Дай Боже всекиму такова раждане!

  • 2 117
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 723
От известно време се каня да пусна тази тема и най-накрая ми остана време докато Гого спи.

Изкарах лека бременност с нормалните неразположения. В третия триместър започнах да се замислям за раждането. Започнах да чета из форума темите за раждането и се изплаших още повече. Имаше разказани какви ли не ужаси. Така се случи, че смених гинеколожката си в края на 8 месец, което допълнително ме изнерви и притесни.
Три дни преди термина нямах никакви изгледи за раждане. Не бях имала нито контракции, нито болки.
Отидох при новата си гинеколожка и се оказа, че имам 3 см разкритие. Пак от форума се бях наплашила, че с 3 см мога да си ходя сума ти време.
На следващия ден към 5 часа получих съвсем леки болки, хванах се като удавник за сламка и започнах да засичам. Бяха на 15 мин. Обадих се на мъжа ми да си дойде по-рано, защото имам нещо подобно на контракции.
След 1 час станаха на 10 мин, но болката едва се усещаше.
В 7 часа болките станаха като менструални с честота 5 мин. Реших да се обадя на гинеколожката, за всеки случай. Тя ми предложи да тръгвам към болницата, но на мен ми се видя безсмислено - НЕ МЕ БОЛЕШЕ. Разбрахме се да се чуем към 8 часа.
В 8 усетих вече болка, обадих и се и се разбрахме в 8 и 30 да се видим пред входа на болницата. За всеки случай реших да тръгнем в 8 и 20, за да не се налага да висим там.
Не знам за каква нечовешка болка се бях подготвила, но нямаше нищо такова.
В колата изведнъж получих напъни.
В болницата влязохме в 8 и 45. Докато се съблека и попълня документите ми изтекоха водите. Болката все още беше една идея по-силна от менструалната.
Реших, че страшното едва сега започва и започнах да се моля за упойка.
Качиха ме на магарето за тоалет, но при прегледа се оказа, че имам пълно разкритие и косата не бебо се вижда.
Нямаше връщане назад.
Влязохме в родилна зала в 9 часа, а в 9 и 16 вече гушках моето слънчице.
Родих без болка, без упойка, без клизми и бръсначи.
От все сърце пожелавам на всички вас на които ви предстои да станете майки раждане като моето!
Благодарна съм на д-р Тодорова и екипът й за помощта, която ми оказаха . Благодаря им за това, че направиха раждането ми незабравимо и изпълнено с много приятни спомени за мен и съпругa ми!



Последна редакция: пн, 28 ное 2005, 19:49 от Никси

# 1
  • Мнения: 353
това е наистина страхотно раждане!!! браво на теб   bouquet
както и благодаря, че сподели с нас, защото наистина повечето теми за раждане за свързани с емоции и състояния на духа близки до тези предизвиквани от испанската инквизиция, което за нас бъдещите майки не е особено обнадеждаващо  Sick

# 2
  • Мнения: 353
това е наистина страхотно раждане!!! браво на теб   bouquet
както и благодаря, че сподели с нас, защото наистина повечето теми за раждане за свързани с емоции и състояния на духа близки до тези предизвиквани от испанската инквизиция, което за нас бъдещите майки не е особено обнадеждаващо  Sick

# 3
  • Мнения: 694
Това е супер. Първото ми раждане мина доста добре. А сега искам да мине още по-леко и ще стискам палци да е като твоето.

# 4
  • Мнения: 903
Супер, браво на теб. И моето раждане беше подобно, макар първото бебе да се роди седалищно. Права си: Дай боже всекиму такова раждане.

# 5
  • Мнения: 463
Честито бебче!  bouquet
Радвам се че си имала такова леко раждане,дай боже всекуму такова раждане Praynig

# 6
  • София
  • Мнения: 897
Честитоооо!!! Пожелавам си го и аз!  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 910
Честито сладко бебче! Радвам се,че раждането ти е минало леко.Наистина дай Боже всекиму такова раждане!

# 8
  • Мнения: 1 327
ще те запомня, да знаеш!  smile3508 и ако имам късмет да имам още 1 дете ще дойда да се "отъркам" в тебе, както се казва, за да имам същия късмет newsm48
пожелавам на всички бременни подобно леко раждане!

# 9
  • Мнения: 5 103
Да ти е живо и здраво бебето.Дано всички родим така

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Браво smile3501Ти сигерой!
Аз също мога да кажа,че и двете раждания ми бяха леки и безпроблемни!
Желая го на всички бъдещи мами!  bouquet

# 11
  • Мнения: 903
Първо искам да ти честитя ,това е страхотно smile3525. Аз също съм много наплашена... въпреки че имам още доста време. Пожелавам си на мен и на всички останали такова раждане, а на теб много ,много щастливи моменти с твоето съкровище newsm30. Още веднъж комплименти smile3501 smile3501 smile3501

# 12
  • Мнения: 6 315
Браво и честито бебче!

Във форума има и много разказано, за това, че всяка майка понася болката различно, заради прага на болка Simple Smile. Аз родих доста голямо бебе, без упойка, но с окситоцин. За следващото си раждане знам, че ще направя всичко възможно да мина без него. Болката при раждането за мен бе поносима, щом веднага след като започнаха да ме шият заявих, че мога още едно да родя  Laughing. Но истината е, че всичко е до организъм!

# 13
  • Мнения: 6 889
Честито бебче!

Дано повече майки да имат твоя късмет. Ще запомня историята ти, защото аз все още се "наплашвам" и е хубаво да знам, че може да мине и доста леко цялата работа.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 423
Браво и честито бебе  bouquet, дано на всички им предстои такова леко раждане, Praynig понеже аз раждах първия път в нечовешки болки, съм страшно наплашена Sad

Общи условия

Активация на акаунт