Въпрос до зъболекарите от форума!

  • 291 551
  • 1 767
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 0
Здравейте.Преди около 2-3 години ми сложиха бяла пломба на долен предпоследен зъб в ляво.След около година ми падна,и аз чак оня ден отидох на зъболекар.Зъболекарката ми сложи нова пломба,уж не ми беше висока,не ми пречеше не я усещах с език и т.н. , но при натиск с горните зъби и то лек , усещах пронизваща болка.Веднага си помислих,че това не е било кариес, а пулпит и че е трябвало да ми извадят нерва,а не са.Днес отидох пак при зъболекарката и й казах.Тя ми обясни,че не ми е била паднала цялата пломба преди и ,че не е пулпит.Махна ми малко от пломбата и спря да ме боли.После сложи още и я направи по ниска.Не ме боли при натиск,но когато ям и като стисна да сдъвча отново я има тази ужасяваща и пронизваща болка вътре в зъба.Моля Ви кажете ми става ли въпрос за пулпит и трябва ли да ми се махне нерва или е нормално,защото този зъб преди въобще не ме болеше и при други пломби не съм имала такъв проблем.......

# 76
  • Мнения: 13
Здравейте!

Преди 2 месеца, тъй като ми предстоеше поставяне на брекети, си направих панорамна снимка на зъбите. На 25год. съм и нямам мъдреци все още. Когато погледна снимката ми, зъболекарката ми каза, че дори нямам зародиши на мъдреци за сега. Това беше преди 2 месеца. От няколко дни забелязах, че част от венеца точно до долен ляв последен зъб е подута, побеляла и ме боли при допир. Обадих се на зъболекарката ми, но тя може да ме приеме едва след 4 дни. Каза ми да си донеса снимката, но аз мисля да направя нова, тъй като последната е от преди 2 месеца...
Въпросът ми е възможно ли е да е започнал да ми расте мъдрец, въпреки че преди 2 месеца дори зародиш не е имало? На долната челюст все още нямам брекети, предстои поставяне края на септември.

Предварително благодаря за отделеното време!!!

# 77
  • Мнения: 894
 Mad,направете втора снимка -секторна само на предполагаемия мъдрец.Може да е афта,снимката ще Ви даде отговора.Приятен ден!

# 78
  • Мнения: 13
Mad,направете втора снимка -секторна само на предполагаемия мъдрец.Може да е афта,снимката ще Ви даде отговора.Приятен ден!


Много благодаря! И аз се надявам да е нещо друго   Praynig

  bouquet

# 79
  • Мнения: 0
Здравейте! Кажете ми моля, боли ли запълването на зъбните канали, понеже чух, че се запълват до костта? Thinking

# 80
  • Мнения: 1 252
Здравейте! Кажете ми моля, боли ли запълването на зъбните канали, понеже чух, че се запълват до костта? Thinking

Не , не боли!

# 81
  • Мнения: 0
Благодаря много  Heart Eyes

# 82
  • Мнения: 2
Здравейте,
много ще съм благодарна,ако някой специалист ми отговори.Имам много проблемни зъби.Моя е грешката,че две години не ходих на преглед и отидох чак когато ме заболя.Оказа се ,че имам 3 пулпита.Единият ми направи роднона-зъболекар.Каза,че не може да проходи единия канал,постара се много.Имам му доверие,защото е с многогодишен опит,много съвестен е.Него го нямаше в София и отидох при непозната зъболекарка.Направи ми 7 и 6 долен.Минах и за двата с две посещения.При първото ми сложи лекарство,не амалгама,при второто ми влиза в каналите ,дезинфекцира с разни разтвори.Второто посещение беше 3 часа.За всико това дадох над 300 лв.,но 6 зъб продължи да ме боли.Направих нова снимка.Тя се сконфузи,каза,че не съм носила тогава снимката и че имам гранулом.Отвори го наново,ходих още 3 пъти,накрая го пломбира,въпреки,че още ме болеше.Тъй като продължи да ме боли и 10 дни след манипулациите отидох с нови снимки при роднината.Той ми каза,че в единия канал не е влязла,другия го е запълнила наполовина.Обясни ми,че не се наема да лекува 6 зъб,защото му е изтъняла костта и е за вадене.Аз имам огромни съмнения относно работата на зъболекарката.От прочетеното в интернет разбрах,че кореново лечение се почва след анализ на снимка.Такава въпросната зъболекарка не ми каза да донеса,имах панорамна снимка.Освен това искам да знам за какво се взимат толкова много пари.Разбирам,че каналите са понякога криви и не може да се влезе,но винаги ли е така или зъболекарят трябва да има специална техника и да е ендодонт.Жената се стара много,но след лечението 6 зъб,отварян два пъти ме наболява при пипане,въпреки,че горе-долу дъвча с него.Трябва ли да търся вина и в зъболекаря,че не си е свършил както трябва работата.Моля за съвет дали да опитам да си спася зъбите,6 и7 при д-р Йовчев,за когото четох че светило.Смятам,че всеки зъболекар трябва честно да каже как стоят нещата,а не да ти взима парите.Не трябваше ли да се направи още нещо за този зъб,след като вече беше втори път отворен или зъболекарката е направила каквото може,Благодаря предварително за отговора.

# 83
  • Мнения: 0
Здравейте,
Зададох този въпрос и в друга графа, за което се извинявам, че се получава преповтаряне, но бих искала да получа отговор.

Преди месец и половина ми правиха гингивектомия. Трябваше да се направи пломба след това, но мястото зарастваше прекалено бавно. При едно от поредните ходения ми биха още една инжекция (мислех, че отново е упойка, но така или иначе нищо не ми беше правено) и ме прати да си ходя и на следващия път вече ми сложи пломбата. Мястото зарасна и зъбът е добре, но след известно време започнаха силни болки във венците с неустановено точно местоположение, купих си паста Лакалут и има известно успокоение, но болката продължава. Също така на венците на предните зъби се появи нещо като малки мехурчета, които вече 2-ра седмица не изчезват. Мажа ги с клеева тинктура 2-ри ден и чакам резултат. Въпросът ми е дали е възможно тези мехурчета да са гъбички и да са се появили след гингивектомията или както предполагам след втората инжекция, която предполагам е била вид лекарство или антибиотик?

# 84
  • Мнения: 5
Аз имам след 2 дни от махането на киста под зъба още притръпване на устата, от стараната където беше упойката. Не знам нормално ли е? Outta Joint

# 85
  • Мнения: 894
До една седмица ще отзвучи newsm10

# 86
  • Мнения: 5
Много благодаря, дано да отшуми наистина Simple Smile

# 87
  • Мнения: 0
Вече имам 2 щифта, остават още два и следва пилене. Искам да разбера, понеже се пиляло под венците, дали ще е добре да искам упойка и ще се усеща ли болка?  Rolling Eyes

# 88
  • Мнения: 2
Здравейте,
скоро писах за проблема с 6 долен зъб.След проведена консултация със стоматоложка ,която разгледа внимателно панорамната снимка и секторната се видя,че на въпросния зъб не е трябвало да се прави лечение,той е с изтъняла кост,дори лечението при д-р Йовчев не би го спасило.Това второ мнение съвпада с това на мой роднина зъболекар.Днес ще го извадя.Това,което ме притеснява е,че близък лекар с многогодишен стаж в Пирогов ми напипа  увеличена тироидна жлеза и ми каза обезателно да си направя кръвни изследвания и да ходя на ендокринолог.Това аз ще го направя,но искам да попитам дали проблемите със зъбите 6 и 7,на които бе проведено кореново лечение не са причина за инфекция и за тироидния проблем.6 зъб два пъти ми бе отварян,а за компетентността на зъболекарката,която започна лечение без да е разгледала снимката дълбоко се съмнявам.Ще бъда много благодарна,ако специалист ми отговори. Предварително благодаря.

# 89

Общи условия

Активация на акаунт