Въпрос до зъболекарите от форума!

  • 291 233
  • 1 767
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Счупен е по диагонал,на ренгена показа ,че има и малко засегнат нерв.Решиха да го наблюдават  да не се самоунистожи .Сложиха и калции и  и направиха фотополимерна пломба.Пломбата падна след 1 час.Направиха и нова.Засега е добре -ще видим.Детето няма болка и трябва да наблюдавам цвета на зъба.

# 46
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Много ще се радвам ако отговорите и на моят въпрос!
Миналата седмица бях на преглед при стоматолога си. Според него е наложително да пия АБ, защото имам проблеми с венците си. Не кървят и не са надути, но той казва че са се смъкнали към основата на зъбите. В същото време от години приемам лекарство с основна съставка Метформин. Възможно ли е тези проблеми с венците да се дължат на него? От това лекарство стомахът ми е много чувствителен и избягвам да пия други лекарства. Какво още мога да направя за венците си? В града ни няма лекар пародонт.

# 47
  • Мнения: 174
Здравейте,
Без да съм ви прегледал не мога да казвам дали терапията е правилно назначена или не Simple Smile.
На пръв поглед при рецесии на венеца обаче едва ли има ефект при антибиотична терапия - почистване на зъбен камък и хигиена ще свършат по-добра работа. Някои медикаменти дават отражения върху състоянието на пародонта, но това са предимно хидантоиновите производни и те предизвикват разрастване и хипертрофия, а не рецесия. Кажете от кой град сте, за да ви препоръчам при кого да отидете за повече информация.

Поздрави: д-р Венцеслав Ралев

# 48
  • София
  • Мнения: 11
Здравейте! Имам проблем с долен ляв мъдрец, който ме тормози вече 10ти ден. Правих си снимка (ако някой разбира) и ходих на зъболекар, който ми препоръча да отида при хирург...  Направи ми почистване на зъба и ми сложи някакво лекарство, от което болката и отока понамаляха, но все още имам известен дискомфорт. Каза, че след като възпалението премине, трябва да ми се прави операция, тъй като по-голямата част от него е под венеца и му се е подало само едното ръбче, а самият той расте под наклон към гърлото и към бузата... Щеше ми се да избегна тази процедура, защото много ме е страх  Ще се радвам, ако някой да сподели опит/съвети/препоръки за хирург при ваденето на пустия му никому ненужен мъдрец?

# 49
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
От няколко дни забелязвам реклама на този продукт http://apteka.framar.bg/30020980/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%B3%D0%B0% … -20#axzz1limR4CKl. Има ли нещо ползено в този продукт или е само добра реклама?

# 50
  • Мнения: 894
Как действа BioGaia® Пробиотични таблетки за дъвчене?

Lactobacillus reuteri Protectis е устойчив на агресивното действие на солната киселина и жлъчните соли в стомаха и червата, предпазва храносмилателния тракт от вредните микроорганизми. Свързва се с чревната мукоза и епителните клетки и по този начин остават да действат в червата.
Lactobacillus reuteri Protectis е единствения лактобацил, отделящ ройтерин – антимикробен агент, който пречи на развитието на вредните микроорганизми в храносмилателния тракт, без да засяга развитието на нормалните за здравия човек бактерии.

Съвременният начин на живот, приемът на лекарства, особено антибиотици, наличието на множество алергени, диети и неправилен начин на хранене, могат да доведат до нарушения в чревната флора. Пробиотикът BioGaia® засилва имунната система и намалява риска от инфекции и храносмилателни смущения.

# 51
  • Мнения: 221
Здравейте, много ще с радвам на компетентен съвет от специалист  Grinning  След почистване на зъбен камък без проблемни венци или друго заболяване, стоматоложката ни предписа Биодент вода за жабурене(зелена със смрадлика) и Биодент гел за венци с прополис за масаж на венците - използват се сутрин и вечер след измиване с Астера пародонт актив. Всичко се използва до изразходване на опаковките. Въпросът ми е дали са подходящи  или могат да се заменят с по-добри. И много ще съм благодарна ако ми обясни някой какво означава "кюретаж на венците" . Стоматоложката ни обясни, че освен почистване е направила и тази процедура. Става въпрос за възрастен, а не за дете.
Благодаря   bouquet

# 52
  • Мнения: 894
Здравейте!Може да го замените с МАТСАН ДОЙЧ-Р ВОДА ЗА УСТА, 100мл-бърза помощ за кървящи венци. Бързо и ефективно отстранява кървенето и болката и стопира по-нататъшните усложнения в устната кухина - парадонтози, гингивити, периодонтити. Това е първият билков продукт, чието моментално ефективно действие се дължи на концентрата от природните съставки:- Смрадликата действа адстрингентно, противовъзпалително и кръвоспиращо;- Жълтият кантарион има противомикробно, стягащо действие, а флавоноидите, които съдържа, му придават капиляротонизиращ ефект, намалявайки кървенето;- Градинският чай, освен своите укрепващи, освежаващи и противовъзпалителни качества, намалява и прекаленото слюноотделяне;- Ментата притежава болкоуспокояващо и спазмолитично действие, има незабавен охлаждащ и освежаващ ефект;- Прополисът се бори с бактериите в устата (които са повече от 700 вида) и премахва кървенето на венците.
При изявени венечни джобове се извършва и кюретаж (почистване) на вътрешните стени на джоба.Когато е налице умерен пародонтит трябва да се направи вече кюртаж на джобовете на венците, като за тази цел под местна упойка трябва да бъде отстранен зъбният камък, натрупан под венците, а също така и инфектираните тъкани на самия джоб и да се полира повърхността на корените на зъба. Понякога се налага, за да се възстанови микрофлората Стандартното премахване на зъбен камък става с ултразвуков апарат.

# 53
  • Мнения: 4 966
И аз имам въпрос и моля за мнение. Наясно съм, че само по разказ е трудно да се определи състоянието, но все пак -отчупи ми се зъб, вътрешната стена, това е 7-ми, последен зъб отгоре, нямам мъдрец (изваден е отдавна). Зъбът е с извадени нерви преди години. Зъболекарката ме съветва да направим коронка, каза, че това е единственият вариант. Дотук съм съгласна, но тя смята, че за да бъде по-стабилна коронката трябва да бъде обща с тази на 6-ти зъб. Иска да подготви и двата зъба за целта. Каза ми, че ако направи само на 7-ми не може да ми даде гаранции. Снимка сме правили, но второто зъбче (6-ти), макар и с пломби и т.н., е живо. И сега се чудя да се съгласявам ли да го умъртвяваме и него и наистина ли така се процедира в подобни случаи.

# 54
  • Мнения: 894
Betty L.
Преценете сами .Казала Ви е да се направи корони  на 6 зъб в спойка със  седми за по голяма стабилност.Важно е колко е отчупен и 7 зъб .Може да направите корона само на 7 зъб и да съхраните 8 цял.Единсвеното притеснение е ,че може да се разлепи короната на 7 зъб.но пак ще дадете по-малко пари отколкото за кореново лечение и корона на 6.

Последна редакция: чт, 23 фев 2012, 23:46 от Ivllin

# 55
  • Мнения: 4 966
Ivllin, благодаря за отговора. Но зъбите са обратно - 7-ми е счупеният, а тя иска да прави коронка и на 6-ти. На мен ми звучи логично, след като 7-ми е последен, сигурно ще е по-здраво, ако се държат заедно с 6-ти. Ако беше обратното сигурно нямаше да го мисля толкова.  newsm78 Дано се включат и други специалисти.

# 56
  • Мнения: 894
Betty L.
Извинявай за грешката , поправих я- две корони се правят в спойка единствено за стабилност.

# 57
  • Мнения: 174
Здравейте,

Не е добра идея да се правят корони в блок! Проблемът идва от спойката - под нея се задържа храна и венецът се възпалява, след което започва да създава проблеми в течение на години. Може и да не се демонстрира клинично, но така или иначе възпалението се развива и се поддържа. При късо зъбно пънче се препоръчва удължаването му - да се изреже част от венеца и да се измести препарационната граница апикално, при което пънчето се удължава и короната няма повече да се разцементира. Когато двете корони са отделно, можете да почиствате с конец и състоянието на венеца се подобрява значително. Отпада и механичната травма от страна на твърдата връзка между двата зъба.

# 58
  • Мнения: 15
Здравейте
Не знам дали тук  е подходящо място да задам въпроса си но не намерих къде другаде .
От около 2 3 месеца ми имам много лош дъх и някак си  горчивина в устата, съхнене на устата направо е влудяващо Embarassed .Нямам проблеми със зъбите , отидох на уши нос гърло нищо не откриха  , после и на гастероентеролог   той ми прави изследвания на кръвта за диабет , но и там нищо .Обясни ми че явно имам много слабо слюноотделяне . И всички ми казват смучи бонбонки и дъвчи дъвки ... пии вода
ужасно е постояно се наливам с вода .. и вечер немога да спя .. Моля ви дайте ми някакъв съвет  Praynig Praynig Praynig

# 59
  • Мнения: 419
Здравейте,
Кога се налага подмяна на пломбите? Преди пет години стоматологът, при когото ходих предложи да подмени старите пломби и аз се съгласих. Той вече не практикува и сега посещавам друг стоматолог, който също предложи подмяна на пломбите. Какво налага толкова често подмяна? Не се сещам когато ги подменях дали бяха фото или химиополимер.
Имам и друг въпрос. Преди години редовно ходих за почистване на плака и зъбен камък, както и използвах ежедневно зъбен конец. Венците ми постоянно бяха подути, боляха ме и кървяха. От две години не съм ходила за почистване на зъбен камък и доста позанемарих почистването с конец, нямам проблем с венците, не кървят вече две години, а преди се образуваха джобове и на предните зъби се виждаше шийката. Сега венците са си на мястото Simple Smile и всичко изглежда нормално. Стоматологът ми предлага почистване на зъбен камък и препоръчва да почиствам ежедневно междузъбното пространство с конец. Съществува ли вероятност след това  да се върне стария проблем с венците?

Общи условия

Активация на акаунт