Въпрос до зъболекарите от форума!

  • 291 545
  • 1 767
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 8 373
Maгика, много е важно да се установи проблема, довел до кървенето. Ако не се премахне причината, няма да има ефект от лечението. Напр. наличието на зъбен камък, лошо направени пломби, остри ръбове вследствие кариозни дефекти, корони, могат да са причина за възпаление на венците и тяхното кървене. Има и други причини и състояния на организма, които водят до кървене. Посетете стоматолог. Започнете с отстраняването на причините, а след това ще дойдат и резултатите. За сега съвета ми е този. Мога да дам още съвети, но ще стане много дълго. Ако искаш, пиши на ЛС. Simple Smile

# 151
  • София
  • Мнения: 599
здравейте. тъй като не ми отговаря никой,ще пиша тук. моля за помощ и съвет. моята зъболекарка отрича да имам проблем,но аз усещам друго. ако мислите,че трябва,ще потърся друг лекар. ситуацията е следната - на 22 год съм,венците ми не кървят (2-3 пъти,но никога системно) изглеждат добре като цвят,розови са си, но пак имам проблем... на долната челюст имам 2 зъба кътници мисля и те са издадени(така порастна ха) и венците като с пръстенче и по надолу от на другите зъби. Четох някой неща.. много плашещи... Има ли вероятност венецът да се отдръпва? на още 2-3 долни зъба има пръстенчета. Смея да твърдя,че устната ми хигиена е много добра -редовно миене,конец,вода за уста,жабуря с лайка или смрадлика понякога. От скоро правя и масажи. Нашите имат пародонтоза и съм много наплашена и съм готова на всичко да нямам тази съдба. Зъболекарката каза,че не мога да избегна възпаления,защото зъбите ми са много на гъсто,хормони и ррочие. Според вас имам ли проблем? На моменти дразнят като сърбеж,имам лека чувствителност в тези двата... наистина незначителна но все пак... Дайте мнение какво и съвет оот тук нататък? Обичам си зъбите и си ги искам всичките,плаша се и искам да постъпя правилно. Да не е рецесия? Не кървят,не болят,а не са наред... Помогнете мии Sad
За да видиш дали нямаш пародонтоза трябва задълвително да си направиш панорамна снимка,само така може да се види дали имаш този проблем.За кървенето препоръчвам пародонтакс и вода за уста Листерин,ако кървенето е агресивно-може Елудрил,но не за повече от 20 дена,той е агресивен и не е за всеки ден.А дали има рецесия-може да разбере зъболекаря ти като измери с пародонтална сонда:)Надявам се да бях полезен

# 152
  • Мнения: 5
Здравейте! Имам временен мост на предните горни зъби.Днес взе , че падна  Sad.Въпросът ми е: Има ли възможност да си купя някакво лепило (бяло) от аптека  , за да си поставя моста сама , без да се налага да притеснявам зъболекаря си.
ПП:Имам крем "Корега" , но той май не държи много здраво и при това е розов и прозира през зъбите

# 153
  • Мнения: 779
здравейте. тъй като не ми отговаря никой,ще пиша тук. моля за помощ и съвет. моята зъболекарка отрича да имам проблем,но аз усещам друго. ако мислите,че трябва,ще потърся друг лекар. ситуацията е следната - на 22 год съм,венците ми не кървят (2-3 пъти,но никога системно) изглеждат добре като цвят,розови са си, но пак имам проблем... на долната челюст имам 2 зъба кътници мисля и те са издадени(така порастна ха) и венците като с пръстенче и по надолу от на другите зъби. Четох някой неща.. много плашещи... Има ли вероятност венецът да се отдръпва? на още 2-3 долни зъба има пръстенчета. Смея да твърдя,че устната ми хигиена е много добра -редовно миене,конец,вода за уста,жабуря с лайка или смрадлика понякога. От скоро правя и масажи. Нашите имат пародонтоза и съм много наплашена и съм готова на всичко да нямам тази съдба. Зъболекарката каза,че не мога да избегна възпаления,защото зъбите ми са много на гъсто,хормони и ррочие. Според вас имам ли проблем? На моменти дразнят като сърбеж,имам лека чувствителност в тези двата... наистина незначителна но все пак... Дайте мнение какво и съвет оот тук нататък? Обичам си зъбите и си ги искам всичките,плаша се и искам да постъпя правилно. Да не е рецесия? Не кървят,не болят,а не са наред... Помогнете мии Sad
За да видиш дали нямаш пародонтоза трябва задълвително да си направиш панорамна снимка,само така може да се види дали имаш този проблем.За кървенето препоръчвам пародонтакс и вода за уста Листерин,ако кървенето е агресивно-може Елудрил,но не за повече от 20 дена,той е агресивен и не е за всеки ден.А дали има рецесия-може да разбере зъболекаря ти като измери с пародонтална сонда:)Надявам се да бях полезен

здравейте. нямам кървене. като цяло не се вижда проблем. ходих на друг зъболекар (не моя) той ги проверява с някаква кукичка и каза, че не вижда проблем. Като цяло само ги огледа. Каза, че щом нямам кървене, не мисли, че има проблем. Вие какво мислите ?

# 154
  • София
  • Мнения: 599
Не мога да кажа така.щом човека го е видял..той по-добре може да каже..
А за предния питащ-не пробвайте да си лепите моста сама-може би има причина,заради която е паднал-моста се лепи с цимент..в кабинет-като се подсушава,обработва се със спирт...така че..не трябва сама да пробвате

# 155
  • Мнения: 779
Не мога да кажа така.щом човека го е видял..той по-добре може да каже..
А за предния питащ-не пробвайте да си лепите моста сама-може би има причина,заради която е паднал-моста се лепи с цимент..в кабинет-като се подсушава,обработва се със спирт...така че..не трябва сама да пробвате
винаги ли кЪрвенето е симптом ?

# 156
  • София
  • Мнения: 599
Не мога да кажа така.щом човека го е видял..той по-добре може да каже..
А за предния питащ-не пробвайте да си лепите моста сама-може би има причина,заради която е паднал-моста се лепи с цимент..в кабинет-като се подсушава,обработва се със спирт...така че..не трябва сама да пробвате
винаги ли кЪрвенето е симптом ?
Да,но той е симптом на гингивитите,не само на пародонтозата.Има тежестна кървенето от 1 до 4..
1 е като драсне зъболекаря със сондата във венца-ако има кървяща точка
2 е кървяща линийка
4 е най-тежко-когато има течащо кървене при сондиране

# 157
  • Мнения: 779
Не мога да кажа така.щом човека го е видял..той по-добре може да каже..
А за предния питащ-не пробвайте да си лепите моста сама-може би има причина,заради която е паднал-моста се лепи с цимент..в кабинет-като се подсушава,обработва се със спирт...така че..не трябва сама да пробвате
винаги ли кЪрвенето е симптом ?
Да,но той е симптом на гингивитите,не само на пародонтозата.Има тежестна кървенето от 1 до 4..
1 е като драсне зъболекаря със сондата във венца-ако има кървяща точка
2 е кървяща линийка
4 е най-тежко-когато има течащо кървене при сондиране

зъболекаря при който ходих с метална кукичка (мисля че това е сондата) проверява между зъбите венеца като леко го "хокваше" и "мушваше". за това ли говорите? кървене нямаше.

# 158
  • София
  • Мнения: 599
щом няма кървене,всичко е ОК.обаче за да се каже за пародонтозата конкретно-се преценя на панорамна снимка.

# 159
  • Мнения: 779
щом няма кървене,всичко е ОК.обаче за да се каже за пародонтозата конкретно-се преценя на панорамна снимка.

може да е без симптоми така ли ? благодаря

# 160
  • София
  • Мнения: 599
Ами рентгенологичната загуба на кост си е най-сериозния симптом.Кървенето също е симптом,но то е симптом и на много други заболявания

# 161
  • Мнения: 779
Ами рентгенологичната загуба на кост си е най-сериозния симптом.Кървенето също е симптом,но то е симптом и на много други заболявания
Мисълта ми беше може ли да протича без кървене или това е като "задължителен" знак. Щом нямам кървене трябва ли да си правя снимка?

# 162
  • София
  • Мнения: 599
да,защото сега нямаш кървене,но ако преди 1-2-3 години е имало костна загуба..то сега дори да няма кървене,тя си остава.така че за най-сигурно си направи панорамна снимка

# 163
  • Мнения: 779
да,защото сега нямаш кървене,но ако преди 1-2-3 години е имало костна загуба..то сега дори да няма кървене,тя си остава.така че за най-сигурно си направи панорамна снимка
благодаря ви!

# 164
  • Мнения: 79
Здравейте!
Ще ви опиша накратко за моя случай-
имам много лоши зъби, от даване на биберон потопен в мед( и наследствено също)
Два предни зъба са умъртвени, имам коронка на зъб пак отпред. По горната челюст почти няма зъб който да не е правен/ пломбиран.
Долната челюст е малко по-добре, но зъбите са ми такива че бързо се развалят и често посещавам зъболекаря. Рушат се лесно, трябва да ми се сложи и мост на долните кътници.

Ходих при един доста известен зъболекар, предложи да ми направи всичките горни 12 зъба ( да се облекат с чиста керамика )
Цената която той посочи обаче е непосилна за семейния бюдеж Cry
Моята пък зъболекарка ми даде идея да ми постави фотокомпозитни фасети като по-евтин вариант за да станат всички един цвят.

Да сложа ли от тях, колко време ще изкарат и добре ли стоят естетически?
Пред коронка и фасета кое е по-добрия вариант?
Какво бихте ме посъветвали?

Последна редакция: вт, 26 мар 2013, 14:57 от катеринче

Общи условия

Активация на акаунт