не иска да се оригва

  • 515
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 702
Бебка  не иска  да се оригва след хранене, а стомахчето и  се бунтува и постоянно се напъва да пръцка и плаче. Какво мога да направя за да и помогна

# 1
  • Мнения: 7 106
Първият месец почти всички бебета са малко смотанички и трудно им се одава този процес, но ще видиш после какво звуци ще се чуват Wink. При нас най-лесно ставаше след като съм я подържала права известно време да я сложа легнала на спалнята за няколко секунди и веднага пак да я изправя на рамо. Почни веднага се оригваше.

# 2
  • Мнения: 2 282
И при нас номера със смяната на позите за кратко обикновено действа. за жалост - не винаги, ама... Rolling Eyes Опитай също и слагане за мъничко по корем в скута ти. Почти винаги се оригва, лошото е, че има вероятност и да повърне мъничко.

# 3
  • Мнения: 423
Ние доста време не можехме да се оригваме, научи се чак на 4-5 месеца. Но никога не съм я държала по половин час да се оригне, просто я изчаквах 5-10 мин максимум и ако стане - стане, ако не - здраве да е  Simple Smile. Мисля, че не е чак такъв проблем... Обаче пък и колики нямахме и за това сигурно не ме е притеснявало много много това оригване.

# 4
  • София
  • Мнения: 164
И Александра по това време не искаше,тя и сега трудно го прави, но щем нещем се разнасяме 5-10-15мин. колкото е нужно и то по няколко пъти на ядене защото много повръщаме. Дали аз си внуших или не, но по това време точно давах Еспумизан и сааб че и колики силни имахме.Спрях ги и на последващия ден се чуваха звуци като от някой пияница.Знам че симетикона няма такова действие но факт или може просто съвпадение. Сега давам Бебенос и Лефакс от време на време, че вече почти на 3мес.смено коликите не са ни оставили.

# 5
  • Мнения: 2 171
Аз четох в една книга, че ако бебо не се оригне 10 минути след като е яло, няма опасност и може да се остави в креватчето, макар че при силни колики наистина е по-добре да се оригне. Моят юнак също не се оригва, но и коликите му не са кой знае колко силни.

# 6
  • Мнения: 2 282
Аз четох в една книга, че ако бебо не се оригне 10 минути след като е яло, няма опасност и може да се остави в креватчето, макар че при силни колики наистина е по-добре да се оригне.
Това звучи много успокоително, но при нас определено не важи - от няколко дни след 20тина минути държане за оригване я слагам да спи, а 15 минути по-късно след истеричен рев я вдигам, и следва нова серия оригване, или направо повръщане. Sad

Общи условия

Активация на акаунт