Въпрос до зъболекарите от форума!

  • 291 490
  • 1 767
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 894
Сина ми е  10 годишен в момента лекуваме пулпит сложиха му първо арсен,нямаше проблем,но днес сложиха друго лекарство леко червеникаво се вижда ,но детето казва ,че му е много неприятно повръща му се чак.Тъй като е много алергичен към всевъзможни неща се притеснявам дали е нормално това,като хапва нещо също му е неприятно и казва че като боцкане усеща .
Повечето стоматологични материали  са със силна миризма  А неприятния вкус е от фармперката-временния материал, с който затварят зъба до следващата манипулация ,в никакъв случай не е притеснително за децата .Обикновено като се извади нерва се чувства една остра болка която ще отзвучи постепенно до следващото посещение Така че не се притеснявайте Ако детето получи признак на алергия просто  махнете лекарството Hug

# 136
  • Мнения: 37
 Здравейте,въпросът ми е малко разследващ: Случаят е следният:Преди 10-на дни ме заболя долен зъб не усещах дали е мъдрец или 7-я до него.И двата са с пломби,живи зъби са.Правила съм профилактичен преглед преди година.Когато посетих стоматолог ме почука и не установи болка.Предоставих и актуална снимка-каза ми че на снимката нищо не се вижда.И да си следя болката от какво се появява.Също така венеца бил леко възпален.След два дни получих страхотни болки,подуха ми се лимфните възли и не можех да си отварям устата,Имах и температура 37.8.
Мъчих се още 1 ден т.к неможах да получа навременна помощ.След като посетих на 3-я ден след болката стоматолог ми установи че мъдреца се клати и е за вадене.В талончето пишеше периодонит.Зъба е вече изваден( мъдреца) Въпросът ми е тази диагноза за колко време се проявава и какви са и симптомите? Хирурга каза че целия зъб бил черен.Защо предишния стоматолог нищо не му проговори че става нещо,поне да го отвори и да се облекчи положението.Сега притеснението ми се за 7 зъб,да не би да се е засегнал от възпалението и той.Пия още антибиотик и раната ми се затваря от ваденето на мъдреца.В момента антибиотика защитава ли ме от възпаление на 7 зъб?

# 137
  • Мнения: 43
Здравейте,имам голям проблем със зъбите.На 33 години съм.До преди 4-5 години нямах нито една пломба и красиви зъби.Сега обаче след 2 раждания(ако това има нзачение) съм с огромна загуба на кост.ЗЪболекарят ми каза,че дори импланти не могат да се сложат(не че ги предпочитам).Най-вероятно ще бъда с цяла протеза.Въпросът ми е,може ли да се слагат постепенно новите зъби,за да мога да ходя все пак на работа.Не се изразявам добре,защото не съм зпаозната с терминологоията.Но ако трябва цяла протеза,колко време ще отнеме зарастването на венците и въобще има ли вариант да се сложи временна,за да ходя на работа?Забравих да кажа,че изгубих 2 зъба вече без болка и кръв дори-ей така си паднаха с корена.Та по тази логика означава ли това,че всики ще зарастнат по-бързо венците?И въобще как стоят нещата с протезите-цени,видове.Стоматологът ми е в болница сега,а при друг не искам да ходя,затова питам тук.Благодаря предварително за отговора!

# 138
  • Мнения: 894
dimanimami,съжалявам че толкова рано се налага да се протезирате.Има два варианта-след като имате такава пародонтоза може да си направите частична протеза с наличните ваши зъби след падането или вадене на зъб се поставя изкуствен на протезата и така докато не остане ваш зъб
Другият вариант е да извадите всички зъби и един месец след това да поставите цяла протеза,това означава два месеца да си стоите в къщи за да не ви виждат обеззъбена Някъде около 200 лева е една протеза,може и по-скъпа,така че вие решете.

# 139
  • Мнения: 2 140
Здравейте, пиша и в тази тема. Вече съм отчаяна, не знам при какъв зъболекар трябва да отида. Казаха ми, че пломбата ми прави контакт с венеца и той се възпалява и разгражда костта. Била много навътре в корена и сега трябва да се извади целия зъб. При какъв лекар да отида за второ мнение - ендодонт, хирург...?

# 140
  • Мнения: 894
Здравейте, пиша и в тази тема. Вече съм отчаяна, не знам при какъв зъболекар трябва да отида. Казаха ми, че пломбата ми прави контакт с венеца и той се възпалява и разгражда костта. Била много навътре в корена и сега трябва да се извади целия зъб. При какъв лекар да отида за второ мнение - ендодонт, хирург...?
Направете си снимка ,може да се направи кореново лечение ,зъба да се облече в корона,ако всичко е добре в костта,т.е. да нямате възпалителни процеси около корена newsm10

# 141
  • Мнения: 779
 здравейте. тъй като не ми отговаря никой,ще пиша тук. моля за помощ и съвет. моята зъболекарка отрича да имам проблем,но аз усещам друго. ако мислите,че трябва,ще потърся друг лекар. ситуацията е следната - на 22 год съм,венците ми не кървят (2-3 пъти,но никога системно) изглеждат добре като цвят,розови са си, но пак имам проблем... на долната челюст имам 2 зъба кътници мисля и те са издадени(така порастна ха) и венците като с пръстенче и по надолу от на другите зъби. Четох някой неща.. много плашещи... Има ли вероятност венецът да се отдръпва? на още 2-3 долни зъба има пръстенчета. Смея да твърдя,че устната ми хигиена е много добра -редовно миене,конец,вода за уста,жабуря с лайка или смрадлика понякога. От скоро правя и масажи. Нашите имат пародонтоза и съм много наплашена и съм готова на всичко да нямам тази съдба. Зъболекарката каза,че не мога да избегна възпаления,защото зъбите ми са много на гъсто,хормони и ррочие. Според вас имам ли проблем? На моменти дразнят като сърбеж,имам лека чувствителност в тези двата... наистина незначителна но все пак... Дайте мнение какво и съвет оот тук нататък? Обичам си зъбите и си ги искам всичките,плаша се и искам да постъпя правилно. Да не е рецесия? Не кървят,не болят,а не са наред... Помогнете мии Sad

# 142
  • Мнения: 419
Здравейте! Не съм сигурна дали въпросът ми е точно за тук... Моят син е на 2г. и 8м., всички зъбки вадеше с температура. От 3 дни вдига висока температура без други симптоми, снощи реших да надникна и в устата му, да не би да има зачервено гърло дори и без кашлица - оказа се че му пробива 3-ти кътник. Вече има 20 млечни зъба, този вече трябва да е постоянен. Възможно ли е на такава възраст да поникне постоянен зъб? Много съм озадачена и притеснена?

# 143
  • Мнения: 894
пробива 3-ти кътник. Вече има 20 млечни зъба, този вече трябва да е постоянен. Възможно ли е на такава възраст да поникне постоянен зъб? Много съм озадачена и притеснена?
Demi.,това е "свръхброен" млечен зъб.Постоянните зъби поникват около шестата година на детето.Моят съвет заведете го на ортодонт 

# 144
  • Мнения: 5
Здравейте! И аз не съм сигурна дали тук трябва да си задам въпроса, тъй като става дума за малката ми дъщеря( 1г. и 2мес. ), но...Тя има четири зъбчета и месец след появата, започват да почерняват...Заведох я на зъболекар в Плевен и ми казаха да и давам флуор...Нищо ли не може да се направи?Тъй като в края на петия месец от бременността си счупих крак, ми казаха, че това може да е причината за лошите зъбки...Някъде из форумите четох и за някакъв синдром на биберона(тя никога не е смукала биба), другаде пък за захар, сокчета...(и това го няма в менюто)...Нооо, нощем пие кис.мляко - без захар...Може ли пък да е от него?Ако можете, помагайте... newsm78

# 145
  • Мнения: 2 110
 мая докова не мисля ,че съм компетентна  но ще ти отговоря като майка.
Смятам ,че млякото което даваш без захар няма как да увреди зъбите. Наблегни на сиренце в менюто на детето. И все пак си мисля ,че много неща при децата са до ген.Просто има хора с по-слаби зъби . Миете ли зъбите ? Ако не можеш ти да го правиш внимателно. Аз на децата си започнах горе-долу по това време . И мола ,те недей се обременява с вина за това ,че си си счупила крака . Не мисля ,че има връзка. Природата е създадена така ,че първо се грижи за бебето и каквото остане е за теб.
Потърси си добър детски стоматолог той ще ти даде най-правилния отговор и решение.

# 146
  • Мнения: 5
Ами...яде сирене в несвяс Wink, мием зъбки...Днес запазих час при друг зъболекар и веднага ме попита дали и давам нещо нощем.Казах му за млякото(без захар) и той каза, че това си е вредно дори и без захар...Утре като идем ще видим какво е...Благодаря за помощта все пак Simple Smile

# 147
  • Мнения: 779
Може ли някой да ме насочи към пародонтолог във Велико Търново?

# 148
  • София
  • Мнения: 3 752
Имам кървящи венци.С пастата Астера пародонт актив нищо не стана,продължават да кървят.Дайте съвет.

# 149
  • Мнения: 2 110
Имам кървящи венци.С пастата Астера пародонт актив нищо не стана,продължават да кървят.Дайте съвет.


Аз имах същия проблем . Препоръчаха ми тази паста още в началото усетих стягащия ефект , а сега година и малко след използването няма и следа от проблема ми. Наистина действа тази паста.

Общи условия

Активация на акаунт