне при една такава процедура... Аз съм от Горна Оряховица,посъветва ме да отивам във Велико Търново.
Сега съм много притеснена, опасно ли е, ако се отвори синуса,става дума за горен 6ти зъб.  Cry

Вади се зъба,зашива се синуса и готово.Нямате основание за притеснения,просто човека не е имал условията за да го извърши.

# 1 697
  • Мнения: 29 321
Здравейте,
Синът ми е на 6 г. Понякога през нощта скърца със зъби, стоматоложката каза, че няма изтъркване и вероятно ще отмине. Откакто извади долните два предни зъба, постоянно си изкарва долната челюст напред и си притиска горните зъби /не знам дали го обяснявам добре/, в резултат на което единия горен преден зъб му излезе напред. Все още е млечен и той казва, че го прави, за да му падне по-бързо... Confused Sad Обяснявам, говоря, дори наказвам, но няма ефект. Спира за момента и след минута пак си натиска зъбите.... Ще има ли проблем с постоянните зъби? Освен това има доста кариеси, поне 5-6 бр., а мие зъбите редовно и не яде чак много шоколад..... Confused Кариесите ги лекуваме своевременно.
Предварително благодаря за отговорите!

Последна редакция: вт, 28 мар 2017, 11:44 от Natali_

# 1 698
  • Мнения: 6 586
И аз се включвам с въпрос:

при проведено кореново лечение и изграждане с фибро щиф, материалът е пробил апекса и е навлязъл в костта.  Какво е решението?
Имам записан час за зъболекар, но ще съм благодарна да чуя повече мнения.




Снимката:

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Последна редакция: ср, 29 мар 2017, 09:25 от Biserka_a

# 1 699
  • Мнения: 5 666
Здравейте,
сутринта, докато си миех зъбите сдъвках четката(стана неволно, бързо и силно). Минаха няколко часа, а продължават да ме болят зъбите вдясно, и долу и горе, като набито. (Горе болката е по-силна) Не мога да определя точно кои, може би 5-и и 6-и двустранно. Какво мога да направя в случая. Има ли смисъл да отида на зъболекар, ако няма видим проблем?

# 1 700
  • София
  • Мнения: 599
И аз се включвам с въпрос:

при проведено кореново лечение и изграждане с фибро щиф, материалът е пробил апекса и е навлязъл в костта.  Какво е решението?
Имам записан час за зъболекар, но ще съм благодарна да чуя повече мнения.




Снимката:

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png
Снимката е с много лошо качество,според мен,ако е излезнал материал от апекса,няма никакъв проблем,това даже не е грешка,има случаи,когато даже е препоръчително да се направи.
Ако обаче става дума за странична перфорация на корена,нещата са много по-различни,много лошо качество обаче..не мога да разбера нищо

# 1 701
  • Мнения: 6 586
Thedentist, благодаря за отговора!

Проблема е, че от момента в който сложиха щифта, започна болка в Костта  и зъбът стана чувствителен на допир. Това не е нормално за умъртвен зъб. Двама независими един от друг зъболекари казаха, че зъбът или трябва са се извади или да се направи хирургична интервенция , за са се отстрани част от корена с материала който е навлязъл в костта. Чудех се ,дали да се доверя на тяхното мнение или има възможност да запазя зъба. Тъй като зъбът ще остане под мост, не бива да има болка в него.

П.п извинявам се за лошото качество на снимката , но е на плака и преснимат с подръчни средства.

# 1 702
  • Мнения: 4 941
След като ти падне пломбата на зъб, който е с извадени нерви, какво следва? Провежда ли се някакво кореново лечение или направо се пломбира? Работата е там, че зъба беше със стара, голяма и спукана пломба!

# 1 703
  • Варна
  • Мнения: 17 951
След като ти падне пломбата на зъб, който е с извадени нерви, какво следва? Провежда ли се някакво кореново лечение или направо се пломбира? Работата е там, че зъба беше със стара, голяма и спукана пломба!

Почиства се и се пломбира.

# 1 704
  • Мнения: 4 941
И аз така мисля. Забът ми е за коронка по принцип, но исках сега само да ми сложи временна пломба и да го направя след седмица. А зъболекарят ми сложи отгоре антибиотик и временна пломба, колкото да ме изкара седмицата, която предстои. Питам се, защо беше нужно да ми слага АБ, след като каналите са си запълнени. Нито ги почисти, нито нищо. Сложи отгоре АБ и това е. Има ли смисъл от това нещо, след като каналите са запълнени???? Или пак ме работи за пари?

# 1 705
  • Мнения: 68 642
Когато кариеса е дълбок, и зъбът е жив, нерва/пулпата/ не е засегната, се слага лекарство, за да се защити пулпата от инфекции, и временна пломба. След седмица-две се отива за постоянна. Аз така знам.
За мъртъв зъб обаче нямам идея как се процедира - лекарството сигурно пак предпазва от инфекция, но каналите вероятно, защото пулпа вече няма newsm78

# 1 706
  • Мнения: 4 941
Когато кариеса е дълбок, и зъбът е жив, нерва/пулпата/ не е засегната, се слага лекарство, за да се защити пулпата от инфекции, и временна пломба. След седмица-две се отива за постоянна. Аз така знам.
За мъртъв зъб обаче нямам идея как се процедира - лекарството сигурно пак предпазва от инфекция, но каналите вероятно, защото пулпа вече няма newsm78

Аз разбирам да ми сложи лекарство в каналите, за да се предпази от инфекция, а каналите са си запълнени, тях не ги пипна дори, а сложи лекарстово отгоре.

# 1 707
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Детето е на 4г..Събуди ме плачейки ,че зъб я боли .Гледах ,нищо няма по зъбите,но тя ми показва там където зъби няма ,накрая ,венец виждам аз и друго нищо .Дадох и Нурофен,тя обикновено го повръща ,изпи го ,значи бая зор е видяла .Не знам има ли връзка ,че е с ужасна хрема и кашлица от седмица .Докато лежахме ,преди да и дам Нурофена много си въртеше главата .
Идеи какво да правя ? Неделя .... Бургас... детски стоматолог не вярвам да има на разположение....

# 1 708
  • София
  • Мнения: 4 035
Детето е на 4г..Събуди ме плачейки ,че зъб я боли .Гледах ,нищо няма по зъбите,но тя ми показва там където зъби няма ,накрая ,венец виждам аз и друго нищо .Дадох и Нурофен,тя обикновено го повръща ,изпи го ,значи бая зор е видяла .Не знам има ли връзка ,че е с ужасна хрема и кашлица от седмица .Докато лежахме ,преди да и дам Нурофена много си въртеше главата .
Идеи какво да правя ? Неделя .... Бургас... детски стоматолог не вярвам да има на разположение....
Да не би да никне 6ти зъб и да боли от това?

# 1 709
  • Мнения: 68 642
На 6г никнат кътниците. Постоянните. Синът ми е на 6г и преди месец избиха. Рано й е..на 4г.

Общи условия

Активация на акаунт