Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Туризъм
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

София

Две деца са пострадали при пътно-транспортни произшествия в София, само за едно денонощие.

"На 31.08.04 г., около 12.00 ч. на ул.”Н.Георгиев””, срещу бл.88, л.а.”Форд Фиеста”, с водач Р.Л. на 37 години, поради несъобразена скорост с характера и интензивността на движението, блъска пресичащото пътното платно дете пешеходка Т.С. на 9 години.
Пострадалата пешеходка е освободена от ИСУЛ с контузия на дясна тазобедрена става и множество охлузвания по главата."

"На 31.08.04 г., около 17.50 ч. на бул.”Рожен”, срещу СТЗ “Елпром”, л.а.”Ауди 100”, с водач Д.Й. на 25 години, поради несъобразена скорост блъска пресичащите пътното платно пешеходци Б.С. на 48 години и С.А. на 13 години."

(Информацията е взета от официалната страница на Направление "Пътна Полиция - КАТ" при СДВР)

Какво не е наред, според вас? Шофьорите ли карат с несъобразена скорост, или пешеходците (в частност децата) не спазват правилата за пресичане? Какво и как трябва да се промени, за да намалеят катастрофите с деца, и не само с тях. Защото е тежко не само, когато е пострадало дете, но и когато това се случи с негов родител.
Цитирай

София

Според мен трябва да има повече и работещи светофари, а също и да се поставят камери, които да засичат и снимат нарушителите.
Знаци също няма навсякъде.
Да се сложат и прегради, които да не позволяват хората да си пресичат от където им падне, а не на светофар.
Големи глоби за пияни , нямащи книжка и неспазващи правилата шофъори Exclamation

Ако си превишил скорост в Щатите например, камерата те снима и няма как да се измъкнеш.Носят ти лично на ръка снимката, заедно със сметката за глобата, която трябва да платиш.
Няма измъкване Wink
Цитирай

....

Да се спазват законите!
Цитирай

Варна

Цитат на: zvetizvetkova
Според мен трябва да има повече и работещи светофари, а също и да се поставят камери, които да засичат и снимат нарушителите.
Знаци също няма навсякъде.
Да се сложат и прегради, които да не позволяват хората да си пресичат от където им падне, а не на светофар.
Големи глоби за пияни , нямащи книжка и неспазващи правилата шофъори Exclamation

Ако си превишил скорост в Щатите например, камерата те снима и няма как да се измъкнеш.Носят ти лично на ръка снимката, заедно със сметката за глобата, която трябва да платиш.
Няма измъкване Wink

Съвсем съм съгласна!
В понеделник обаче, един кретен се засили срещу мен, и ако не бях отбила максимално в треволяците в дясно, щяхме да се ударим челно. Охлузи ми огледалото на колата и огъна леко задната врата. ИЗБЯГА! Полицаите още го търсят (какво толкова му търсят цели три дни не знам Evil or Very Mad ), при условие, че записах номера му!
Няма култура на шофиране и това е. Няма уважение към пешеходците, но трябва да признаем, че и пешеходците се държат меко казано просташки по ПЛАТНОТО! Често забравят, че има тротоари!
Абе като цяло сме простаци и в двата случая! Затова трябват крути мерки, каквито е описала Цвети!
Цитирай

Враца

Съгласна с всичко казано до тук.
Според мен законът при причиняване на ПТП трябва да е много строг, особено когато става въпрос за отнет човешки живот.
Предполагам всички сте чули за случая от Враца миналата година и какъв беше резултатът накрая. заради всичко това има някакво особено чувство за безнаказаност.
Тази седмица се връщахме от море, много напрегнато пътуване, в зона забранена за изпреварване и при голям насрещен трафик един татко, возещ цялото си семейство направи толкова рисковано изпреварване пред очите ни. За мен е неразбираемо защо трябва да се поемат такива рискове? всички сме тръгнали нанякъде, искаме да стигнем там, а не да бързаме и да причиняваме катастрофи.
Цитирай

София

Съгласна съм с вас, за крутните мерки, които трябва да се предприемат. Че възрастните пешеходци също нарушават правилата е отново вярно. Аз се срещам с този проблем основно докато шофирам. Понякога имам чувството, че сами искат да влезнат под гумите.

Ами относно децата? Нали има обучение по безопасност на движение в училище. Защо тогава и те пресичат където им падне и карат колело по улиците? Според мен, проблемът има две страни. От една страна децата виждат как пресичат техните родители (неправилно), и от друга, обучението в училище не е достатъчно.

Другият проблем, заради който стават произшествия, естествено, са шофьорите, които карат все по-безразсъдно.
Цитирай

Варна

Другият проблем, заради който стават произшествия, естествено, са шофьорите, които карат все по-безразсъдно.[/quote]
Tintiri-mintiri, не са само възрастните хора и децата. А пубертетите? Идвало ми е да сляза и да ги ошамаря-мъкнат си задниците по улицата, като че ли е тяхна. Ама хайде малко повече толерантност и от двете страни, бе хора! Аз ги чакам, чакам, ама то като крава-не се подмевства, льопчи семки и трябва цял час ли да го чакам. За да съм в колата, значи имам работа и бързам! Evil or Very Mad
Цитирай

sofia

до като не оправят законите не се очаква никакво подобрение по улиците за нещастие Crying or Very sad
помните ли го ИЗРОДА който смачка сумати народ на Плиска и след колко си там време пак направи ПТП и ПАК пиян и пак с дете в колата  Evil or Very Mad
Какво прави на свобода този не мога и човек да го нарека,каде ни е закона за такива като него  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad
Цитирай

София - България

Аз бях пуснала тема за шоф.книжки,от там а и от много други места става ясно,4е няма контрол Twisted Evil Според мен от там трябва да се запо4не.Това с камерите,го има навсякъде и работи.Незнам какво трябва да стане за да се оправят нещата Evil or Very Mad Възмутена съм много,та аз не мога да вклу4а 1 скорост,пък имам книжка Shocked Ами аз и много като мен сме потенциални................. Twisted Evil на пътя Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad
Цитирай

София

Това с камерите е, ще кажат, първо много скъпо, демек неможем да си го "позволим" щото сме бедна държава.А пък и помислете си само как още на следващият ден половината камери или ще изчезнат или ще са строшени  Evil or Very Mad

То допреди 2 дни пред блока ни 3 месеца нямаше лампа, която да свети(изгоряла или счупена) та какво остава за друго.

Най-добрия вариант остава на първо място високи глоби за натушители , а за шофъори ( с доказана вина) , отнели живот, особено на дете -доживотен затвор,без право на каквито и да било обжалвания и гаранции
 Exclamation  Exclamation  Exclamation
Незнам дали все още ги има тия глоби за шофиране с телефон в ръка, ама е смешно -50 лв. и за без колан -20лв. Confused
Цитирай

Добрич,сега Ямбол

Брат ми ми разказа как станал свидетел на следната случка:
Късно вечерта в краен квартал такси блъска дете и избягва.Брат ми и приятелите му тинейджъри уплашени се приближават до платното да видят живо ли е детето ,когато един възрастен мъж пристига разтревожен и пита какво е станало.После им признава че той бил шофьорът на таксито,но се уплашил,скрил колата и се върнал да види какво е станало.Помолил ги да не казват на никого,че можело да го вкарат в затвора и пред слисаните им погледи отишъл да си обере някакви неща които били изпаднали от колата му.Междувременно се събрали хора,дошла линейка,а той се измъкнал в суматохата незабелязано.
Просто нямам думи да коментирам Evil or Very Mad
Цитирай

Бургас

Ще ви кажа нещо което ми каза един приятел когато се върна от почивка в Швейцария-"Когато стъпя даже само с единия крак на пешеходната пътека всички коли се заковават и те изчакват да минеш''.Даже каже когато спрели той им дал знак да минат преди него , че той може да изчака ,но шофьорите от колите не помръднали докато не минал той.
Цитирай

Швейцария, иначе от Пловдив

Цитат на: spav
Ще ви кажа нещо което ми каза един приятел когато се върна от почивка в Швейцария-"Когато стъпя даже само с единия крак на пешеходната пътека всички коли се заковават и те изчакват да минеш''.Даже каже когато спрели той им дал знак да минат преди него , че той може да изчака ,но шофьорите от колите не помръднали докато не минал той.

Да, така е, защото глобата, ако не спреш и не дадеш предимство на пешеходец е от 500 франка нагоре.
Цитирай

То в България я няма културата... да не говорим за закони (те пък съвсем липсват Evil or Very Mad ). Винаги ме е било страх когато тръгваме на път с кола... Виждала съм какви ли не случаи... един тъпанар веднъж така бясно караше, тръгна да изпреварва в завой Shocked  Exclamation  и в крайна сметка се озова в канавката, защото пътя беше заледен Exclamation  И се питам "Ако имаше още един такъв луд като него отсреща? Ние къде щяхме да сме???"... най-вероятно и ние в канавката, само че намачкани до неузнаваемост!
Просто съм УЖАСЕНА от начина на шофиране в БГ!
Цитирай

София

Цитат на: zvetizvetkova
Незнам дали все още ги има тия глоби за шофиране с телефон в ръка, ама е смешно -50 лв. и за без колан -20лв. Confused

Защо да е смешно? 50 лв не са чак толкова малко. По-скоро е тъжно това, че не се налагат тези глоби.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора