Въпрос до зъболекарите от форума!

  • 290 676
  • 1 767
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 63
Ivllin,сега разбирам. Ще посетя задължително зъболекар. Благодаря! Hug  bouquet

# 121
  • Мнения: 12
Здравейте!Искам да попитам колко време отнема циментирането на коронка,всичко е подготвено,остава само да ми я поставят.Знам,че зависи от много неща,но някакво приблизително време...Проблемът е,че много лошо ми се съчетаха ангажиментите.

# 122
  • Мнения: 894

Здравейте!Искам да попитам колко време отнема циментирането на коронка,всичко е подготвено,остава само да ми я поставят.Знам,че зависи от много неща,но някакво приблизително време...Проблемът е,че много лошо ми се съчетаха ангажиментите.
15 минути newsm10

# 123
  • Мнения: 12
Ivllin,  bouquet!Много благодаря!Олекна ми.Аз като не разбирам и си представям нещо час два примерно.

# 124
  • Мнения: 2 014
Лекувам в момента пулпит и след запълването на канала ми сложиха някаква паста /лекарство/, което вече трети ден ми мирише. Това нормално ли е?
След 4 дни имам час за слагане на пломбата и окончателно завършване. Но ме притеснява тази миризма на пастата за запълване.

# 125
  • Мнения: 894
kristinia,всичко е наред .Тази миризма ще изчезе,върху нея се слага цимент за подложка и материала за пломба Hug Laughing newsm10

# 126
  • Мнения: 2 014
Благодаря, опасенията ми са, да не се съдържа нещо много вредно , защото усещам миризмата като се храня, като пия чай или кафе.

# 127
  • Мнения: 894
kristinia,нищо вредно няма в стоматологичните лекарства,всички те са със силна миризма ,в момента който ви сложат обтурацията/пломбата/,миризмата ще изчезне.

# 128
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте.Дано съм уцелила правилната тема.
Имам следният въпрос:от известно време забелязвам синкаво-лилави петна по венците на зъбите си в предната част,придружени с леко отдръпване на и оголване на самите зъбни джобове.Болки няма,кървене също,разклатени зъби липсват.Лекувам навременно всеки кариес с фотополимерни пломби.Въобще полагам грижи за устната кухина правилно.
Притеснява ме доста този проблем,тъй като на много места срещнах статии,че е начална фаза на гингивит и пародонтит.
Какво да направя за да изчезне този проблем?
Записах час при стоматолог,за да направи преглед и прецени какво е нужно.
Попаднах на едно хомеопатично лекарство за подобни симтоми:"Кали карбоникум",но незнам дали би имало някакъв ефект... Confused
Моля,ако някой се е сблъсквал с подобен проблем се отзове на въпросите ми,защото съм твърде стресирана.


# 129
  • Мнения: 25
Налага ми се скоро да си правя пломба на единия мъдрец и се чудя има ли смисъл или трябва да се извади.Мисля да се възползвам от намалението за пломба ,но все пак се чудя вие какво бихте ми препоръчали.

# 130
  • Мнения: 894
Налага ми се скоро да си правя пломба на единия мъдрец и се чудя има ли смисъл или трябва да се извади.Мисля да се възползвам от намалението за пломба ,но все пак се чудя вие какво бихте ми препоръчали.
Ако имате кариес на мъдреца възползвайте се и си направете пломба  newsm10Все пак зъб се вади в краен случай/когато всички други възможности са изчерпани/
devi4ca ,напавете си секторна снимка на зъбите които Ви притесняват и отидете при Вашия стоматолог ,ако имате възможност направете си панорамна снимка и там ще има цялостен поглед върху съзъбието Ви newsm10

# 131
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ivllin,благодаря за бързия отговор  Hug
Обмислях го като вариант,но мислех,че първо трябва прегледа да мина.
Знам,че цените са различни навсякъде,но нещо относително като цена бихте ли споделили за двата варианта на снимката?

# 132
  • Мнения: 894
devi4ca цена за секторна снимка е около 4--5 лева, а панорамната е 12 лв- говоря за Варна Hug

# 133
  • Мнения: 109
Сина ми е  10 годишен в момента лекуваме пулпит сложиха му първо арсен,нямаше проблем,но днес сложиха друго лекарство леко червеникаво се вижда ,но детето казва ,че му е много неприятно повръща му се чак.Тъй като е много алергичен към всевъзможни неща се притеснявам дали е нормално това,като хапва нещо също му е неприятно и казва че като боцкане усеща .

# 134
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
devi4ca цена за секторна снимка е около 4--5 лева, а панорамната е 12 лв- говоря за Варна Hug
3х  Hug Hug Hug
Значи долу-горе са еднакви.

Общи условия

Активация на акаунт