Дискова херния - 2

  • 215 472
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4
Крис, мисля че е реакция на организъма, а може и от притеснение..
Наблюдавай температурата, легни си, завий се на топличко. Ако се качва, дръж под ръка телефона на лекаря, за да питаш, какво да вземеш.

 

# 706
  • Казанлък
  • Мнения: 903
Зооми- благодаря, че ме насочи към Пинки, днес ще си поръчам ензимите, които той ми каза.
Буболина- ужасно е това, което пишеш- аз помня здравната система в бг,няма оправия значи, а чакането пред лекарски кабинет и минаване на свои хора първо е отвратително.Трябва да се срамуват от поведението си. Дано успееш да си направиш ямр.
Може ли да споделите при прием на ензими има ли опастност от качване на кг? Пинки ми е препоръчал бозвелия и куркума,вит.В 12 усвояем. Виждам, че приемате и други, каk преценявате какво?
 На всички ден без болки и много настроение.

kris 71, мисля,че няма опасност да качиш килограми с приема на ензими(аз дори съм свалила 5,но не мисля,че от тях  Laughing, а по-скоро от много плуване,гимнастика,движение и правилно хранене)
Пробвай с тях,но не очаквай бърз резултат,макар че болките ще намалеят още в началото на приемането им. Аз пих 2 месеца,след месец почивка започнах отново една поддържаща доза веднъж дневно. Вит В12 взимай под формата на methylcobalomin , виж тук. Аз пих В-коплекс,но за в бъдеще ще взимам този препарат,който е най-близо по състава до Милгамата.  Peace
Бозвелия много добре намаля болките. Аз пия тази,когато ми се появява някаква тежест в кръста след натоварване. Хубаво е да се взема заедно с биоперин или щипка чер пипер(усилва действието 20 пъти!)
Това е моят опит... успех!

Хубави почивни дни на всички и много здраве!!!

# 707
  • Мнения: 1 572
Здравейте момичета  Hug
Трябва ми копие от операция на дискова херния. Ако някой може да ми помогне ще дам повече информация на лични.
Благодаря предварително!

# 708
  • Мнения: 258
светлана, валпан- мерси.Не съм притеснена, много ми е странно усещането.Имам чувство, че не ме лекуват правилно. Алекарят който ми слага инжекцията снощи е анестезиолог,Той ме увери че няма странични ефекти от кортикостероида.

# 709
  • Мнения: 669
dobra,какво е това копие от операция на дискова херния?

# 710
  • Мнения: 1 572
dobra,какво е това копие от операция на дискова херния?
ooooh! Спя и пиша ....
Трябва ми копие от епикриза

# 711
  • Мнения: 669
пак не разбирам?Искаш може би резултат от находка по време на операция?
Аз имам епикриза,но копие няма как да ти дам.Тя епикризата е една страница.Може би нещо по конкретно трябва да питаш или да обясниш за какво става въпрос!

# 712
  • Мнения: 4

Милгама не съдържа ли В-12?

# 713
  • Казанлък
  • Мнения: 903

Милгама не съдържа ли В-12?


Съдържа го! По-добрата форма е Methylcobalomin  Peace

Активни съставки Милгамма N :
40 mg Benfotiamine (мастноразтворим витамин B1 ) 90 mg Pyridoxine hydrochloride (витамин В6 ) 250мg Cyanocobalamin ( витамин B12 )

Милгамма N капсули съдържат бенфотиамин, пиридоксинов хидрохлорид и цианкобаламин.
Витамините от групата В-комплекс не се прилагат само, за да отстранят състояния на витаминен дефицит. Те, във високи дози, притежават много по-разширени фармакологични свойства, с които се обяснява постигнатия чрез милгамма N капсули аналгетичен и регенеративен ефект.

Бенфотиаминът е мастноразтворима форма на витамин В1. Той представлява нова разработка на витамин В1. Многократно по-добре се усвоява (резорбира) от организма в сравнение със същите количества от обичайния водоразтворим витамин В1. След резорбцията, в организма, бенфотиаминът се превръща във витамин В1(тиамин) . Той регулира катаболизма на въглехидратите, което е от голямо значение за обмяната на нервната клетка.

Витамин В6 регулира разграждането на белтъчините, мазнините и въглехидратите.

Витамин В12 е незаменим за обмяната на веществата в клетката, за нормалното кръвообразуване и функционирането на нервната система. Той катализира биологичния синтез на нуклеиновите киселини, а с това и изграждането на нови клетъчни ядра.

# 714
  • София
  • Мнения: 958
А как да преценя какви ензими да си взема, по колко.....? Пинки знае много неща, но по какво се ориентира, все пак не е доктор.?

Мисля да пробвам с тях, но ако питам невроложката май ще й дойде много...Усетих, че малко странно ме гледа за Дискус и сега ако й спомена ензими и куркума..... Embarassed

# 715
  • Мнения: 3
Здравейте на всички и от мен!
Утре ще се заема със задача да изчета всички мнения в тази тема. Цял ден чета стари теми и вече всичко ми се обърка с главата. Въоръжила съм се с една тетрадка и пиша ли пиша,но просто вече главата не ме слуша,за да продължа с четенето.
Та,не аз имам този така неприятен проблем, но за съжаление той е при майка ми, а тя милата скоро ще става баба. С болки е от около месец и нещо. Установиха че е дискова херния L3-L4 -S1. Не разбирам много, защото и тя самата не може да ми обясни,просто защото на нея не са й обяснили. Утре ще съм по-конкретна. Казали са й,че е за операция,но тя не иска. Вече има и изтръпване в крака. Аз ще изчета всичко и се надявам да намеря някакво решение за нея тук.
Дано имаме късмет,че нещо болежките в семейството от малко повече от година НЕ СПИРАТ!
Лека нощ на всички и до утре!

# 716
  • Мнения: 669
Ели,първо да попитам .Майка ти има ли ямр?Къде и кой я е посъветвал да се оперира?По това което си писала най вероятно проблемът е на повече от едно ниво може би л3,л4 и л5 с1,пък може и това между тях също да не е в ред newsm78.Или ти да не си разбрала къде точно е проблема,но както и да е.
Обикновено лекарите плашат пациентите си с операция...не знам защо.Може положението да не е толкова зле.

# 717
  • Мнения: 4
знаете ли начин - освен традиционния през уста - как да се разбере, към кои от нестероидните човек има/няма алергия? Изписаха ми диклак за мазане, но след намазване мястото стоя зачервено 2 дни, от което подозирам, че хапчета диклофенак ще предизвикат същата алергична реакция. Взех си флексистад 400 - нов за мен, за да сменя безполезния мовалис, в инструкцията пише да се гълта цяла таблетка, обаче алергична съм към толкова неща..  Освен първо да пробвам с малко парченце да боря болките.   

# 718
  • Мнения: 669
Според мен,ако си алергична към лекарството не е от значение дали ще изпиеш цяло или половин хапче. newsm78Пък и дали ще имаш облекчение от парченце хапче?
При мен алергията се я изявявала като подуване на клепачите и то чак на 2ро,3то хапче.Правила съм опити да заместя лекарството с друго подобно,тъй като невроложката реши,че може да съм алергична към някоя от другите съставки.Резултата беше същия.И се отказах да си правя експерименти.А преди години  съм пила аулин и съм нямала проблем

# 719
  • Мнения: 4
aha, мерси, разбрах за парченцата хапове и възможната реакция чак след натрупване в организма.  За аулина четох във форума именно за алергичната му реакция, но при всички е различно.. На мен ми изписаха мовалис преди няколко месеца и така не ми го смениха, макар че той не е най-точното хапче при дх.  

Общи условия

Активация на акаунт